Elbutcher - recenzje

Jak dla mnie ideał :)

Kolejny mniejszy dodatek do Talismana i kolejny uśmiech na twarzy z powodu jakości wykonania i urozmaicenia rozgrywki.
Zwiastun znacząco podkręca tempo i poziom trudności rozgrywki. Może być tak, że gra skończy się dla każdego i nikt nie wygra.
Sama mechanika omenów jest arcyciekawa, niektóre z nich na pierwszych stadiach cieszą i ułatwiają rozgrywkę, by potem znienacka dowalić graczowi po całości.
Figurka proroka jest kolejną niezależną postacią obok wilkołaka i śmierci, która porusza się po planszy - powoli robi się tłoczno :D
Nowe postacie jak zwykle wykonane starannie i przemyślanie.
Przesyłka, opakowanie i czas dostawy jak za każdym razem na celujący.


Dobry, solidny produkt

Koszulki idealnie pasujące do kart postaci. Dzięki nim mamy zapewnioną idealną ochronę przez zabrudzeniami lub oblaniem płynami (nawet procentowymi;). Opakowanie, przesyłka i czas dostarczenia, jak zwykle na celującą ocenę!


Jak dla mnie ideał :)

Kolejny dopracowany i dopieszczony niczym lukrowany pączek produkt, chociaż nie ustrzegł się kilku drobniutkich wad. Bohaterowie zdecydowanie na plus, super sprawa z ich nowymi umiejętnościami określanymi przez żetony, nada to koloru i taktyki na planszy. Pokusiłbym się o stwierdzenie, iż więcej takich, albo już niech każde kolejne postacie mają takie umiejętności, z tym, że może ich być w ogólnym rozrachunku zbyt dużo i (w zależności oczywiście od tego kto jaki ma sposób przechowywania swego grala:) będą drobne problemy z przechowywaniem, jak i samym rozkładaniem tychże żetonów. Jeśli chodzi o planszę to ostatni róg został finalnie zakryty, zdarzenia i spotkania na niej trzymają poziom podziemi i gór, minusem w niej jest sposób składania na bodajże trzy części, im więcej zgięć, tym gorzej dla planszy :/ Miejmy nadzieję, iż nie będzie za bardzo odstawać, kiedy pojawią się łączniki w stylu The Deep Realms Expansion. Pudełko zdecydowanie na minus, mniejszy rozmiar niż poprzednie, jeśli ktoś kolekcjonuje i wystawia na półce, to bardzo mu to zaburzy porządek :/
Sama przesyłka, zapakowanie, dostarczenie jak zwykle na 6!


Jak dla mnie ideał :)

Pierwszy z "małych" dodatków i chyba najbardziej przydatny, aby rozszerzyć swoją kolekcję kart zdarzeń. Karty są wyważone i sporo urozmaicają samą rozgrywkę.
Dodatek dodaje cztery postacie, najbardziej przesadzona jest postać kupca, gdzie przy połączeniu z dodatkiem Miasto staje się wręcz terminatorem.
Oprócz kart i postaci dochodzi również sam Żniwiarz. Opcja dosyć ciekawa, działająca tak samo jak wilkołak. Kiedy gramy z wilkołakiem i żniwiarzem w jednej rozgrywce mogą oni się nam sporo ponaprzykrzać :]
Jakość wykonania jak zwykle idealna.
Wysyłka oraz sama paczka również na +.


Jak dla mnie ideał :)

Cóż, kolejny epicki dodatek, wydawało by się niczym nie różniący się od poprzednich "małych" dodatków. Też tak sądziłem rozpakowując go, oglądając karty i podziwiając figurki. Lecz jak się okazało podczas pierwszej rozgrywki nic bardziej mylnego. To jest dodatek dla MASOCHISTÓW :] Poziom trudności wzrósł z nim wielokrotnie, palone ziemie i przedmioty znacząco utrudniają początkowy rozwój postaci. Pół biedy jeśli posiadasz już wszystkie dodatki i masz pełną rozbudowaną talię kart przygód, wtedy karty z Krainy Ognia giną w tłumie i tylko czasami są losowane. Lecz, jeśli dokupujesz go jako pierwszy dodatek to biada Ci :]
Nowe postacie znajdują swe miejsce wśród innych i chyba tradycyjnie już są leciutko bardziej przypakowane od podstawowych.
Jakość figurek, kart i żetonów jak zwykle na najwyższym poziomie.
Jakość obsługi, wysyłka oraz opakowanie równie dobra.


Jak dla mnie ideał :)

Kolejny dodatek z planszą w mej kolekcji. Wrażenia wręcz powalające, moim zdaniem dodatek ten powinien być kupowany przed Górami lub Podziemiami.
W/w dodatek wprowadza szereg urozmaiceń jeśli chodzi o rozgrywkę. W mieście można się obkupić we wszelkiego rodzaju broń (należy dodać, iż dosyć potężną), chowańce, mikstury, konie, przedmioty. Bardzo łatwo można stracić złoto, jak i je uzyskać. Nowe postacie, a jest ich 6 również wprowadzają ciekawe zamieszanie (szynkareczka jest dosyć ciekawa:)
W skrócie, jeśli Ci nie idzie na głównej planszy i wszyscy Cię leją, idź do miasta i od tej chwili Ty lej innych :]
Jakość samych kart i elementów jak zwykle bez zarzutu.
Przesyłka oraz pakunek bez zarzutu.


Dobry, solidny produkt

Recenzja pisana świeżo po rozegranej partyjce. Zasady początkowo wydają się skomplikowane, ale po dokładnym przeczytaniu i wypróbowaniu w praktyce stają się jaśniejsze. Sama rozgrywka jest bardzo emocjonująca, prawdę pisały niektóre recenzje, iż przy tej grze można zdrowo się pokłócić lub ewentualnie strzelać fochy :] Zdrady, tajne sojusze, przymierza są na porządku.
Jakość wykonania bardzo dobra, chociaż same pionki wojsk zrobiłbym trochę ładniejsze i bardziej przypominające jednostkę.
Wysyłka szybka i bez zarzutu.


Dobry, solidny produkt

Długo zastanawiałem się nad kupnem tegoż dodatku. Po przeczytaniu wielu recenzji miałem mieszane uczucia, aby wydać grubo ponad 100 zł na grę, która znacząco zaburzy dotychczasową rozgrywkę i wprowadzi wiele nowych zmiennych, których często będzie trudno ogarnąć. Po części mościpanowie i krasne waćpanny obawy spełniły się. Losowanie żetonów bardzo przedłuża rozgrywkę, a ponadto musi ktoś czuwać, żeby położyć je w odpowiednim miejscu i aby się one nie przesuwały. Gniewy smoków utrudniają znacząco rozgrywkę, ale też trzeba o nich pamiętać. Nowe karty podwyższają poziom trudności znacznie. Jeśli chodzi zaś o bohaterów, to raczej sprawdzą się oni tylko z tym dodatkiem (chociaż nikt nie zabrania nimi oczywiście grać w pełną wersję i zapewniam w dobrych rękach sprawdzą się tak samo dobrze). Wykonanie figurek mistrzostwo.
Jakość wykonania całego dodatku również mistrzostwo.
Drobne uwagi mam co do przesyłki, gdyż pudełko przybyło lekko wgniecione w rogu, za co daje jeden drobny minus.
Podsumowując z dodatku ucieszą się najbardziej zapaleńcy Magii i Miecza oraz tzw. kolekcjonerzy. Dla reszty graczy zakup niekonieczny, ale dający mimo wszystko zabawę.


Jak dla mnie ideał :)

Drugi "większy" dodatek do Magii i Miecza w mojej kolekcji. Porównując go do Gór wypada lepiej. Poziom trudności znacznie większy, trudniejsi przeciwnicy, lepsze przedmioty i walka z potężniejszym bossem. Ciekawostką jest możliwość przedostania się na koronę władzy bezpośrednio z podziemi, dzięki czemu omijamy inne kręgi. Jeśli miałbym wybierać Góry lub Podziemia, wybór jest raczej oczywisty. Z tym, że należy pamiętać, iż każdy kolejny dodatek to wydłużenie sesji gry (u mnie z 7 dodatkami trwa już praktycznie dwa dni:). Jednak jeśli chcemy go zakupić, a nie mamy tyle czasu ze znajomymi na rozegranie dłuższej sesji, może on służyć jako podstawowa plansza, bez dodawania reszty części, przy czym gracz który pokona władcę podziemi, wygrywa grę.
Jakość wydania idealna, ale to już jest standard dla tej firmy.
Wysyłka szybka i bez zarzutów.


Dobry, solidny produkt

Sakiewka zakupiona wraz z dodatkiem do Magi i Miecza: Smoki. Wyglądem i stylizacją pasuje idealnie, aby losować w niej żetony smoków, jednak jedynym mankamentem jest jej rozmiar. Żetony co prawda mieszczą się w niej, jednak jest ona wypchana nimi po brzegi i na początku rozgrywki można podpatrzeć jaki losuje się aktualnie żeton. Należy również nadmienić, iż mimo wypchania nadal da się ją ściągać i zawiązać, aby żetony nie wypadały.
Materiał jak i nadruk bardzo dobrej jakości, więc pewnie posłużą kilka lat.
Jeśli chodzi o wysyłkę solidna i szybka.
Podsumowując, jako, iż jest to sakiewka na kości, a nie żetony (to tego celu ją zakupiłem), jest ona bardzo dobrym produktem.