Dell - recenzje

Dobry, solidny produkt

Przyznam że zaskoczyło mnie że ten podręcznik został przetłumaczony (prędzej spodziewałem się podręcznika do maga ale cóż..)
Sam podręcznik opisany jest porządnie, i ma spory potencjał ale przyznam że spodziewałem się więcej. Sam scenariusz pod koniec jest dość pomocny-pomaga wykorzystać podręcznik w całości.


Jak dla mnie ideał :)

Dodatek jest rewelacyjny. Sama gra King of Tokio jest niezła, ale to dopiero Power UP wydobywa z gry to co najlepsze. Każda z postaci zyskuje dodatkowe umiejętności dzięki czemu wybór postaci nie sprowadza się do samej ilustracji.
Must have dla osób którym spodobała się podstawka.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Jeżeli chodzi o sam booster to nic zarzucić mu nie mogę-standardowy booster jaki można spotkać w innych grach.
Samą grę jednak polecam ze względu na dość ciekawą mechanikę ale ilustracje są naprawdę rewelacyjne.


Dobry, solidny produkt

Jeżeli chodzi o sam booster to nic zarzucić mu nie mogę-standardowy booster jaki można spotkać w innych grach.
Samą grę jednak polecam ze względu na dość ciekawą mechanikę ale ilustracje są naprawdę rewelacyjne.


Dobry, solidny produkt

Pudełko warte swojej ceny. Pomimo nie dużych gabarytów bez problemu nadaje się do przechowywania kart (100 zakoszulkowanych kart wchodzi bez problemu). Sam materiał z którego pudełko jest wykonane może wydawać się mało wytrzymałe ale to tylko złudzenie. Pudełko pomimo że było narażone na uszkodzenia trzyma się świetnie.
Jedynie wieko mogło być w jakiś inny sposób zamykane. Brakuje jakiegoś zapięcia, jednak ze względu, że wieko jest dobrze dopasowane pudełko samo się nie otworzy tak łatwo.


Jak dla mnie ideał :)

Naprawdę porządne koszulki.
Jest ich dużo, są tanie i wytrzymałe. Podczas pakowania kart żadna koszulka nie uszkodziła się.
Samo opakowanie jednak jest dość słabe. Po spakowaniu kart zostało mi jeszcze ok 20 które teraz leża luzem.


Dobry, solidny produkt

Gra jest naprawdę warta polecenia, szczególnie dla osób które zaczynają swoją przygodę z karciankami.
O samej grze można by pisać dość sporo więc żeby się nie rozpisywać:
Zalety:
+Grafika (co widać chociażby na przykładowych kartach)
+Kości wytłaczane (kości z nadrukiem szybko się ścierają a takie wytłaczane starczają na całe życie)
+Prosta mechanika
+Pudełko- podzielone na wszystkie elementy dzięki czemu nie trzeba bawić się w setki woreczków
+Parę wariantów gry (nie gra się na wszystkie karty w pudełku)
Wady:
-Punktacja- bardzo mała plansza do oznaczania punktów
-Szybko się nudzi.
-Pudełko ma przegródki na wszystkie elementy, ale zakoszulkowane koszulki nie mieszczą się w nich.
-Pomimo że gra jest napisana na 2-4 opłaca się tylko grać w 3. W 4 gra idzie zbyt długo (bardzo długie tury szczególnie w końcowym etapie gry) w 2 niektóre karty tracą na wartości.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Koszulki są wykonane dość dobrze. Zarówno łatwo się wkłada jak i wyjmuje z nich karty.
Jednak te koszulki mają dwie irytujące cechy.
1- Hologram w rogu karty-jeżeli zakupisz dodatek do gry jesteś zmuszony do kupna koszulek tej samej firmy by koszulki aż tak się nie wyróżniały.
2-Są strasznie śliskie. Po ustawieniu niewielkiego stosu (40 kart) co chwilę stos się rozsypuje. Podobno przy dłuższym używaniu ta wada znika ale jeszcze tego nie zauważyłem.


Jak dla mnie ideał :)

Porządne wykonanie koszulki. Ze względu na dobre wykonanie łatwo wkłada się karty, a same koszulki wystarczają na bardzo długo.
Pomimo że od zakupu minęło już sporo czasu koszulki nadal wyglądają jak nowe.
Mogły być trochę tańsze ale za jakość trzeba płacić :)


Gra naprawdę w porządku.
Zasady proste dzięki czemu niezależnie od wieku graczy nie trzeba tłumaczyć ponownie.
Dodatkowo parę metod rozgrywki sprawia, że gra szybko się nie nudzi.
Jedyną wadą gry są same karty. Ze względu na nietypowy rozmiar i kształt nie można ich zakoszulkować, a bez nich karty dość szybko się zużywają.
Za to jeżeli chodzi o zalety wykonania to na pewno warto wspomnieć o opakowaniu, które jest nie do zdarcia.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Dobry pomysł zarówno jak na prezent jak i nagrodę w turnieju, szczególnie, że ważne są aż rok. Chociaż przy kuponie za 100zł (a tym bardziej za 200) taki kupon nie powinien być tylko w formie elektronicznej, ale nie jest to aż tak wielka wada.
Ogólnie zwykły kupon prezentowy więc zbyt dużo o nim napisać nie można.


Dobry, solidny produkt

Kupony fajna sprawa i to mają dość sporo zastosowań.
Jako prezent fajna sprawa. Czasy gdy siadając do gier miało się wybór między monopoly i chińczykiem dawno minęły, jednak gdy przychodzi do kupienia gry na prezent to wybór jest ciężki, a taki kupon ułatwia wybór.

Jako nagroda w konkursie/turnieju też się nada chociaż tutaj pojawia się chyba jedyny minus tego kuponu- jest tylko w formie elektronicznej.Gdyby była opcja otrzymania takiego kuponu w formie kartonowej pewnie dałbym 5 :)

A przyznam że sam kupon kupiłem głównie dlatego, że od pewnego czasu planuje dokupić parę gier ale zawsze jak coś innego do kupienia. A tak biorąc pod uwagę ważność tych kuponów mam zamrożone środki na zakup gier.


Przyznam, że gdy usłyszałem iż gra przypomina Cytadele podchodziłem do niej dość sceptycznie (Cytadela nie jest zła ale nie jest w moim guście). Jednak po rozegraniu partii w Mascarade jestem pod wrażeniem.
Wytłumaczenie głównych zasad zajmuje 5 min i to z zegarkiem w ręku szczególnie że postacie są szczegółowo opisane na ściągach a i patrząc na ilustracje można domyślić się działania karty.
Sama gra jest wykonana naprawdę porządnie, karty mają niesamowite ilustracje co zresztą można zobaczyć w opisie gry na stronie.
Dlatego gorąco polecam tą grę.


Jak dla mnie ideał :)

Koszulki są wykonane naprawdę porządnie. Na rynku jest wiele lepszych jednak biorąc pod uwagę stosunek ceny do ilości i jakości to te prezentują się naprawdę porządnie.
Szczególnie polecam gdy trzeba obłożyć znaczną ilość kart,.


W porządku, bez rewelacji

Fajny gadżet na sesje. Sama kość raczej wielkiego zastosowania nie ma, jednak ze względu na porządne wykonanie oraz wyjątkowo niską cenę, jestem zadowolony z tego zakupu.
Jeżeli posiadacie miejsce w swojej sakwie na kości to już wiecie czym można ją wypełnić.


Dobry, solidny produkt

Dziś zakupiłem zestaw kości, jedną chromowaną drugą złotą. Niestety byłem zmuszony do zakupienia 2 kości w różnych kolorach ze względu, iż w sprzedaży nie ma metalowych kostek dziesiętnych (10, 20.. zamiast 1, 2...)
Jednak z zakupu jestem zadowolony, kości prezentują się naprawdę niesamowicie, a i ze względu na swoją wagę w dłoni leżą znacznie przyjemniej.
Jedynie obawiam się jak będą wyglądać te kości po trochę dłuższym użytkowaniu ale podejrzewam, że tak wykonane kości raczej szybko się nie zużyją.


Jak dla mnie ideał :)

Naprawdę jestem pozytywnie zaskoczony.
Sam produkt jest wykonany naprawdę porządnie, początkowo obawiałem się, że ze względu na kształt szybko będą się zużywać, jednak nie zauważyłem by jakikolwiek counter został uszkodzony pomimo, że były na to narażone.
Jedyną wadą produktu jest opakowanie do którego ciężko ponownie włożyć wszystkie counterki tak by można było zamknąć opakowanie. Jednak przyznam, że gdy zakupiłem pierwsze opakowanie to przed końcem tygodnia ponownie odwiedziłem Rebel by dokupić dodatkowy kolor.
Ogólnie idealny do rpg a także do wielu innych gier.


Przyznam że zamieszczone zdjęcie słabo odzwierciedla rzeczywisty wygląd counterków. Przyznam, że kupiłem te ponieważ potrzebowałem akurat przezroczystych lub białych w sporej ilości ale po przystępnej cenie.
Opis też raczej nie jest trafny. Ze względu na to, iż nie podano dokładnej ilości counterów postanowiłem je przeliczyć po zakupie. Okazało się, że nie ma tam 50-55 tylko prawie 70 (nie żebym narzekał :D )
Jednak produkt ma jedną małą wadę. Ze względu na dość nieregularny kształt produktu ciężko go zmieścić z powrotem w tym małym pudełku przez co nie domyka się wieko. Dlatego przy zakupie tego produktu sugeruje zamówić jakąś sakiewkę czy inne pudełko.


Jak dla mnie ideał :)

Na wstępie przyznam, że oceniłbym grę na 4,5 gdyż jednak ma parę małych wad.
Ale od początku.
Jeżeli chodzi o Rebela-jak zwykle wszystko na najwyższym poziomie. Jako, że grę odbierałem osobiście to z dostawą nie było problemu, ale oprócz tego szybko znalazłem koszulki pasujące na karty do gry.
Co do samej gry to zacznę raczej od wad.
Gra jest tylko na 4 osoby i chyba tylko na cztery osoby, gdyż niezależnie od ilości graczy ilość postaci biorące udział w grze jest stała.
Dodatkowo jedna z figurek, pomimo bardzo ostrożnego obchodzenia się z grą, odpadła od podstawki. Na szczęście jako, że podstawki i figurki są prawdopodobnie produkowane oddzielnie, parę kropli odpowiedniego kleju sprawiły, że mysz wróciła dokładnie na swoje miejsce.

A co do zalet gry,
Jakość-wszystkie plansze, figurki, żetony i porostu wszystkie elementy są wykonane na tyle dobrze, że większość osób która przyglądała się naszej rozgrywce stwierdziła, że jest warta swojej ceny.
Mechanika-Pomimo sporej różnorodności postaci, przedmiotów akcji specjalnych itp jest łatwa do wytłumaczenia tak, że fakt iż grę zaklasyfikowano dla graczy powyżej 7 roku życia wydaje się naprawdę wiarygodna. (w grze są łącznie 3 rodzaje testów)
Powtarzalność-Kupując tą grę najbardziej obawiałem się tego, że gra po rozegraniu 2-3 razy wszystkich 11 scenariuszy wyląduje na półce i zacznie się kurzyć. Nic podobnego. Pomimo, że początek gry był w miarę spokojny i cały czas byliśmy w pierwszy rozdziale (rozdziałami liczy się limit czasu na przejście misji) jedna walka i odpowiednie rzuty atakujących karaluchów sprawiła, że większość graczy zaczęła wątpić w powodzenie misji.
Dodatkowym bonusem jest, że twórcy gry stworzyli film instruktażowy. Dzięki czemu do instrukcji (pomimo, że naprawdę przejrzystej i genialnie napisanej) zagląda się tylko w przypadku wątpliwości (których raczej zbyt często nie ma)

Ogólnie o grze można napisać jeszcze wiele dobrego (a jeszcze o wielu elementach nie wspomniałem) i przyznam, że jeżeli wyjdzie do tego dodatek (a gra ma spory potencjał by ją rozwijać) to z pewnością bym go kupił.