NerAlgert - recenzje

Jak dla mnie ideał :)

To majstersztyk - niby prosta mechanika na poziomie 10 - letniego matematyka a taka mnogość decyzji i różnorodność rozgrywek, że szczena opada. Gra ma niski poziom wejścia - już po 3 z 16 etapów większość ogarnia podstawy i zaczyna tworzyć własne strategie. Gra się nie starzeje i chętnie do niej wracam od kilku lat.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo oryginalna i dobrze przemyślana gra. Jest długa ale czuje się smak przygody i nie ma znużenia, poza tym nie ma potrzeby grać 3 etapów jeśli nie ma czasu. Do tego instrukcja spisana z humorem. Warta swej ceny.


Jak dla mnie ideał :)

Zaczęliśmy testować wariant drużynowy. Dwie osoby budują razem. Przy lekkiej zmianie zasad budowy sprawdza się świetnie, zwłaszcza gdy dwóch nowych graczy gra przeciw starym wyjadaczom. Graliśmy już w 8 osób i było dużo radochy 😊


Jak dla mnie ideał :)

Po kilku rozgrywkach z osobami, które nie znały zasad gry jestem bardzo zadowolony. Większość przy połowie rozgrywki tworzyła swoje strategie i rozumiała zasady. Na pierwszy raz pokazywaliśmy wariant rodzinny a i tak nasi znajomi byli pod wrażeniem gry. Ilość elementów i niepowtarzalność rozgrywki stawia tę grę na podium w mojej kolekcji.


Gra mi się bardzo spodobała. Totalny relaks i dużo humoru. Nie trzeba się spinać i skupiać na tym kto wygra. Po prostu sama rozgrywka jest fajna. Często zdarza się, że żadna karta nie pasuje, ale tu zaczyna się ciekawe możliwość wymyślania skojarzeń by np. "kosiarkę" dopasować do "seksowna". Grałem w 6 osób i ubawiłem się przednio.


150 zł to za dużo, ale za 60 pewnie bym kupił gdybym myślał o imprezowej grze dla siebie lub na prezent. Ta wersja tutaj ma półki na karty, a ta w którą grałem tylko wypraskę. Gra w której jest ponad 800 kart z tekstem, musi kosztować. Często ponad 100.


Jak dla mnie ideał :)

Inny kolor niż biały to duży plus. A do tego malutka, cichutka kosteczka za niewielką cenę. Dobra do użytku domowego i w podróży. Bardzo przyjemny i solidny produkt.


Jak dla mnie ideał :)

Malutka, cichutka kosteczka za niewielką cenę. Dobra do użytku domowego i w podróży. Bardzo przyjemny i solidny produkt.


Jak dla mnie ideał :)

Po pierwszej rozgrywce mam bardzo pozytywne wrażenia. Trochę męczy instrukcja, ale jak się już ogarnie jej budowę to stosunkowo łatwo znaleźć potrzebne informacje. Mechanika jest rewelacyjna - nie jest tak skomplikowana jak wydawało mi się gdy pierwszy raz zajrzałem do instrukcji. Widzę, że gra jest niesamowicie grywalna. Mechanika i mnogość kart nie pozwalają na powtarzanie schematów i pewnie też na ciągłe używanie ulubionych strategi. Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Polecam tę pozycję. Naprawdę warto.


Jak dla mnie ideał :)

Gra warta swej ceny. Ilość elementów i mnogość zasad na początku przytłacza, ale po pierwszej rozrywce okazuje się, że nie jest to wszystko takie trudne. Zasady są na tyle skomplikowane, że nie da się od razu odkryć systemu, który pozwolił by nam za każdym razem wygrać. Wystarczy jedna osoba, która zna zasady, by inni, nawet ci co jeszcze w nią nie grali, mieli frajdę z gry. Zdecydowanie polecam.


Jak dla mnie ideał :)

W pudełku wydawca umieścił tone woreczków strunowych. Niewielki koszt a jednak ma się miłe wrażenie, że zadbano o Twoje potrzeby. Duży plus za to.


Dobry, solidny produkt

Śliczna kolorowa gra. Przypadła do gustu wielu naszym znajomym, którzy nie mają doświadczenia w grach planszowych. Proste zasady i dwa warianty gry. Duża ilość elementów. Zdecydowanie wolę wariant rozszerzony. Dobra gra dla dzieci i początkujących. Plus za papierowe stateczki i zmienianie pokładów. Minus za nie pokrywająca się kolorystykę towarów z tymi na pokładach. W promocyjnej cenie warto było nabyć.


Jak dla mnie ideał :)

Pierwsze wrażenia:
- szybka i dobrze zabezpieczona przesyłka - brawa dla jak dotąd niezawodnego rebela.
- ciężkie pudełko z grą
- mnóstwo kart i drewnianych znaczników
- kilku stronicowa instrukcja napisana drobnym maczkiem.
- kilka wariantów gry - jest wariant solo co zawsze jest dużym atutem gry
- czytelne i ładne wykonanie
- zadowolona żona która chce grać gdy widzi taką grę


Jak dla mnie ideał :)

Duża zaletą gry jest to, że rozgrywka nie zwalnia tępa gdy gra się w maksymalną ilość graczy - oczywiście jeśli wszyscy dobrze znają reguły. Nie trzeba czekać na ruch przeciwników gdy ustalono przebieg danej tury.


Klasyka - kto nie grał powinien spróbować. Ale większy sentyment mam do barykady.


Gra ma potencjał, ale przy większej liczbie graczy długo się czeka na swą kolej. Jest za droga jak na to co zawiera.


Dobry, solidny produkt

Dałbym 5 gdyby nie koperta. Cena nie jest duża jak na taki dodatek, ale przydało by się pudełko. Kupiłem w prezencie dla fanów kolejki, więc i tak się cieszyli. Trochę się rozczarowałem po super wydanej kolejce. Reszta elementów i zasad na 5.


I jeszcze plus za wykonanie. Pomysł na wygląd pudełka - genialny. Inne grafiku i teksty - rewelacja.


Gra jest tania w stosunku do ilości elementów i złożoności zasad. W opinii tych z którymi grałem świetnie odzwierciedla sytuację w Europie za czasów Napoleona. Gra ma sens dopiero od 4 gracz. Jest tu dużo negatywnej interakcji i przydało by się dołożyć trochę zasad regulujących dyplomacje. Gra bardzo dobra, ale nie dla każdego.


Cena i ilość - obie się mi bardzo podobają