Archont

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Karty, jak i przesyłka, na wysokim poziomie. Jedyne zastrzeżenie dotyczy języka podanego w opisie. Wbrew temu, co można tu przeczytać, otrzymane przeze mnie karty są po angielsku (niczego to tak naprawdę nie zmienia, ale jednak dziwi taka niekonsekwencja).


Świetny dodatek za równie dobrą cenę. Figurki przedstawiające skavenów są dużo ładniejsze niż te z podstawki, a nowi kultyści nie mają już tych opadających anten. Możliwość grania w 5 osób jest świetna, natomiast jest to również niezły dodatek dla grup czterosobowych, w których nikt nie chce być Khornem (granie "czołgiem" nie każdemu się podoba :D).
Jedyny minus to fakt, że Rogaty Szczur jest jedynym dodatkiem - a chciałoby się kupić ich więcej :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra, która podbiła moje serce jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywki. Ogromna plansza przedstawiająca Stary Świat, jest niezwykle klimatyczna i - co ważne - pod tym względem nie jest w pudełku wyjątkiem. Figurki, żetony, a nawet instrukcja dobrze wpisują się w atmosferę pełną krwi, mroku i zepsucia. Jedyne zastrzeżenie dotyczące wykonania, mam do figurek kultystów (zwanych przez nas kolędnikami) - "antenki" mają dużą skłonność do opadania na starość :)

Sama rozgrywka jest genialna. Wciągająca, wymagająca od każdego gracza maksymalnego skupienia i kombinowania. Do samego końca gry nie wiadomo kto zwycięży. Jest to o tyle ciekawe, że choć każdym bogiem chaosu gra się zupełnie inaczej (różne są nawet cele) to i tak, wszyscy są prawie tak samo potężni (choć mam wrażenie, że Khornem nieco łatwiej zwyciężyć, zaś Architekt Losu ma najbardziej "pod górkę")

Największym minusem jest to, co jest jednocześnie największym plusem gry - rozbudowane zasady. Choć oswojenie się z nimi zabiera kupę czasu, to jednak mojej grupce planszówkowej, udało się je w końcu rozgryźć (dodam, że była to nasza pierwsza gra :D). Kiedy jednak uda Ci się przebić przez masę nazw w stylu "żetony spaczenia" "żetony zepsucia" "punkty zwycięstwa" "punkty mocy" (w żadnej innej grze, nawet w Runewars, nazwy aż tak mi się nie myliły jak tutaj), to gra odkrywa swój urok tkwiący właśnie w masie sposobów na zwycięstwo i rozbudowanej rozgrywce :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Schatan

Liczba recenzji: 89