Arto

Obserwowani

3 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

Świetna kolekcjonerska gra karciana. Mogłoby się wydawać, że miłość do Rzeczpospolitej Szlacheckiej jest tu wymogiem, lecz nic bardziej mylnego. To dzięki Veto można wykrzyknąć Nobilis Sum! i pokochać ten okres naszej historii. Radość z gry jest niezwykła, głównie ze względu na klimat, który budują ilustrację, nazwy kart czy nazewnictwo w instrukcji. Minusem są zasady, gdyż są rozbudowane, a bez ich znajomości na oficjalny turniej ani rusz.


Gra wymusza bezustanną kontrolę tego, co dzieje się na stole. Orientując się co możemy zagrać oraz co wystawił już przeciwnik należy układać sobie strategię korygowaną na bieżąco. Gra zmusza do bezustannego myślenia i planowania. Sporym plusem jest również to, że karty mają kilka zdolności, co wprowadza do rozgrywki spore urozmaicenie. Mimo, iż wiemy co wystawił przeciwnik nie mamy jednak pojęcia jak użyje tych kart. Jesteśmy zmuszeni do zakładania kilku możliwości i dróg, którymi może potoczyć się dalsza walka. Bezustannie główkujemy zdobywając kolejne części rakiety i ciesząc się zabawą.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

W "Bohaterach Wyklętych" zachwyca przede wszystkim klimat. Ilustracje, jak i nazewnictwo świetnie budują nastrój. Rozgrywka jest bardzo interesująca i wciągająca. Planowanie rozłożenia żołnierzy na Misji oraz wydawanie Rozkazów tak, aby wspólnie zrealizować zadanie, lecz jednocześnie zdobyć jak najwięcej punktów, wymaga strategicznego myślenia. Autorzy: Adam Kwapiński i Michał Sieńko wraz ze sztabem innych ludzi, którzy pomagali przy tworzeniu gry, spisali się na medal. Do plusów tej karcianki należy także zaliczyć rozmiar pudła oraz przydatność rozprawki. Niezwykle pozytywnym aspektem jest oczywiście sam temat gry oraz sposób, w jaki możemy uczyć się historii. To wszystko przyćmiewa niewielkie minusy, czyli instrukcję, która mogłaby zwierać więcej przykładów oraz szybkie niszczenie się kart, gdy nie są w folijkach. "Bohaterowie Wyklęci" to naprawdę dobra pozycja i warto zawalczyć o "Wolną, Niepodległą, Szczęśliwą Polskę"!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Koszulka bardzo dobrej jakości. Karty świetnie pasują, nic nie wypada. Polecam!


Jak dla mnie ideał :)

Świetna cena - świetny produkt. Warto kupić ten booster. Frakcje w nim są zróżnicowane, wiele figurek, co znacznie wzbogaci kolekcję.


Maciej

Liczba recenzji: 129

Dariusz Góralski

Liczba recenzji: 111

Zawisza

Liczba recenzji: 27

Krzysiek

Liczba recenzji: 388

Świstak35

Liczba recenzji: 15