Disposable89

Łowca

Lidzbark

Obserwowani

10 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

7 użytkowników

Zobacz wszystkich

Dixit jest grą, którą można polecić każdemu. Gra świetnie sprawdza się wśród młodszych i starszych grup graczy. Kupując Dixit, warto dokupić do niego dodatki (lub Dixit Odyssey), żeby zwiększość różnorodność kart i ilość frajdy. :)


Bardzo ładnie wydana gra, która spodoba się każdemu ze względu na ciekawe i inspirujące ilustracje. Dużym plusem gry jest jej uniwersalność - gra będzie hitem zarówno w grupie znajomych, jak i na rodzinnych spotkaniach.


Gra jest świetna! Szczególnie dla kogoś kto lubi wikingów i mitologię nordycką. Gra się dynamicznie i szybko, ogólne zasady są proste i da się je łatwo wytłumaczyć, ale w grze jest wiele decyzji do podjęcia i kilka różnych dróg do wygranej, więc każdy gracz może zdecydować czy np. woli wygrywać walki z innymi, czy punktować za przegrywanie. W związku z tym grą mogą cieszyć się zarówno doświadczeni gracze, jak i stosunkowo początkujący planszówkowicze. Wszystkie żetony i plansze są dobrej jakości, bardzo klimatyczne i ładne, figurki są zróżnicowane i szczegółowe, a duże potwory naprawdę robią wrażenie. Blood Rage spodoba się na pewno fanom Chaos in the Old World, ponieważ jest podobny do tej gry, z tą różnicą że w Blood Rage każdy klan jest na początku taki sam i rozwija się w trakcie gry w kierunku wybranym przez gracza.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Talisman to dość prosta, ale wciągająca gra. Reguły są nieskomplikowane i łatwo je wytłumaczyć, a figurki i rozmiar gry robią wrażenie, szczególnie kiedy dokupi się dodatki do gry. Wadą gry jest bardzo duża losowość, przez co nie jest to gra dla wszystkich. Jeśli szukasz gry fantasy, która jest łatwa i przyjemna (ale i długa), albo gry dla ludzi zaczynających przygodę z planszówkami, to Talisman jest dobrym wyborem. Nie jest to natomiast tytuł dla doświadczonych graczy, szczególnie nie dla tych którzy lubią strategiczne granie, ponieważ decyzji w grze jest niewiele, a wygrana zależy od przypadkowo dociąganych kart i pomyślnych rzutów kostką.


Drako to jedna z lepszych gier dwuosobowych, w które miałem okazję grać. Gra jest dynamiczna, szybka i łatwa do wytłumaczenia, a figurki i karty są szczegółowe i ładne. Smokiem i krasnoludami gra się inaczej, ale nie zauważyłem żeby ta asymetryczność wpływała jakoś znacząco na balans gry. Dużym plusem gry jest jej cena. Wadą jest (póki co) brak dodatków, które mogłyby rozszerzyć ilość graczy i wprowadzić do gry kolejne postacie lub potwory. Zdecydowanie polecam dla kogoś kto szuka prostej i szybkiej gry fantasy dla 2 osób.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Borut7

Liczba recenzji: 19

Jovaen

Liczba recenzji: 129

Neoptolemos

Liczba recenzji: 309

Patryk

Liczba recenzji: 1

Abelson

Liczba recenzji: 41

Tomasz Łukasz

Liczba recenzji: 12

Krzysiek

Liczba recenzji: 6

Dominik

Liczba recenzji: 6

Beata

Liczba recenzji: 28

Jakub

Liczba recenzji: 7

mehdi

Liczba recenzji: 64

Mroku_08

Liczba recenzji: 36

Reifield/Bogey

Liczba recenzji: 155

Neoptolemos

Liczba recenzji: 309

Abaddon1991

Liczba recenzji: 0

Buglas

Liczba recenzji: 21

Arasz

Liczba recenzji: 14