Grażu

Biała Podlaska

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

Solidnie złożony podręcznik. Jednak okładka średnio znosi dłuższe wojaże, z resztą, nie ma czemu się dziwić, skoro publikacja ma ponad 500 stron wypełnionych po brzegi treścią. MG innych systemów też mogą zaopatrzyć się w ten podręcznik, za tę cenę można znaleźć w nim masę doskonałych pomysłów do wykorzystania przy zupełnie innych klimatach. Za taką cenę? Bardzo bardzo dobrze.


Wyborna treść w bardzo eleganckim wydaniu. Nie przypadnie jednak każdej drużynie do gustu, wymaga większego brania tematu 'na poważnie' i nie pozwala na takie szaleństwa jak inne systemy. Zachęca natomiast do wkręcania się w temat historii feudalnej Japonii co można uznać za plus. Środek zachwyca treścią i wyglądem, warto zaryzykować!


Gra dla ludzi którzy nie lubią planszówek. Idealna na rozgrzewkę, nie nudzi sie po pierwszym razie i można do niej wracać wielokrotnie. Doskonale wydana, w eleganckim pudełku, przypadnie do gustu zarówno planszówkowym wyjadaczom jak i młodej krwi. Zasady tłumaczy się szybko, nowi gracze podczas pierwszej rundy mogą knuć nie mniej niż ci doskonale znający zasady. Niektóre cuda troszkę nierówne, ale tak w grach już bywa. Daje dużo możliwości kombinowania i gra tak naprawdę na każdą okazję.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dużo radochy, zarówno dla starszych jak i młodszych! Można grać na poważnie, zgodnie z zasadami, lub pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i w obu przypadkach gra daje ogromną przyjemność. Bardzo ładne ilustracje oraz dołączone 'czyste' karty to dodatkowy smaczek, polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

W "Osadników" warto zagrać przynajmniej raz, bo nie jest to gra dla każdego. Bardzo estetycznie wydana (zwłaszcza ilustracje na sześciokątnych planszach pola gry!), z masą dobrych obrazków i nie najgorzej wykonanymi figurkami, które chyba jednak lepiej prezentowały się w wariancie drewnianym. Zasady na tyle proste, żeby będąc nowym nie przesiedzieć całej pierwszej rozgrywki z poczuciem gigantycznej dezorientacji. Gra pozwala na knucie i kombinowanie, co jest atutem dla lubiących tego typu smaczki w grze. Duża losowość planszy sprawia, że rozgrywka nie będzie za każdym razem taka sama, a osoba 'prowadząca' w samej grze bardzo szybko się zmienia.


Red5

Liczba recenzji: 19

JimmyPL

Liczba recenzji: 50