Grażu

Biała Podlaska

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

Wyborna treść w bardzo eleganckim wydaniu. Nie przypadnie jednak każdej drużynie do gustu, wymaga większego brania tematu 'na poważnie' i nie pozwala na takie szaleństwa jak inne systemy. Zachęca natomiast do wkręcania się w temat historii feudalnej Japonii co można uznać za plus. Środek zachwyca treścią i wyglądem, warto zaryzykować!


Gra dla ludzi którzy nie lubią planszówek. Idealna na rozgrzewkę, nie nudzi sie po pierwszym razie i można do niej wracać wielokrotnie. Doskonale wydana, w eleganckim pudełku, przypadnie do gustu zarówno planszówkowym wyjadaczom jak i młodej krwi. Zasady tłumaczy się szybko, nowi gracze podczas pierwszej rundy mogą knuć nie mniej niż ci doskonale znający zasady. Niektóre cuda troszkę nierówne, ale tak w grach już bywa. Daje dużo możliwości kombinowania i gra tak naprawdę na każdą okazję.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dużo radochy, zarówno dla starszych jak i młodszych! Można grać na poważnie, zgodnie z zasadami, lub pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i w obu przypadkach gra daje ogromną przyjemność. Bardzo ładne ilustracje oraz dołączone 'czyste' karty to dodatkowy smaczek, polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

W "Osadników" warto zagrać przynajmniej raz, bo nie jest to gra dla każdego. Bardzo estetycznie wydana (zwłaszcza ilustracje na sześciokątnych planszach pola gry!), z masą dobrych obrazków i nie najgorzej wykonanymi figurkami, które chyba jednak lepiej prezentowały się w wariancie drewnianym. Zasady na tyle proste, żeby będąc nowym nie przesiedzieć całej pierwszej rozgrywki z poczuciem gigantycznej dezorientacji. Gra pozwala na knucie i kombinowanie, co jest atutem dla lubiących tego typu smaczki w grze. Duża losowość planszy sprawia, że rozgrywka nie będzie za każdym razem taka sama, a osoba 'prowadząca' w samej grze bardzo szybko się zmienia.


W stosunku do tej gry mam nieco mieszane odczucia. Z jednej strony - to dobrze zaprojektowana gra z przyjemną mechaniką, którą dzieci, będące głownym targetem, bez problemu zrozumieją, a dorośli nie będą nudzili się grając z pociechami. Dobrze wydana, elegancka, wszystko w kwestii estetyki wydaje się tutaj zgrywać ze sobą. Podejmuje trudny temat i tutaj pojawia się pewien dylemat, jak wcześniej wspominał któryś z recenzentów, nie wiem, czy aż takie 'zabawowe' podejście do tematu jest dobre. Decyzję w tej kwestii pozostawiam rodzicom, którzy zadecydują, czy chcą zagrać w tę grę z dzieciakami czy nie, bo jest to produkt warty swojej ceny, wykonany solidnie i bez błędów technicznych. Instrukcja jest przejrzysta, a zasady można zrozumieć nawet dosiadając się w trakcie rozgrywki na parę minut.


Red5

Liczba recenzji: 5

JimmyPL

Liczba recenzji: 50