Iroks

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

0 użytkowników

Dobry, solidny produkt

Prosta, ale nie prostacka gra z ciekawa i szybką mechaniką. Wszystko jest na miejscu nie ma niepotrzebnych elementów, czy zbędnych zasad. Polecam.
Teraz coś o wydaniu:
Polska edycja, została wydana trochę słabiej od oryginału, dostajemy mniejsze pudełko (to akurat plus), ale np żetony zamiast plastikowe z hologramem, są zwykłe z kartonu. Wszystkie karty są tego samego rozmiaru. Same karty są bardzo cienkie i niestety będzie trzeba doliczyć koszt koszulek. Na plus należy na pewno zaliczyć instrukcję, która została lepiej i prościej napisana, oraz na ostatniej stronie mamy skrót całej tury. Cena, tutaj niestety trochę wysoka ale bez przesady. Jeżeli szukasz gry dla dwóch osób, gdzie czas rozgrywki to max godzina, to polecam. Jednak nie można za dużo od tej gry wymagać.


Jak dla mnie ideał :)

W porównaniu do poprzedniej wersji jest dużo lepiej, jednak...
Pudełko jest za małe w porównaniu do poprzedniego wydania. Jeżeli ktoś planuje rozszerzyć Munchkina o kolejne dodatki, ( a po kupieniu i pograniu trochę na pewno najdzie taka ochota) nie ma jak sensownie włożyć tych kart. Jednak samo w sobie jest dużo solidniejsze. I do przenoszenia podstawki wytrzyma dużo więcej.
Bardzo fajna instrukcja która lepiej tłumaczy zawiłości tej gry, pewne sporne sprawy zostały tu wytłumaczone znacznie lepiej. Tylko czemu nie ma zasad do Wyczesanej Kostki munchkin K10 ? Może i nie ma jej w zestawie (jest tylko duża czerwona K6) ale jest wydana chociażby w dodatku 1,5 a tam nie ma do niej zasad. Nowe dodatkowe karty dostępne tylko w tym wydaniu są świetne. Taki stojaczek to dopiero początek tego co można znaleźć :D
Oprócz tych 220 kart dostajemy dodatkowe 2 karty reklamujące nadciągające wydania Munchkin Cthulhu i Munchkin Piraci. (mają tylko inny tył jednak można je bez problemu wtasować do kart i używać)
Jedna z najważniejszych spraw to jakość kart. Dużo lepsza niż pierwsze wydanie. Poziom ostatniego wydanego polskiego dodatku Kardynalne błędy. Wytrzymają więcej partii. Nareszcie otwierając drzwi nie można się domyślić czy to jest karta z podstawki, czy z któregoś dodatku.
Dodatek Wróżkowy pyłek to ciekawa nowość, jedyny dodatek chyba który nie dodaje kolejnych kart do stosu drzwi i skarbów. (Tworzy się z niego osobny stosik i dostaje tylko w specjalnych sytuacjach) Karty są naprawdę mocne i mogą ostro namieszać.
Podsumowując
Bardzo dobrze że wydali udoskonaloną wersję podstawki, która wypadała blado przy dodatkach. Na pewno teraz jest warta tych pieniędzy, jednak szkoda munchkinowej kości K10. No ale nie można mieć wszystkiego. Jak ktoś ma poprzednią edycję podstawki, warto kupić dla samego dodatku Wróżkowy Pyłek i specjalnych kart. Reszta osób będzie nawet bardziej zadowolona, nie dostanie lepszej kopi 165 kart :)
Polecam!


W porządku, bez rewelacji

kostki jak kostki nic specjalnego ale warte swojej ceny


Jak dla mnie ideał :)

Munchkin to najfajniejsza karcianka imprezowa i konieć


Jak dla mnie ideał :)

Pierwszy dodatek do zakupu zaraz po podstawce, bardzo fajne opisy i dobrze że pomyślano o tym, żeby pokolorować i usztywnić karty. Przeżyją dłużej niż podstawka, dodatkowo prezentują się dużo lepiej.