Jakub

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

0 użytkowników

Dobry, solidny produkt

Gra ogólnie na 5, ale odjąłem jedna gwiazdkę za tę turbo beznadziejną wypraskę. Karty z koszulkach nie wchodzą, a żetony zawsze się wysypią. No tragedia.
Mechaniczne gra potrafi zaskoczyć. Wiele osób intuicyjnie farmi karty z pierwszego poziomu, a w momencie uświadomienia sobie, że powinno się ich unikać jak ognia można poczuć przyjemne uczucie oświecenia i strzelić niezłego face palma. Jak dochodzi się to poziomu grania z przeliczaniem kosztów bezpośrednio na punkty zwycięstwa, z blokowaniem kolorów i wybierania triad, gra zaczyna bardziej przypominać szachy. Do tego momentu to piękna przygoda.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Pierwszy raz zdarzyło mi się źle policzyć punkty. Dopiero w drugiej grze ogarneliśmy jak działają te punkty za plansze technologii. Nie do końca jest to jasno napisane, ale też nie zbyt dokładnie przeczytałem.

Idea AI kooperujących o indywidualne zwycięstwo jest ciekawa. Gra ma sporo plansz na których wiele się dzieje. Taktyka każdego gracza jest mocno zdefiniowana przez dostępne technologię i karty, które nam się trafiły przez co ciężko czasem realizować określoną strategię. Z jednej strony fajnie, że trzeba się adaptować z drugiej strony czasem czuje się frustrację kiedy strategia ułożona w 1/3 gry jest trudno realizowalna w 2/3.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Po prostu klasyka. Bardzo dobra gra familijna i na piątkowy wieczór też się nada. Trochę szkoda, że w wielu sytuacjach gracze mają jeden najlepszy ruch.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Bardzo przyjazna gra dla dwóch osób. Wielki plus za kompatybilność ze smokiem i krasnoludami. Gra pozwala na fajne zagrywki z obu stron, ale są one trochę ograniczone tym co podejdzie z kart. Po paru partiach gra trochę zamienia się w liczenie komu ile tarcz/bloków/wskrzeszeń zostało w talii. Może gdyby zwiększyć domowymi zasadami limit kart na ręku to dałoby się jakieś ciekawsze taktyki wymyślać.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Kupiliśmy to nie jako bitewniaka tylko jako przyjemną grę dla dwóch osób. Moim zdaniem spełnia swoją rolę w 100%. Kiedy już Drako się przejadło zawsze można zagrać szybkie 1v1 w x-winga. Niestety strzelanie na kościach, ale mimo wszystko zabawy i mind gamesy podczas manewrów piękne!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność: