janejones

Obserwowani

5 użytkowników

Obserwujący

3 użytkowników

Moja ulubiona gra dwuosobowa. Dynamiczna, kilka dróg do zwycięstwa, poczucie budowania swojego imperium z cudami - ja czuję ten klimat, mimo krótkiego czasu trwania rozgrywki (ok. 30 min), bardzo ładne karty. Planuję dokupić dodatek (Panteon), kiedy podstawa się nam ogra. Jest trochę kombinowania, trochę planowania, kiedy opanuje się zasady, gra okazuje się prosta - ale dalej nie banalna! Szczerze polecam niezdecydowanym.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Zdecydowanie działa na rozruszanie zwojów mózgowych :) jedna z moich pierwszych zakupionych planszówek, dopisek "mądra gra" mnie skusił;)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Super uniwersalny klasyk, który warto mieć w swojej kolekcji. Do zagrania ze znajomymi, dziećmi, rodzicami, wszystkimi na raz. Piękne ilustracje, które co prawda zaczynają powtarzać się już podczas jednej rozgrywki, a niektóre skojarzenia mogą do nich przylgnąć, zawsze jednak można dokupić któryś z bodajże 10 dodatków.
Mnie osobiście karty przydały się na zajęciach artystycznych z dziećmi, można ich użyć na różne sposoby w celach edukacyjnych (to zresztą było inspiracją do powstania tej gry).


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Fajna i przyjemna graficznie gra logiczna. Mam ją od dwóch dni i doszłam do 20 zagadki w miarę lekko, ciekawa jestem trudniejszych zadań.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra prosta w obsłudze i bardzo dynamiczna, nadaje się świetnie do grania z dziećmi (przy dobraniu łątwiejszych kategorii) w ramach ćwiczenia refleksu, szarych komórek i poszerzania słownictwa. Ale, co było zaskoczeniem, sprawdziła mi się również w gronie dorosłych znajomych, gdzie ledwo gra została rozłożona, a po chwili wszyscy gracze w napięciu, stojąc! nad stołem wpatrywali się w pozostałe do upolowania kulki, myśląc intensywnie nad pozostałymi hasłami.
Polecam przed rozpoczęciem rundy dokładnie omówić wybrane kategorie, do jakiego stopnia można "naciągać" swoje hasła, by w trakcie gry nie wybijać się za każdym razem dyskusjami nad poprawnością hasła.

Plusy:
+ praktycznie niekończąca się regrywalność, dzięki ponad 200 kartom kategorii i liter (i zbitek liter), a także zawsze losowemu ułożeniu kulek,
+ możliwość dopasowania poziomu gry do graczy - kategorie mają różny poziom trudności, jest ona oznaczona ilością gwiazdek na karcie,
+ plansza do gry zajmuje powierzchnię pudełka - jest nią wypraska w środku, nie wymaga rozkładania dziesiątków elementów na stole.
+ szybka, wymagająca może nie tyle główkowania, co refleksu, błyskotliwości, bycia wyspanym ;).

Minusy:
- presja czasu (15 sekund na odpowiedź) nie każdemu to będzie odpowiadało,
- kategorie co prawda są podane na kartach, ale naprawdę trzeba omówić je z graczami, by na pewno każdy miał to samo na myśli podając hasła... Bez tego możliwe wiele niejasności w trakcie gry, a nawet kłótnie z tego powodu;),
- dyskomfort związany z uczuciem, że masz coś na końcu języka i nie możesz wydusić;).

Polecam zdecydowanie jako grę rodzinną i imprezową, dla osób lubiących gry słowne.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Spider_priv

Liczba recenzji: 83

Argallis

Liczba recenzji: 127

DvD

Liczba recenzji: 7

Tajkoon

Liczba recenzji: 198

LukePL

Liczba recenzji: 259

Spider_priv

Liczba recenzji: 83

DvD

Liczba recenzji: 7

Argallis

Liczba recenzji: 127