kiminoboku

Łowca

Gdańsk

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

Jak dla mnie ideał :)

Kościana wersja Banga jest uproszczona w stosunku do swojego karcianego pierwowzoru. Partie są błyskawiczne i przez to gra się nie dłuży. Nie da się też odczuć niedosytu gdy zostaniemy szybko wyeliminowani. Jak dla mnie posiada wszystkie zalety gry karcianej pozbywając się jednocześnie jej wad.


Jak dla mnie ideał :)

Najlepsza gra w swojej kategorii. Lekka, wesoła, z wysokim poziomem interakcji, niezwykle prostymi, intuicyjnymi zasadami i "imprezowym" zacięciem. Tylko jedna drobna uwaga - im więcej osób gra tym lepiej. Gra nie skaluje się idealnie na dwie osoby, jeśli więc szukasz czegoś na spokojne domowe wieczory we dwójkę to to nie jest raczej tytuł godny polecenia. Jeśli natomiast chcesz rozpocząć przygody z planszówkami i dysponujesz entuzjastyczną grupą kilku osób to ta gra jest 100% trafiona.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Niezwykła gra kooperacyjna, najlepsza w jaką grałem do tej pory.

Co na plus:
-Przesiąknięta klimatem i tematyką. Poziom zanurzenia w grze jest bardzo wysoki,
-Trudna. Naprawdę można odczuć, że jest się na przeklętej wyspie, która za wszelką cenę chce się nas "pozbyć". Do tego należy dodać że różne scenariusze dostępne w grze kolejno podnoszą jej poziom trudności.
-Nie jest "za trudna". W instrukcji opisanych jest kilka zasad opcjonalnych, które ułatwiają grę gdy poziom frustracji jest już bardzo wysoki "bo już piąty raz z rzędu przegraliśmy".
-Bardzo wysoka regrywalność. Zróżnicowane scenariusze gry zmieniające nieco reguły, przygody napotykane podczas wykonywania różnych działań, losowe wydarzenia - jest wiele czynników sprawiających, że każda rozgrywka jest inna.
-Posiada całkiem przyjemny wariant solo (dla jednego gracza).

Co na minus:
-Instrukcja? Instrukcja jest napisana przejrzyście i klarownie, aczkolwiek w trakcie rozgrywki pojawia się dużo pytań, na które nie zawsze/nie od razu można znaleźć odpowiedź w instrukcji (dotyczy to zwłaszcza kilku pierwszych partii). Nieoceniona jest tutaj karta pomocy dołączona do gry, szkoda tylko że otrzymujemy zaledwie jeden jej egzemplarz. Trzeba jednak dodać że same reguły gry są dosyć spójne i bardzo logiczne. Polecam aby przynajmniej jedna osoba (zazwyczaj właściciel) przeczytał dokładnie instrukcję i najlepiej zagrał sobie "na sucho".

Komu polecam:
Jeśli lubicie gry kooperacyjne i macie już jakieś doświadczenie z planszówkami oraz szukacie jakiegoś bardziej wymagającego tytułu, znaleźliście go.

Komu nie polecam:
Jeśli dopiero rozpoczynacie swoje planszówkowe hobby i szukacie łatwego tytułu "na początek" - ta gra może okazać się zbyt skomplikowana i czasochłonna.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dagna

Liczba recenzji: 79

theDie

Liczba recenzji: 0