Krogulec

Szczęściarz

Szczecin

Obserwowani

10 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

6 użytkowników

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Zakupiłem, przeczytałem i jestem zadowolony. Na pewno poprowadzę wkrótce sesję w tym systemie. System ten na pewno nie jest jednak dla wszystkich, na dobrą sprawę to nawet nie jest pełnoprawny system, a raczej pewna rama do uzupełnienia.

Czym jest Adventurers? To zbiór podstawowych zasad i reguł plus proste settingi, co razem tworzy dobrą i bardzo przejrzystą podstawę do gry. Jeśli potrzebujesz długich opisów świata, bardzo dokładnych zasad, rozbudowanej mechaniki, jeśli chcesz aby podręcznik wyczerpywał każdy temat... to nie jest gra dla ciebie. Jeśli jednak chcesz mieć tylko podstawowy system, ramę świata i sam "silnik" do tworzonej przez siebie sesji - Adventurers jest dla ciebie.

To na pewno produkt dla doświadczonego Mistrza Gry, który będzie potrafił samodzielnie uzupełniać mechanikę i świat. Ogółem jest to bardzo dobry, ramowy system bez rozpisywania się na setki stron. Dobra rzecz zwłaszcza jeśli nie mamy też tygodni na zapoznawanie się z jakimiś settingami... Osobiście jestem fanem tego typu RPG, ale pewnie nie trafi w gust każdego.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Najładniejszy moim zdaniem komplet krasnoludzki, beż nadaje kościom wygląd starych, zużytych i klimatycznych. Kości wyglądają jakby krasnoludzcy berserkerzy wyrzeźbili je toporami ze starych kości orków. 5/5


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo ładne, małe i drobne kostki, które są jednak bardzo czytelne. Polecam dla fanów przeźroczystych i niewielkich kości.


Bardzo ładne wydanie i dobre tłumaczenie, w środku są też naprawdę klimatyczne ilustracje, które bardzo wzbogacają nastrój lektury. Pozycja obowiązkowa na półce i polecam poręczniejszą przy czytaniu miękką okładkę, choć twarda lepiej z kolei /naprawdę spektakularnie/ wygląda jako tom na półce.


Dodatek dla najbardziej wymagających graczy Talismana. Dodana jest nowa plansza podziemi do której nasza postać powinna wejść dopiero gdy już poprawi sobie znacznie swoje statystyki i nieco się wzmocni. Poza planszą mamy też nowe karty podziemi, które losujemy gdy nasza postać jest w podziemiach, dochodzą też nowi poszukiwacze.

Przede wszystkim przeciwnicy w Podziemiach są najsilniejsi i łatwo spotkać tu wroga o sile/mocy 7+, po drugie to także dodatek bardzo w klimatach podziemi (D&D i te klimaty), a więc łatwo można tu dużo zyskać, ale jeszcze łatwiej można tu wszystko stracić. Pełno jest więc na planszy pułapek, porywaczy naszych przyjaciół, zasadzek i tym podobnych, a niektórzy przeciwnicy mogą nam nawet zabrać więcej niż jeden punkt życia, co czyni grę na tej planszy bardzo niebezpieczną.

Uważam, że Podziemia to pozycja obowiązkowa dla fanów Talismana, ale także dla niedzielnych graczy, którzy czasem w Talismana grywają i chcieliby mieć trochę więcej emocji i wyzwań. Natomiast zachęcam wpierw kupno Gór i Miasta, a Podziemi dopiero w trzeciej kolejności z dużych dodatków, głównie dlatego, że do Gór wchodzić można od razu i nie są tak wymagające, a Miasto z kolei daje nam tony nowego ekwipunku, który także w Podziemiach bywa bardzo przydatny. Polecam!


CMDR_Blue_R

Liczba recenzji: 148

Thorkiel

Liczba recenzji: 35

Elbutcher

Liczba recenzji: 5

Battotsu

Liczba recenzji: 20

Rakim

Liczba recenzji: 9

Aleksandra

Liczba recenzji: 5

Lukanno21

Liczba recenzji: 1

Vigo

Liczba recenzji: 32

Carrollus

Liczba recenzji: 35

Wojtek3333

Liczba recenzji: 20

Lynx79

Liczba recenzji: 7

Danio1118

Liczba recenzji: 0

Mroku_08

Liczba recenzji: 27

Reifield/Bogey

Liczba recenzji: 108

DorotaT

Liczba recenzji: 40

Kami

Liczba recenzji: 2