krysluk

Łowca

Włocławek

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

6 użytkowników

Bardzo fajny Catan. Nie męczy jak kolejne ograne już dodatki, lecz jest nową rozgrywką. Przenosimy się do Ameryki Południowej, hodujemy alpaki i ziemniaki, handlujemy koką i piórami, budujemy osady i po pewnym czasie musimy je zostawić. Na początku wydawało nam się to nielogiczne, natomiast w trakcie gry okazało się, że to najbardziej frapujący mechanizm z podziałem na 3 ery. Ponadto wzmocniono handel (poprzez zwiększone możliwości wymiany) i możemy przejmować osady przeciwników! Dla nas Catan ożył i bawiliśmy się świetnie - niech żyje negatywna interakcja (taka ciut, ale wreszcie jest!). Plus śliczne wykonanie planszy i kart. Catan na 5.


Jakie toto fajne! Zabawa w arabski targ (nie mam pojęcia, czemu Bankrut). Mnóstwo hałasu, śmiechu, negocjacji i kalkulacji. Świetna na 4-6 osób. Za tę cenę w ciemno.


Właśnie że rewelacja. Rozmaite i zbalansowane (tylko trzeba dobrać taktykę) postacie, różnorodne karty miast, kontrakty, planowanie zysku i te emocjonujące, ale czasem nieszczęsne kostki. Jak w życiu. Jeżeli jesteś przygotowany na problem, to możesz go ominąć, jeżeli nie... Kombinacje, aby dana postać zdobyła punkty są ogromne. Mimo kostek większość zależy od nas. Spostrzegawczość, odpowiednie decyzje w odpowiednim momencie i wyobraźnia w tej grze są niezbędne. Miodzio, miodzio, choć nie jest łatwo. I dwie godzinki spokojnie mijają. Na 5!


Ślimaki są na piątkę. Dla dzieci frajda, a dla dorosłych również wyścig po punkty za spychanie innych ślimaków jest frajdą. Sporo emocji, kalkulacji i zabawy w jednym. Gra rodzinna, ale sprawdza się też na imprezach.


Kilka świetnych pomysłów, śliczne wykonanie, klimat jest niezły, ale:
- mało skuteczne karty postaci
- za łatwo napada się na twierdze i wygrywa
- tory zbroi i Walkirii można zlekceważyć

Dlatego nie dam 5, ale jeżeli ktoś lubi np. Epokę kamienia, to te drobne wymienione usterki nie będą mu przeszkadzać. Podsumowując: za tę cenę warto. Choćby za to, że jest przeeeładnaaaa i ma mnóstwo uroczych elementów!!!


Hania

Liczba recenzji: 87

Vahen

Liczba recenzji: 13

Bogg

Liczba recenzji: 35

Spider_priv

Liczba recenzji: 83

Mad

Liczba recenzji: 5

Dagna

Liczba recenzji: 53