Krzysztof

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

0 użytkowników

Dobry, solidny produkt

Klimat gry jest fantastyczny! Gra naprawdę pozwala poczuć się jak superbohater ratujący świat przed łotrem, jeśli tylko wybaczy się jej kilka drobnych wad... ale najpierw zalety:

- decki bohaterów są zróżnicowane, grafiki są piękne, każdym z herosów gra się faktycznie inaczej, wielki plus za to.
- karty nie są super jakości, ale mi osobiście to nie przeszkadza, szczególnie, że grafiki są bardzo klimatyczne
- kombinacji herosi + łotr + środowisko jest wystarczająco dużo, żeby gra nie znudziła się szybko
- żetony i pudełko z podziałkami na karty spisuje się świetnie
- da się w nią grać samemu

Ale:

- w instrukcji nie ma kilku zasad, jak na przykład oczywista kwestia: co się stanie, kiedy skończą się karty w decku? Podobno w pierwszej edycji była taka informacja a w enhanced edition o tym zapomnieli (jakby co: reshuffle trash)
- ogólne zasady są proste, co pozwala od razu wskoczyć w grę (przy pierwszych rozgrywkach glossary jest nieocenione, żeby rozwiewać wątpliwości z zasadami na kartach), natomiast szybko pojawiają się problemy, kiedy kart na stole pojawi się więcej... bo powiedzmy, że mamy 3 karty zwiększający damage o 1, z tego jedna zwiększa tylko damage określonego typu (typów jest kilka, bodajże 8?) ale łotr ma kartę, która zmniejsza damage o 1, a o 2, jeśli jakaś inna karta jest w grze.... poza tym jak zadamy obrażenia łotrowi to on oddaje, ale też nie zawsze, bo jeden z herosów zagrał kartę, która nie pozwala mu zadawać obrażeń, jeśli coś tam.... więc co najmniej kilka razy w ciągu początkowych gier stwierdzicie: hmm... w całej tej minionej turze powinniśmy byli zadawać o 1 więcej/mniej obrażeń...

Po kilku partiach, kiedy pozna się lepiej karty, łatwiej spamiętać wszystkie modyfikatory i ogarnąć co się dzieje bez ciągłego zaglądania do instrukcji albo konsultacji pomiędzy graczami, ale początkowo może to trochę zniechęcać.

Mimo wszystko uważam, że z każdą grą przyjemność czerpana z gry rośnie coraz bardziej, a gracze zamiast pytać się nawzajem, czy dobrze policzyli liczbę HP, którą powinni zabrać, częściej będą krzyczeć "Take that, Baron Blade!" =)