Krzysztof

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

W porządku, bez rewelacji

Jest wiele ciekawszych gier z ta mechanika, ogólny zarzut to potworna losowość gry, nie ratuje tej pozycji nawet klimat i kadry z filmu na kartach. Po wyrzuceniu białych kart nieco lepiej, w ogóle po paru Homer rules można dojść do zadowalających efektów, ale po co?


Jak dla mnie ideał :)

Legendarna pozycja - do zakupu której przymierzałem się już od 3 ed. - w końcu trafiła w moje ręce.
Pudło mega ciężkie, bo aż 4,90 kg "żywej wagi" :) Wykonanie komponentów to najwyższy możliwy poziom, tu nie ma kompromisów, kafle terenu i żetony z grubej, mięsistej tektury, tak jak i żetony i przepiękne figurki z dziesiątkami detali. Jako nie-modelarz muszę przyznać, że było sporo roboty z ich wycinaniem, ale warto było się poświęcić ;) Mechanika jest dość prosta, ale w grze są spore emocje i dużo taktycznego główkowania. Trup ściele się gęsto, każdy rzut to emocje, szczególnie walka wręcz, bo ta może przyprawić o pot na karku i drżenie dłoni :P. Mnogość scenariuszy zapewni dużo zabawy, do tego w internecie można znaleźć inne. I co najważniejsze - gra ma fantastyczny klimat!! Zrobiła na mnie na tyle duże wrażenie, że sięgnąłem jeszcze po jej PC-towy odpowiednik i zanurzyłem się w mrocznych korytarzach bez reszty ;)


Przepiękna oprawa graficzna, fajny patent z perłami, karty trochę cienkie, ja zakoszulkowałem. Mechanicznie bardzo dobrze, przede wszystkim bardzo płynnie, wszystko ze sobą współgra, gra się bardzo szybko i wrażenia bardzo pozytywne, czuć też lekkość tytułu. Osobiście wolałbym, aby była to trochę cięższa gra, ale w swojej kategorii oceniam ją wysoko. Grałem na razie tylko partie 2 os. - działa bardzo dobrze i partie są szybkie, można zagrać w godzinę nawet 2 partie, a to czyni z tej gry bardzo dobry filler, do tego z klimatem :)


Jak dla mnie ideał :)

Zawiera najlepsze elementy RftG, Na Chwałę Rzymu i ciut Puerto Rico, ale również mnóstwo własnych smaczków i dużą dawkę klimatu. Mechanikę deck - building należy lubić, ale ten kto ją lubi bez wątpienia polubi tę grę, bo jest jedną z najlepszych pozycji tego typu dostępnych na rynku. Szczególnie polecam grę z dodatkiem, dla samej gry wystawiam ocenę 4,5, z dodatkiem na 5, dlatego tutaj podwyższam o pół oczka. Mechanicznie ED jest bardzo dobry, ale warto zapoznać się z tym tytułem również dla jego klimatu s-f. W ED gra się płynnie i aż chce się testować równe taktyki, ale nie jest przy tym przekombinowany, powiedziałbym nawet że pewna prostota rozwiązań jest jego cnotą. Instrukcja napisana w sposób przejrzysty, na końcu zawiera ściągę z kart, ideał.


Dobry, solidny produkt

Wciągająca gra dla jednego gracza. Ma to coś, co przykuwa do gry na dłużej i chce się do niej wracać, a może inaczej nie chce się przestawać grać (jeszcze jedna misja i przerwę... aha, akurat :-))
Pomimo surowego wykonania i dość niskiej jakości komponentów, to co otrzymujemy pod powierzchnią w pełni rekompensuje "zewnętrzną" powłokę. Zasady są napisane dobrze, trochę ich sporo, ale są bardzo czytelne i można sobie dobrać warianty opcjonalne lub nawet zmienić podstawowe. No i ma to, co kocham w grach: rozwój postaci i możliwość doboru ekwipunku, a poza tym ma gęsty klimat!!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Vigo

Liczba recenzji: 73

Czincz

Liczba recenzji: 56