Kwas86

Obserwowani

3 użytkowników

Obserwujący

4 użytkowników

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Prawie każdy jakiś kontakt z serią gier PC Civilization miał. Dlatego decydując się na tę planszówkę raczej wiadomo, czego się spodziewać, szczególnie, jeśli graliśmy w piątą część gry - wówczas nawet grafiki będą znajome. Gra w miarę złożona, cała masa zasad, które trzeba porządnie przeczytać i przedyskutować, bo w innym przypadku gra może się wydawać niezbalansowana. W moim przypadku chyba dopiero przy czwartej partii udało nam się grać zgodnie z zasadami.

Jak zawsze - najlepszy balans przy maksymalnej liczbie graczy, jednak wówczas szansa na wyrobienie się w 3h jest raczej mała. 4-5h przy pierwszych kilku(nastu) partiach jest bardziej prawdopodobne.

Jakoś wykonania naprawdę super - ładne kolory, wszystkie grafiki ostre i estetyczne, brak błędów tłumaczenia, porządne materiały, zupełnie nie ma się do czego przyczepić.

W końcu opinia na temat samej rozgrywki: gra się naprawdę przyjemnie, mamy sporo możliwość i taktyk do wypróbowania. Trochę czasu zajmuje opracowanie tych najlepszych, przy czym nawet przy najlepszej taktyce przeciwnicy mogą pokrzyżować Ci plany. Jak do tej pory po każdej partii mieliśmy ochotę na następną, szkoda tylko, że siedzenie 10h przy planszy trochę nas przerasta :)

Ogólnie: jeśli lubisz klimat cywilizacji i trójkę znajomych do gry - zdecydowanie polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Piotr

Liczba recenzji: 7

Neerg

Liczba recenzji: 26

Neuven

Liczba recenzji: 11

Aivin

Liczba recenzji: 37

Lidia

Liczba recenzji: 0

MordimerMort

Liczba recenzji: 1

Hellowtine

Liczba recenzji: 55