Lech

Pabianice

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

7 użytkowników

Zobacz wszystkich

Jak dla mnie ideał :)

Kingsburg jest jedną z tych gier, które świetnie nadają się do wprowadzania nowych graczy w świat planszówek. Ma proste zasady i jest dość szybki. Nie ma tu długiego czekania na swoją turę. To wydanie zawiera dodatek, który jest w zasadzie pakietem sześciu modułów. Można je dodawać do gry pojedyńczo lub wszystkie naraz według uznania. Dorzucono też cztery scenariusze lekko modyfikujące rozgrywkę. To wszystko sprawia że sporo tu regrywalności jak na jeden tytuł. Najważniejsze jest jednak to że rozgrywka sprawia sporo frajdy dlatego też gorąco Kingsburga polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Kiedy myślałem już że wśród gier wykorzystujących mechanikę budowania talii nie zobaczę już nic nowego pojawili się Nieustraszeni. Już pierwsza partia pokazała że jest to gra większa niż pudełko, w którym się mieści. Osobiście jestem Nieustraszonymi zachwycony. Mimo iż każda ze stron posiada takie same karty to ułożenie każdego scenariusza sprawia że gra nimi potrafi przebiegać zupełnie inaczej. Inne cele, inny teren, inne oddziały dostępne w danej partii, możliwość rozegrania gry krótkiej lub wykorzystanie wszystkich drużyn (plus moździerze i snajperzy) i kafelków mapy w większej potyczce. No i w końcu - możliwość łączenia scenariuszy w kampanię lub tworzenia nowych samemu. Słyszałem zarzut jednego z graczy że kostka wprowadza tu podwójną losowość. Niby tak ale mamy tu do czynienia z grą na tyle szybką że się tego nie odczuwa. Gorąco ten tytuł polecam. U mnie staje on na półce obok innych dwuosobowych klasyków.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Początkowo uważałem że zawartość dodatku jest niezbyt adekwatna do jego ceny. Mając jednak pudełko w ręku widzę że nie miałem racji. Nowe elementy bardzo fajnie wzbogacają rozgrywkę zwłaszcza jeśli ktoś zjadł zęby na podstawce. Ilość kombinacji efektów znacząco wzrasta. Res Arcana od początku była grą, w którą można grać dziesiątki razy i za każdym razem jest to pojedynek umysłów w świetnym wykonaniu. Dodatek podtrzymuje tę ideę. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić (na siłę) to zasady skalowania elementów gry do ilości graczy. To na prawdę można było umieścić już w podstawce. Poza tym daję pełne 5 gwiazdek i gorąco polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Scythe został w Polsce przyjęty bardzo ciepło. Nic w tym dziwnego. Oferuje prostą lecz rozbudowaną rozgrywkę opartę na mechanice "rozwijania silniczka" a do tego interakcję z innymi graczami. Walki niby nie jest dużo lecz zaniedbanie się od strony militarnej niesie ze sobą opłakane skutki. To za co osobiście uwielbiam Scythe to uczucie postępu gdy z partii na partię widać że jest się coraz lepszym.
Każdy kolejny dodruk tej gry zostaje dość szybko wyprzedany. Już to mówi o Scythe dużo. Jestem zdumiony jak wielką popularnością cieszy się ten tytuł w naszym kraju. Jeśli jeszcze nie graliście spróbujcie. Jest to gra warta swej ceny.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Klasyka gier familijnych. Gra jest prosta, a do tego ładnie się prezentuje. To co podoba mi się w Europie, to dodanie nowych mechanik "tuneli". Nie jest to może dużo ale czuć że dostajemy więcej względem oryginału. Jest to dobry tytuł do wciągania nowych osób w planszowe hobby.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Komix

Liczba recenzji: 88

Patya

Liczba recenzji: 12

Spider_priv

Liczba recenzji: 83

Khasia

Liczba recenzji: 23

Magilion

Liczba recenzji: 26

Snosia

Liczba recenzji: 23

Argallis

Liczba recenzji: 127