LeniVietz

Nocny Marek

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Dobry, solidny produkt

Edycja przeznaczona na rynki skandynawskie. Zdaniem moim i paru znajomych wygląda ładniej (bardziej szczegółowe kafelki - widać tu i ówdzie ślady na śniegu, zwierzęta, bałwany itp.).
Nie jestem specjalnym miłośnikiem Carcassonne - a szczególnie całej masy dodatków. Wersja zimowa w przeciwieństwie do klasycznej jest bez zobowiązań - nie wywiera presji, żeby kupować dodatki ;)


Jak dla mnie ideał :)

Szogun jest grą specyficzną - niby jest kierowany do doświadczonych graczy ale praktycznie każdy ze znajomych, niezależnie od poziomu wtajemniczenia polubił Szoguna. Wprowadza ciekawe rozwiązanie, pozwalające okiełznać losowość - wieżę oraz ciekawą mechanikę planowania akcji. Za minus można uznać tendencję do przeciągania się fazy planowania akcji - często jak wszyscy poustawiają na akcjach karty prowincji, a któryś z graczy tuż przed ułożeniem ostatniej zbiera wszystkie i układa od nowa.


Jak dla mnie ideał :)

Dodatek wprowadza do gry jeszcze więcej tego, za co lubisz (lub nienawidzisz) Cosmic Encountera. Wprowadza jeszcze więcej ras obcych. Jeśli ktoś - tak jak ja - uzbierał wszystkie 5 dodatków to ma do wyboru 165 ras Obcych, które wprowadzają dodatkową różnorodność i taktyki. Kolejne karty do talii nagród z wprowadzonej w "Cosmic Incursion" dodają nowe możliwości bez konieczności wprowadzania kolejnych 'utrudnień' (stacje kosmiczne, hazard itp, które nie każdemu pasują ale reward deck jako jedyny lubią wszyscy moi znajomi ;]).


Jak dla mnie ideał :)

Koszulki doskonale pasują na karty z gier: Wysokie Napięcie, Furstenfeld oraz Osadnicy z Catanu - Gra Karciana. Sztywne i solidne.


Jak dla mnie ideał :)

StarCraft w wersji planszowej. Uwielbiam wersję komputerową, podobnie z planszową. Jedyną wada planszowej w porównaniu do komputerowej jest znacznie dłuższy czas rozgrywki, co zniechęca niektórych fanów pierwowzoru.


Dagna

Liczba recenzji: 79