Linhael

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Nie spełnia moich oczekiwań :(

1. Grę planszową kupuje po to, żeby nie ślęczeć przed komputerem / tabletem. Druga edycja miała "towarzysza", który nie był zbyt inwazyjny i nie odwracał zbytnio uwagi od planszy, trzecia edycja to plansza odwraca uwagę od ekranu. To jest jeszcze większe uzależnienie od elektroniki niż w przypadków Podróży przez Śródziemie.
2. Zawartość pudełka wcale jakoś szczególnie nie zaskakuje i nie zachwyca. Odnoszę wrażenie jakby było tego mniej niż w "dwójce". Może to ładniejsze ale zdecydowanie mniej terenu = mniejsza różnorodność gier = większa konieczność kupowania dodatków.
3. Cena mocno przesadzona. Biorąc pod uwagę zawartość pudełka to jest zdecydowanie nieopłacalny zakup. Jeśli dodatki (beż których nie da się grać, bo podstawka jest po prostu krótka) będą tyle kosztować to nie wróżę tu zbyt dobrych wyników długodystansowych.


Dobry, solidny produkt

Nie mogę polecić tego dodatku każdemu. Wprowadza kilka ciekawych rzeczy, które jednak mogą nie każdemu przypaść do gustu ponieważ jest to raczej dodatek historii alternatywnej (i to dość mocno w stosunku do książki).


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Rewelacyjny dodatek, który praktycznie trzeba mieć. Dodatkowe "armie" rozbudowujące grę i poszerzające nacje biorące udział w Wojnie o Pierścień dodając jeszcze więcej książkowego klimatu. Co więcej sama rozgrywka jeszcze bardziej rozbudowana.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Niezwykle rozbudowana z licznymi mechanikami, które w ciekawy sposób oddają charakter konfliktu wolnych ludów Śródziemia z Sauronem i jego sojusznikami. Oprócz tego, że gra aż kipi książkowym klimatem to również jest fantastycznie zaprojektowaną asymetryczną gra strategiczna pokroju Ryzyka. Jest tu trochę turlania kośćmi, jednak te nie są definitywne i często jest sporo modyfikatorów i możliwości przerzutów, przez co w ograniczonym stopniu możemy wpływać na wyniki przeróżnych rzutów (zarówno dostępnych rozkazów jak i samych bitew).
Szczególnie polecam planszowkowym zapaleńcom i fanom Śródziemia.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Nie lubię deck builderów, jednak polubiłem Star Cobflict (mam wersję cyfrową). Natomiast żona nie lubi scifi, więc postawiłem na ukochane fantasy i... lepiej się sprawdza niż kosmos! Mechanika bardzo podobna jednak z drobnymi różnicami, świetna oprawa graficzna, wciągająca i szybka rozgrywka. Bardzo dobra zabawa jako przerywnik planszowkowy oraz jako główne danie na kilka partii.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Spider_priv

Liczba recenzji: 83