Lolu

Obserwowani

6 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Uproszczona wersja agricoli, dokładniej mix agricoli i ory. Z tego też względu gra rozczarowała mnie z początku, bo spodziewałam się po autorze tych gier w końcu czegoś innego - dopiero potem odkryłam, że ta gra została stworzona jako pierwsza, więc jakiś progres Uwe zachował ;)

Gra jest idealna na niezbyt wyczerpujące umysłowo rozgrywki. Trochę nużący jest pierwszy etap - gromadzenie zasobów by móc cokolwiek wybudować a potem przerobić. Etap ten w agricoli można ominąć korzystając z kart małych ulepszeń i pełnomocników, których w Le havre brak. Ta wada stanowi zaletę tej gry z drugiej strony - zasady są bardzo proste, bardzo łatwo wytłumaczalne dla nowych graczy, nawet tych niewyspecjalizowanych w ekonomikach ani w planszówkach w ogóle.
Co istotne w Le havre, presja żywienia przytłaczająca w agricoli nie jest tak bardzo odczuwalna i łatwiej jest zrealizować swoją zaplanowaną strategię. Ocena 4, nie 5 wg mnie za to, że ta strategia jest znacznie mniej wysublimowana niż np. w agricoli.

Podsumowując, zdecydowanie należy kupić (najlepiej na rebelu, może ceny nienajniższe ale jako stały klient masz dużo prerogatyw, zniżek i rabatów, wybór gier jest chyba największy więc w sumie dużo bardziej się opłaca kupować tu długofalowo niż gdzie popadnie kierując się wyłącznie ceną). Dla pasjonatów ciężkich ekonomicznych gier miła odskocznia ale wciąż trzymająca poziom, dla nowych niezdecydowanych co do specjalizacji graczy po prostu bardzo dobra gra.


Pawlosa

Liczba recenzji: 5

Cichy-Blog.pl

Liczba recenzji: 5

Piton

Liczba recenzji: 95

Schizoferret

Liczba recenzji: 191

Grzegorz

Liczba recenzji: 4

Maciej

Liczba recenzji: 22

Piton

Liczba recenzji: 95

ferenz

Liczba recenzji: 15