Lord_Kristof

Weteran

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

Moja pierwsza wydana gra :) Fajnie widzieć swoje nazwisko w opisie. Pozdrawiam wszystkich kupujących i ekipę Rebel.pl :)


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Totalnie zawiedziony :(
To pierwsza planszówka którą pre-orderowałem, byłem super napalony na pomysł, setting, wykonanie - nastawienie 100% pozytywne i optymistyczne. Zawiodłem się srodze. Nie wiem, czy to kwestia tego, że nie potrafię już wystarczająco się skupić na jednym tytule żeby mieć motywację do uczenia się gry, deckbuildingu i wciągnięcia się w coś, co de facto działa prawie tak samo jak "zwykłe" CCG, tylko jest zakamuflowane pod inną nazwą...

To nie jest zła gra, ale nie jestem się w stanie do niej przekonać, mimo naprawdę ogromu dobrej woli. Grając korporacją czuję się zaszczuty i niezdolny do jakiegokolwiek ruchu, grając Hakerem czuję się bezsilny i bezużyteczny... to chyba po prostu kwestia mnie, jako gracza, ale radzę wszystkim chętnym żeby wpierw zagrali 3-4 partie, bo obu "stronach barykady" przed kupnem. Szczególnie ludzi, którzy nigdy lub dawno już nie mieli styczności z karciankami tego typu. Można się nieźle przejechać :(


Odczuwam potrzebę wytknięciu paru słabych argumentów w poniższej recenzji, jako że uważam że jest zupełnie niesprawiedliwa.
- klimat/fabuła i wpływ na mechanikę. Zgoda, można mieć takie wrażenie, ale szczerze powiedziawszy to nie ma w niej też niczego, co nie pasowałoby do klimatu i vice versa. Nie widzę więc problemu.
- interakcji nie ma za wiele, to prawda. Ale jest to po prostu gra z mniejszą interakcją niż inne, a więc ponownie, de gustibus. Ponadto, w większości moich gier to właśnie interakcja (karty, podbieranie sobie elementów) sprawiało że jakiś plan się sypał. A tak przy okazji, gdzie "intrygi i przewidywanie ruchów graczy" w Munchkinie? Porównanie chybione.
- Grube elementy to minus? Od kiedy? Ja wolę żeby gra była wykonana porządniej i starczyła na dłużej...
- argument o "za krótkiej grze" jestem w stanie zrozumieć, ale ja zazwyczaj pod koniec ostatniej tury jestem już dość wyczerpany kombinowaniem jak tu osiągnąć moje cele, więc w moim odczuciu długość gry w sam raz
- piszesz że Saigo jest "słabo grywalne", ale w pierwszym akapicie stwierdzasz że "po jednej partii ma się ochotę na kolejne". Gdzie tu logika?

wg mnie gra zasługuje na mocne 4, chociaż preferuję inną skalę, bo 8/10 wygląda dużo lepiej. Trójka absolutnie niesprawiedliwa.


Ciekawa, ale niespecjalnie grywalna karcianka. Kilka interesujących mechanizmów, ale czegoś po prostu brakuje w rozgrywce. Cena wg mnie zdecydowanie za wysoka jak za trzy małe talie kart, małą "planszę", parę plastikowych piramidek i trochę żetonów.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Póki co 5, ale nie jestem jeszcze pewien czy ta ocena się utrzyma. Zachwyt zachwytem, ale nie wiem czy moje podejście do tytułu się nie zmieni po x rozgrywkach. Także polecam, ale na miłość boską, kupcie wersję angielską...
Rebel oczywiście bez zarzutów.


Zbigniew2000

Liczba recenzji: 121

Msdraziel

Liczba recenzji: 117