Maciek

Poliglota

Warszawa

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

4 użytkowników

3 rozegrane partie więc można już coś napisać. Zasadniczo pobieżnie jest to taki Horror w Arkham 2.0. Jest szybszy , prostszy i bardziej emocjonujący.

Tor zagłady postępuje szybciej, karty mitów kończą się szybciej ( a to oznacza automatyczną przegraną ).
Zasady są prostsze, bardziej dopracowane, w pudełku dostajemy od razu oprócz instrukcji Almanach więc nie trzeba już szukać na forach interpretacji zasad. Nie trzeba też ciągle zaglądać do instrukcji jak wcześniej. Odeszło to dziwne kontrolowanie potworów co tylko wydłużało niepotrzebnie rozgrywkę itd. Gra w AH dłużyła się strasznie a tu czegoś takiego nie doświadczyłem ba, nawet mieliśmy ochotę zagrać od razu jeszcze raz.
Co do samego klimatu bo to w grach z serii Cthulhu jest bardzo istotne. Ja go czuję tu więcej niż w AH. Ten kto czytał opowiadania Lovecrafta będzie wiedział o co mi chodzi. W AH mieliśmy tylko jedno miasto, tu mamy cały świat a więc można było czerpać pomysły z wielu opowiadań np. Ekspedycja na Antarktydę :) ( opowiadanie "W górach szaleństwa" )

Jest tylko taki mały minus - gra jest dość trudna - jeszcze nie udało nam się wygrać.
I oczywiście jak to u FFG wypraski brak więc trzeba sobie radzić z kartami i żetonami. Może być pudełko wędkarskie 28x18 cm modularne i 3 najtańsze pudełka na karty Ultra Pro.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

To moja druga gra typu worker placement po Agrycoli , która mi się średnio podobała. Ale obejżałem parę gameplayów, kupiłem i powiem tak: najlepsza gra w jaką grałem tak od pół roku. Zasady proste ( po angielsku ale i tak proste do wytłumaczenia ) ale sporo możliwości i kombinowania, nawet fajny klimat i duża re-grywalność.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Sama gra była już opisywana i oceniana wielokrotnie - wiadomo - zasady w 10 minut tłumaczenia całej grupie, przyjemna , trochę imprezowa i dość szybka. Pozycja obowiązkowa.

Co do samej edycji jubileuszowej.

Wydana jest po prostu pięknie :) Duża plansza, grubsza i bardziej kolorowa od zwykłej edycji ( Europa) . Wagoniki świetnie wykonane a właściwie odlane - poziom praktycznie modelarski do tego umieszczone w mega klimatycznych metalowych pudełkach , każde innego koloru z innym nadrukiem. Widać to oczywiście na zdjęciach ale na żywo i w dotyku jest dużo lepiej, naprawdę robi wrażenie.

A do tego jeszcze w pudełku dobra wypraska.
Kto nie kupił pre ordera niech żałuje :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Slirskin

Liczba recenzji: 0

bkl45445345

Liczba recenzji: 12

Oinek

Liczba recenzji: 2

Karra

Liczba recenzji: 7