Małgorzata

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Zastanawiam się dlaczego gra polegająca na rzucie dziewięcioma kośćmi ma ocenę losowości 4 na 6 możliwych punktów? Co trzeba zrobić, żeby osiągnąć 6?
Poza tym, to moja ulubiona gra, zwłaszcza jeśli właśnie skończyłam czytać którąś z książek Dawkinsa albo Howkinga :) To nie jest gra rewelacyjna! To jest gra wszechczasów :) Podobno minuta śmiechu to pięć minut życia extra. Dzięki tej grze będę nieśmiertelna :P


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

dokładnie to, o co chodziło. Wykonanie solidne. Wskazania czytelne.
Teraz nie będzie już debat na temat tego, w którą stronę odjechał tajemniczy nieznajomy. No i na wycieczkach turystycznych będzie dużo ciekawiej zwiedzać :P


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Pierwsze czytanie zasad to nudna konieczność, która niemal się nie kończy, ale warto uważać bo sama gra to już w moim odczuciu znakomita symulacja zjawisk ekonomicznych. Wybory strategii: czy stwory hodować dłużej i sprzedawać drożej, czy tylko "obracać nimi z minimalnym kosztem utrzymania? Czy brać klatki czy może lepiej artefakty? Kiedy zabrać dalekich krewnych? i tak dalej to czyste życie, tyle, że gra ma ograniczony czas. Zaskoczyło mnie połączenie elementów drewnianych, plastikowych figurek (bardzo dokładnie wykonanych) oraz solidnych "płytek". Większość zasad jest jakoś przypomniana na samej planszy, więc jeśli się słuchało za pierwszym razem to nie ma potrzeby przechodzić przez to po raz drugi.
Moje zastrzeżenie budzi wyposażenie pudełka. Jest ascetyczne a elementów jest dużo i różnorodnych. Musiałam zrobić sobie pudełka za pomocą origami, żeby można było w miarę szybko rozstawiać grę. Projektant zadał sobie dużo trudu żeby skonstruować ... jajka.. ale nie zrobił nic, żeby w pudełku znaleźć miejsca, dla dość dziwnego kształtu, plansz pieczar. Mam wrażenie, ze w ogóle taki rozmiar pudełek, choć jest powoli standardem, jednocześnie jest chyba najbardziej nie trafionym elementem i do niczego nie pasuje.


Nie wiem dlaczego mój komentarz znalazł się pod wydaniem polskim. Na szczęście zauważyłam błąd i przeklejam:
[ dodano: 26.08.2011 ]
Właśnie doszła. Oczywiście wszyscy jesteśmy pod wrażeniem ilości dodatkowych "rzeczy". W porównaniu z Pegasusem jest wręcz przepełniona nowymi możliwościami.
Trzy opcje rozgrywki możliwe w dowolnej konfiguracji choć autorzy na pierwszą rozgrywkę, bardzo rozważnie, polecają grę najwyżej jedną opcją. Oczywiście taka zachęta nie mogła ujść naszej uwagi i naturalnie właśnie rozstawiamy grę wszystkimi opcjami na raz ;P
Wersja angielsko-języczna jest o tyle lepsza od polskiej (podstawkę mamy polską), że pozbawiona jest bezrozumnego tłumaczenia. Na szczęście nikt nie brał się za tłumaczenie pierwszego dodatku i mogliśmy odkryć jakie na prawdę ta gra ma zasady.
Sądzę, że o nadchodzącej niedzieli (choć dzisiaj jeszcze mamy piątek) będę mogła powiedzieć, że spędziłam ją na poszukiwaniu ziemi oraz ostatecznej piątki.
Uwielbiam tą grę. Polecam ją graczom, którzy potrafią odróżnić gracza od postaci i zasady gry od realnego życia.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

ładnie wydana, ciekawa i bardzo trudna gra. Osobiście zaczynam rozgrywkę głęboko w podziemiach i wychylam nos dopiero jak podrosnę :) W pudełku znalazłam zasady gry nie zawierające zasad do tej części. Na szczęście mam dostęp do sieci.


Doris

Liczba recenzji: 267