Marco_9

Poliglota

Tychy

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

Piękne kostki prosto z Pętli. Tez zestaw to dla mnie niezbędny element do TftL. Piękny, czysty, ceglany kolor kości; cyfry od jeden do pięć opasane ikoną pętli, szóstki oznakowane logiem Riksenergi - dodają namacalnego klimatu do każdej sesji. Pięknie prezentują się na stole. Przyjemnie trzyma się je w garści.


Wspaniała gra. Niesamowicie klimatyczna. Klimat to się z niej wylewa. Całkowita imersja. Dla miłośników przygodówek pozycja obowiązkowa. Świetna również na 2 osoby (warto zapoznać się z fanowskim wariantem opisanym na bgg). Mimo tego, że gra ma etykietkę "na jeden raz", nie mam zamiaru jej sprzedawać. Piękne ilustracje to uczta dla oka. Życzę nam wszystkim jak najwięcej nowych, ciekawych scenariuszy. 10/10.


Dobry, solidny produkt

Czy jeszcze można coś dodać do tych wszystkich opinii, które wystawiono na ziemskim globie, na temat tej gry? Raczej nie - wszystko zostało już napisane. Jedynie dorzucę, że grę zakupiłem po to aby mieć w swojej koleckcji grę nieskomplikowaną, o niedługim czasie rozgrywki (poniżej 90min.), z którą będe mógł zagrać praktycznie z każdym i przy większości okazji oraz będzie się choć trochę podobałą każdemu (taki pewniak). Czy może być lepszy wybór? Nie wiem. Wiem natomiast, że Puerto Rico spełnia wszystkie powyższe warunki i o tej grze można mówić w samych superlatywach. Ja jedynie przyczepiłbym się tylko do małej interakcji (ale jako fan gier strategiczno-bitewnych) ale i tak to jest gra, w którą chociaż raz w życiu powinno się zagrać a ja napewno bede do niej wracał często, ale to jak za pewne... nikogo, kto orientuję się w świecie planszówek, nie dziwi. Zagrasz raz - zagrasz ponownie na bank. Nie bez powidu ta gra jest tak wysoko w rankingu BGG. Dla Rebela, jak zwykle najwyższe noty za szybką, dobrze zabezpieczoną wysyłkę i miły rabacik.


Dobry, solidny produkt

Taboo :) Idealna gra na każdą imprezę. Nawet tą mocno zakrapianą gdyż nie będzie to miało negatywnego wpływu na jakość rozgrywki. Ba! Nawet lepiej się wtedy gra :D Najfajniejsze rozgrywki wychodzą wtedy gdy stworzy się drużyny składające się z osób, które kompletnie się nie znają. Wtedy na prawdę trzeba kombinować a emocje sięgają zenitu. Świetne rozrywka i mnóstwo śmiechu. Jako gra familijna do grania razem z dziećmi również doskonale się sprawdza. Szczerze polecam.


Jak dla mnie ideał :)

Starcraft Brood War Expansion to typowy must-have dla tych graczy, którzy kochają świat kosmicznego rzemiosła SC i choć trochę podobała im się podstawowa wersja gry. Dodatek "naprawia" wszystkie niedociągnięcia (np. teraz wykorzystując nowy rozkaz "defend" możemy przenieść jednostki podczas fazy planowania co odzwierciedla intuicyjny odruch obrony), które posiadała podstawka oraz daje nam m. in. nowe "planety", do których trzeba zastosować nieco inne podejście w ich eksploatacji. Super rozwiązaniem są także Leadership Cards, które dają nam jeszcze większe pole manewru wraz z upływającym czasem poszczególnych etapów (uwaga: opcja Hero!!!). Poza tym dostajemy nowe, przepiękne figurki jednostek doskonale znane nam z komputerowej wersji BW - ja uważam, że dla samych figurek warto kupić ten dodatek ;). Na koniec dodam, że bardzo fajnym rozwiązaniem jest opcja gry "Larger Galaxy", która świetnie się sprawdza dla graczy, którzy pragną skupić się na rozbudowywani bazy i tworzeniu wymarzonej armii - należy jednak pamiętać, że będzie trzeba poświęcići na to jeszcze więcej czasu niż w standardowej rozgrywce. Ale, mówię wam: żadna chwila tu nie jest stracona i długo będziecię pamiętać przemyślane, zaawansowane potyczki jednostek wyższego poziomu. Gorąco polecam!!!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dagna

Liczba recenzji: 79

Ahnieszka

Liczba recenzji: 2