Marek

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

0 użytkowników

Dobry, solidny produkt

Tichu to gra karciana wzorowana na brydżu, aczkolwiek osobom czynnie w niego grających nie koniecznie musi się psodobać. W Tichu również gra się drużynowo (2 na 2) i polega na zdobywaniu punktów, lecz w Tichu wszytsko odbywa się w trochę udziwniony sposób dlatego trzeba mieć otwarty umysł i trochę samozaparcia, aby przekonać do niego zażyłych brydżystów. Gdy to się uda - część z nich prawdopodobnie nigdy już nie wróci do brydża ;)
Wciąga jak diabli i cały czas chce się więcej. Minusem, podobnie jak w brydżu, jest potrzeba idealnie 4 osób. Są co prawda inne warianty, ale to już nie jest Tichu. Mimo to polecam bardzo.


Dobry, solidny produkt

Świetna gra w dużym gronie znajomych - aż do 10 osób może się przy niej bawić co jest wynikiem bardzo dobrym, a do tego skaluje się równie dobrze. Gra potrafi zarazić planszówkami osoby zupełnie z nimi nie zaznajomione przede wszytskim dla tego, że tu cała gra toczy się niejako nad stołem. Same karty są tylko sposobem głosowania i ukrycia swojej tożsamości, a więc osoby stroniące od gier będa się potrafiły odnaleźć:) Sam setting gry umieszczony w realiach Neuroshimy jest bardzo dobry, wszytsko wydaje się być spójne, aczkolwiek samo pudełko mogłoby być trochę większe bo okoszulkowanie karty nie mieszczą się do niego.


Jak dla mnie ideał :)

Na wstępie powiem, że ocena była by oczko niżej gdyby nie świetna cena:)
Sama gra wykonana poprawnie, nie mam się jak przyczepić do wykonania kart, aczkolwiek jest jedna wada - przegródki kart powinny być szersze aby spełniały swoją rolę, a tak człwoiek na własną rękę kombinuje jak tu wykonać odpowiednie przegródki. Osobiście zdecydowałem się na ustawienie dodanych "przegródek" pionowo tylko przyciętych z dołu aby nie wystawały zanadto na resztę kart. Drugim minusem ejst niejasno napisana instrukcja, ale w internecie można znaleźć tutoriale.
Mimo wszytsko polecam bo zabawy jest co nie miara szczególnie, że cena jest zabójczo niska!


Dobry, solidny produkt

Zakup obowiązkowy do trzymania kart w segregatorze. Strony wykonane są bardzo starannie i nie zdarzyła mi się przedarta koszulka. Polecam zakup od razu wersji Platinum, szczególnie jeśli mamy zamiar często wkładać i wyjmować karty z segregatora (co jest nieuniknione, np.we Władcy Pierścieni Grze Karcianej).


Jak dla mnie ideał :)

Segregator idealnie nadający się do segregacji kart z Władcy Pierścieni Gry Karcianej. Bardzo przydaje się podczas składania zupełnie nowej talii - jeden rzut oka wytarczy aby objąć i obmyślić zuipełnie nowe combosy nie tak łatwo zauważalne podczas trzymania wszytskich kart w jednym stosie. Osobno ułożyłem Bohaterów ponadto podzieliłem karty na 4 strefy, a każdą strefę na inny rodzaj kart. W efekcie okazało się, że chociaż wszytskie wydane dotąd karty gracza się mieszczą to jednak lepiej jest dokupić dodatkowy segregator (po 2 strefy w każdym) aby zbytnio nie zużywać głębiej osadzonych stron z kartami podczas przekartkowywania. Polecam.