Mateusz

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Raczej słaby

Kupiłem w zestawie z oryginałem; gra nuży, instrukcja jest niejasna, a gracze są niezainteresowani (gdy twoi towarzysze niedoli patrzą z utęsknieniem na scrabble, to wiesz że nie jest dobrze)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Raczej słaby

Wykonanie gry -- bez zarzutu. Karty są twarde i ładne, pudełko solidne.

Instrukcja jest _beznadziejna_. Zawiera jeden, mocno zagmatwany przykład; pozostawia dużo niejasności (np. czemu drapieżnik bierze 2 niebieskie znaczniki, a nie jeden?); same zasady też są nie do końca czytelne (może to wina tłumaczenia?)

Sama gra: nudna. Najzwyczajniej w świecie jest nudna i osobiście nie poleciłbym tej gry nikomu.

Ale za to w miarę tania, więc może komuś się spodoba?

Gra wygląda tak:

po 6 kart na łebka
Ustawiamy karty jako cechy lub zwierze albo pasujemy
rzucamy kostka zeby okreslic ile zetonow bedzie
Kladziemy zetony na zwierzatka // zzeramy inne zwierzatka drapieznikami
Jesli nei starczy na zwierzatko zetonu, to zwierze odpada
dokładamy po kilka kart na łebka
i ad nauseam...


Jak dla mnie ideał :)

Gra jest doskonała! Chociaż byłem napompowany na Magnatów i miałem olbrzymie oczekiwania, nie mogę powiedzieć, że się zawiodlem. Gra jest bardzo prosta, mimo złożoności; główna mechanika to nic innego jak gra w "wojnę" tylko, że zamiast asów i "jopków" mamy Magnatów.

Ciekawe są mechanizmy zachodzące w trakcie gry, jak choćby to, że 3 "rozbiory" kończą grę -- wszyscy przegrywają. Gra ukazuje wiele ciekawych scenariuszy (np. gracz przegrywający, bo walczy o Rzeczpospolitą).

Polecam z głębi serca!


PS: Planowany jest dodatek -- CHCĘ!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Świetna! Proste zasady i elastyczna rozgrywka (wiele sposobów na zwycięstwo). Zmusza do myślenia, ale nie męczy skomplikowaniem. Nikt nie odpada, co jest bardzo wazne dla milego wieczoru; a do końca gry nie wiadomo kto zwycięży. Polecam szczególnie znużonym pracą rodzicom.


Doskonała gra. Nie spodziewałem się cudów (gra słów niezamierzona), ale gra przerosła moje najśmielsze oczekiwania. Wykonana świetnie. Zasady są nieco skomplikowane (szczególnie dla osób które nie grają w gry komputerowe/inne planszówki), ale po "wkręceniu się", gra wciąga na długie wieczory. Bardzo elastyczna, podatna na zmiany zasad (np. zmienilismy zasady dot. wojen). Nie mogę dość polecić tej gry! Bierajta!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dagna

Liczba recenzji: 79