Michał

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

7 użytkowników

Zobacz wszystkich

W porządku, bez rewelacji

Prosta gra karciana polegająca głównie na walce dobra ze złem przy wykorzystaniu kryształków. Gracz wykłada karty bohaterów w celu pokonania kolejnych przeciwników.
Grafiki na kartach dość ponure i powtarzalne, a to przecież główny element gry. Klimat słaby i po kilku rozgrywkach się nudzi, nawet mojemu 6-latkowi zaaferowanego Hobbitem.
Raczej nie polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

W grę pierwszy raz grałem na turnieju Domek na Zjavie i ku mojemu zaskoczeniu okazała się bardzo wciągająca.
Niby prosta rzecz, urządzić dom a wbrew pozorom bardzo cieszy i chce się zagrać ponownie i ponownie...
Grając możemy pobijać rekordy kto uzyska więcej punktów - nasz rekord to 48 :)
Jedynym elementem trochę zaburzającym balans jest karta Architektka, która potrafić dać dużo punktów na końcu gry - moim zdaniem zbyt dużo - i dać wygraną graczowi, który ją posiada, ale zawsze możemy tą kartę wyjąć z talii.
Wykonanie solidne i ciepłe, przyjemne dla oka grafiki.
Polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Wciągająca strategiczna gra z bardzo ładnymi grafikami i planszami dla różnej ilości graczy (od 2 do 5) w klimacie fantasy - do wyboru wiele ras posiadających własne cechy specjalne (moce) i losowo dobierane umiejętności.
Wysoka jakość elementów i czytelne oraz przystępnie wyjaśnione zasady gry czynią grę dostępną już dla 6 latków (z niewielką pomocą rodziców).
Każda rozgrywka ma swój niepowtarzalny klimat, na który składa się walka losowo dobranymi rasami z dodatkowymi elementami specjalnymi poszczególnych ras np. norki u niziołków, jaskinie u troli czy smok.
Gra uczy podstaw strategii, dokonywania odpowiednich wyborów i logicznego myślenia. Grywając z rodziną i moim 6-letnim synem, który bez większego problemu opanował zasady gdy, uczę go podstaw matematyki (dodawanie, porównywanie wielkości liczb).
Gra wciąga przy większej ilości graczy ale i przy dwóch osobach jest w pełni satysfakcjonująca. Polecam!!!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Dobry, solidny produkt

Wciągająca i ciekawa karcianka w klimacie pirackim. Gram z moim 6 latkiem i pomimo, że gra jest przeznaczona dla 3 i więcej piratów to we dwóch też da się grać, mniej skomplikowana staje się licytacja, ale grywalność w stosunku do 4 osób zbliżona.
Zasady zrozumiał mój młody co wskazuje, że nie należą do skomplikowanych - pojedynki tak nas wciągnęły, że mamy ich już wiele za sobą, choć przydałby się również pojedynek między flotami.
Na całość składają się oryginalne, porządnie wykonane kości oraz ładne grafiki na kartach. Polecam.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

W porządku, bez rewelacji

Prosta i zarazem ciekawa koncepcja walki i zdobywania skarbów. Oryginalnym elementem w trakcie rozgrywki jest sposób zdobywania skarbów, gdzie musimy z jednej strony liczyć się z ograniczoną liczbą bohaterów, które zaniosą je bezpiecznie do naszego królestwa, a z drugiej strony o niebezpieczeństwie zagrabienia części skarbu przez rozbójników.
Gra uczy podstaw strategii, dokonywania odpowiednich wyborów i logicznego myślenia. Grywam z rodziną i moim 6-latkiem, lecz gra wciąga przy większej ilości graczy (powyżej 3), przy dwóch osobach jest mniej satysfakcjonująca.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Spider_priv

Liczba recenzji: 83

Ziomalek53

Liczba recenzji: 1

Rayos

Liczba recenzji: 20

Leslawo

Liczba recenzji: 0

Kara2002

Liczba recenzji: 5

eqvt

Liczba recenzji: 3

Mazgaj

Liczba recenzji: 0