Wojna o Pierścień - Panowie Śródziemia

Powitaj nowych bohaterów Śródziemia!
9 opinii
  • 2 - 4 osoby
  • od 13 lat
  • ok. 180 minut
  • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Wojna o Pierścień (druga edycja).
Wojna o Pierścień (druga edycja)
Co by się stało, gdyby Powiernicy Pierścieni Elfów wykorzystali moc swoich pierścieni, aby rzucić wyzwanie potędze Czarnego Władcy? Co, jeśli Balrog opuściłby Morię i zaczął pustoszyć krainy Wolnych Ludów? Albo gdyby podczas narady u Elronda zapadły inne decyzje, co do losu Drużyny Pierścienia? Rozszerzenie Panowie Śródziemia rozbudowuje grę planszową WOJNA O PIERŚCIEŃ, zapewniając graczom nowe możliwości, które pozwolą im odpowiedzieć na powyższe pytania – i wiele innych! – oraz stworzyć podczas rozgrywek nowe możliwości i strategie. Ważne osobistości, przedstawione wcześniej jedynie poprzez karty Wydarzeń, doczekały się w tym rozszerzeniu własnych figurek i specjalnych zasad. Wśród nowych postaci znajdziecie Elronda, Galadrielę, Sméagola, Gothmoga i potężnego Balroga z Morii, a także alternatywne wersje Gandalfa, Czarnoksiężnika z Angmaru i Rzecznika Saurona. W pudełku znajdują się też nowe specjalne kości akcji: kości Powierników Pierścieni Elfów dla gracza Wolnych Ludów i kości Pomniejszych Sług dla gracza Cienia. Wreszcie, znajdziecie tu również nowe wersje Towarzyszy z Drużyny Pierścienia, których dotyczy nowy opcjonalny wariant Rady Rivendell. Jako premię, fani otrzymają z dawna wyczekiwane figurki Aragorna i Gandalfa Białego!
Autor:
Roberto Di Meglio, Marco Maggi, Francesco Nepitello
Wydawca:
Galakta
149,95

Dostępne 2 sztuki w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Co by się stało, gdyby Powiernicy Pierścieni Elfów wykorzystali moc swoich pierścieni, aby rzucić wyzwanie potędze Czarnego Władcy? Co, jeśli Balrog opuściłby Morię i zaczął pustoszyć krainy Wolnych Ludów? Albo gdyby podczas narady u Elronda zapadły inne decyzje, co do losu Drużyny Pierścienia?

Rozszerzenie Panowie Śródziemia rozbudowuje grę planszową WOJNA O PIERŚCIEŃ, zapewniając graczom nowe możliwości, które pozwolą im odpowiedzieć na powyższe pytania – i wiele innych! – oraz stworzyć podczas rozgrywek nowe możliwości i strategie.

Ważne osobistości, przedstawione wcześniej jedynie poprzez karty Wydarzeń, doczekały się w tym rozszerzeniu własnych figurek i specjalnych zasad. Wśród nowych postaci znajdziecie Elronda, Galadrielę, Sméagola, Gothmoga i potężnego Balroga z Morii, a także alternatywne wersje Gandalfa, Czarnoksiężnika z Angmaru i Rzecznika Saurona.

W pudełku znajdują się też nowe specjalne kości akcji: kości Powierników Pierścieni Elfów dla gracza Wolnych Ludów i kości Pomniejszych Sług dla gracza Cienia. Wreszcie, znajdziecie tu również nowe wersje Towarzyszy z Drużyny Pierścienia, których dotyczy nowy opcjonalny wariant Rady Rivendell. Jako premię, fani otrzymają z dawna wyczekiwane figurki Aragorna i Gandalfa Białego!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 8 plastikowych figurek
  • 5 specjalnych kości akcji
  • 11 tekturowych żetonów
  • 28 kart Postaci i Wydarzeń
  • instrukcja
Kod producenta:
PL-WOP03
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.78
na podstawie 9 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Wojna o Pierścień - Panowie ŚródziemiaNajbardziej przydatne recenzje

cyb3k

Liczba recenzji: 25

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Dobre rozszerzenie, które dodaje nowe postacie lub zwiększa znaczenie wielu tych, których brakowało w podstawowej wersji gry. Prawie wszystkie nowe postacie udostępniają dodatkowe kości, które najczęściej są dostępne podczas gry tylko tymczasowo. Poza tym gracz Wolnych Ludów ma mozliwość zmodyfikowania startowego składu Drużyny Pierścienia - prawie wszystkie postacie mają alternatywne wersje, a niektóre z nich moga rozpocząć grę w swoich ojczyznach. Jest też kilka nowych kart wydarzeń dla każdej ze stron, nietkóre ściśle powiązane z elementami z rozszerzenia.

Jedynie cena może odstraszać od kupna tego dodatku. W porównaniu z ceną podstawki oraz jej zawartością cena jest co najmniej trochę za wysoka. W końcu to raptem kilka figurek, a nie kilkadziesiąt, a kart nie ma w środku az tyle.

Mimo to polecam.

PS: Odpowiadając na pytanie o wymiary kart - 67 x 120 mm.


Paweł

Must have, gdyż naprawia pewne błędy balansowe wersji podstawowej (choćby i sam brak osobnej figurki dla Gandalfa Białego/Aragorna). Alternatywni towarzysze znacząco urozmaicają eksplorację alternatywnych scenariuszy. Nowa wersja Gandalfa jest bardzo fajna, aczkolwiek perfekcyjnie balansuje się ze starą (jej wybór nie jest automatyczny - w niektórych grach można spokojnie powrócić do starej). Elrond i Galadriela to gwiazdy wieczoru. Nowe zastosowanie pierścieni Elfów jest rewelacyjne. Gracz Cienia dysponuje zaś dwoma potężnymi postaciami (Barlog i Gothmog) oraz alternatywnymi wersjami Wodza Nazguli i Rzecznika. Ów pierwszy jest doskonałym narzędziem aktywnego zabiegania o wygraną poprzez korupcję Drużyny Pierścienia (dopiero teraz można się o to starać wprost, szczególnie z dodatkiem Wojownicy Śródziemia wykorzystującym Pająki), a ów drugi to dobra przeciwwaga dla gracza Wolnych Ludów planującego militarne wycieczki do twierdz cienia. Zaznaczyć tu nalezy, że Panowie Śródziemia otwierają niezłe możliwości oswiągnięcia rzadkiego militarnego zwyicięstwa Wolnych Ludów - wykorzystanie pierścienia Elronda i pierścienia Gandalfa i początkowe rozmieszczenie niektórych towarzyszy poza Rivendell. Nowy Rzecznik jest też pomocny, gdy gracz Cienia próbuje desperacko wygrać wojnę, a potrafi wysłać go do obleganej twierdzy: przyspiesza on bowiem oblężenie kosztem nieco mniejszej mobilności wojsk Saurona względem pierwowzoru. Na dodatek mamy jeszcze nowego Golluma, czyli Smeagola, który to zarówno pomaga Drużynie Peirścienia, jak i potrafi jej zaszkodzić, a zmagania z tym stworzeniem zapisane są na kilku kartach wydarzeń i 4 nowych żetonach poszukiwań. Co do promocyjnego Drzewca - jest sympatyczny, choć rzadko będzie przydatny, szczególnie z dodatkiem Wojownicy (choć tamże łatwiej go wprowadzić do gry). Polecam oba dodatki do Wojny o Pierścień, gdyż wzajemnie się uzupełniają.


Draugdin

Liczba recenzji: 29

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Dodatek do jednej z najlepszych gier. Brakuje mi jeszcze tylko jednego :-(Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie