Wojna o Pierścień - Panowie Śródziemia

Powitaj nowych bohaterów Śródziemia!
9 opinii
  • 2 - 4 osoby
  • od 13 lat
  • ok. 180 minut
  • wydanie polskie
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Uwaga! To nie jest samodzielna gra!
Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: Wojna o Pierścień (druga edycja).
Wojna o Pierścień (druga edycja)
Co by się stało, gdyby Powiernicy Pierścieni Elfów wykorzystali moc swoich pierścieni, aby rzucić wyzwanie potędze Czarnego Władcy? Co, jeśli Balrog opuściłby Morię i zaczął pustoszyć krainy Wolnych Ludów? Albo gdyby podczas narady u Elronda zapadły inne decyzje, co do losu Drużyny Pierścienia? Rozszerzenie Panowie Śródziemia rozbudowuje grę planszową WOJNA O PIERŚCIEŃ, zapewniając graczom nowe możliwości, które pozwolą im odpowiedzieć na powyższe pytania – i wiele innych! – oraz stworzyć podczas rozgrywek nowe możliwości i strategie. Ważne osobistości, przedstawione wcześniej jedynie poprzez karty Wydarzeń, doczekały się w tym rozszerzeniu własnych figurek i specjalnych zasad. Wśród nowych postaci znajdziecie Elronda, Galadrielę, Sméagola, Gothmoga i potężnego Balroga z Morii, a także alternatywne wersje Gandalfa, Czarnoksiężnika z Angmaru i Rzecznika Saurona. W pudełku znajdują się też nowe specjalne kości akcji: kości Powierników Pierścieni Elfów dla gracza Wolnych Ludów i kości Pomniejszych Sług dla gracza Cienia. Wreszcie, znajdziecie tu również nowe wersje Towarzyszy z Drużyny Pierścienia, których dotyczy nowy opcjonalny wariant Rady Rivendell. Jako premię, fani otrzymają z dawna wyczekiwane figurki Aragorna i Gandalfa Białego!
Autor:
Roberto Di Meglio, Marco Maggi, Francesco Nepitello
Wydawca:
Galakta
149,95

Dostępne 2 sztuki w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka dzisiaj


Dostawa (Przesyłka kurierska DHL) już od 7 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Co by się stało, gdyby Powiernicy Pierścieni Elfów wykorzystali moc swoich pierścieni, aby rzucić wyzwanie potędze Czarnego Władcy? Co, jeśli Balrog opuściłby Morię i zaczął pustoszyć krainy Wolnych Ludów? Albo gdyby podczas narady u Elronda zapadły inne decyzje, co do losu Drużyny Pierścienia?

Rozszerzenie Panowie Śródziemia rozbudowuje grę planszową WOJNA O PIERŚCIEŃ, zapewniając graczom nowe możliwości, które pozwolą im odpowiedzieć na powyższe pytania – i wiele innych! – oraz stworzyć podczas rozgrywek nowe możliwości i strategie.

Ważne osobistości, przedstawione wcześniej jedynie poprzez karty Wydarzeń, doczekały się w tym rozszerzeniu własnych figurek i specjalnych zasad. Wśród nowych postaci znajdziecie Elronda, Galadrielę, Sméagola, Gothmoga i potężnego Balroga z Morii, a także alternatywne wersje Gandalfa, Czarnoksiężnika z Angmaru i Rzecznika Saurona.

W pudełku znajdują się też nowe specjalne kości akcji: kości Powierników Pierścieni Elfów dla gracza Wolnych Ludów i kości Pomniejszych Sług dla gracza Cienia. Wreszcie, znajdziecie tu również nowe wersje Towarzyszy z Drużyny Pierścienia, których dotyczy nowy opcjonalny wariant Rady Rivendell. Jako premię, fani otrzymają z dawna wyczekiwane figurki Aragorna i Gandalfa Białego!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
  • 8 plastikowych figurek
  • 5 specjalnych kości akcji
  • 11 tekturowych żetonów
  • 28 kart Postaci i Wydarzeń
  • instrukcja
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.78
na podstawie 9 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Wojna o Pierścień - Panowie ŚródziemiaNajbardziej przydatne recenzje

cyb3k

Liczba recenzji: 25

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Dobre rozszerzenie, które dodaje nowe postacie lub zwiększa znaczenie wielu tych, których brakowało w podstawowej wersji gry. Prawie wszystkie nowe postacie udostępniają dodatkowe kości, które najczęściej są dostępne podczas gry tylko tymczasowo. Poza tym gracz Wolnych Ludów ma mozliwość zmodyfikowania startowego składu Drużyny Pierścienia - prawie wszystkie postacie mają alternatywne wersje, a niektóre z nich moga rozpocząć grę w swoich ojczyznach. Jest też kilka nowych kart wydarzeń dla każdej ze stron, nietkóre ściśle powiązane z elementami z rozszerzenia.

Jedynie cena może odstraszać od kupna tego dodatku. W porównaniu z ceną podstawki oraz jej zawartością cena jest co najmniej trochę za wysoka. W końcu to raptem kilka figurek, a nie kilkadziesiąt, a kart nie ma w środku az tyle.

Mimo to polecam.

PS: Odpowiadając na pytanie o wymiary kart - 67 x 120 mm.


Paweł

Must have, gdyż naprawia pewne błędy balansowe wersji podstawowej (choćby i sam brak osobnej figurki dla Gandalfa Białego/Aragorna). Alternatywni towarzysze znacząco urozmaicają eksplorację alternatywnych scenariuszy. Nowa wersja Gandalfa jest bardzo fajna, aczkolwiek perfekcyjnie balansuje się ze starą (jej wybór nie jest automatyczny - w niektórych grach można spokojnie powrócić do starej). Elrond i Galadriela to gwiazdy wieczoru. Nowe zastosowanie pierścieni Elfów jest rewelacyjne. Gracz Cienia dysponuje zaś dwoma potężnymi postaciami (Barlog i Gothmog) oraz alternatywnymi wersjami Wodza Nazguli i Rzecznika. Ów pierwszy jest doskonałym narzędziem aktywnego zabiegania o wygraną poprzez korupcję Drużyny Pierścienia (dopiero teraz można się o to starać wprost, szczególnie z dodatkiem Wojownicy Śródziemia wykorzystującym Pająki), a ów drugi to dobra przeciwwaga dla gracza Wolnych Ludów planującego militarne wycieczki do twierdz cienia. Zaznaczyć tu nalezy, że Panowie Śródziemia otwierają niezłe możliwości oswiągnięcia rzadkiego militarnego zwyicięstwa Wolnych Ludów - wykorzystanie pierścienia Elronda i pierścienia Gandalfa i początkowe rozmieszczenie niektórych towarzyszy poza Rivendell. Nowy Rzecznik jest też pomocny, gdy gracz Cienia próbuje desperacko wygrać wojnę, a potrafi wysłać go do obleganej twierdzy: przyspiesza on bowiem oblężenie kosztem nieco mniejszej mobilności wojsk Saurona względem pierwowzoru. Na dodatek mamy jeszcze nowego Golluma, czyli Smeagola, który to zarówno pomaga Drużynie Peirścienia, jak i potrafi jej zaszkodzić, a zmagania z tym stworzeniem zapisane są na kilku kartach wydarzeń i 4 nowych żetonach poszukiwań. Co do promocyjnego Drzewca - jest sympatyczny, choć rzadko będzie przydatny, szczególnie z dodatkiem Wojownicy (choć tamże łatwiej go wprowadzić do gry). Polecam oba dodatki do Wojny o Pierścień, gdyż wzajemnie się uzupełniają.


Ryudo

Liczba recenzji: 189

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Ciekawy dodatek do fajnej gry. Super ilustracje! Dla wszystkich fanów gry i Tolkiena must have :) Rebel jak zawsze bez żadnych problemów, szybka i bezpieczna wysyłka :)Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie