mimi

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

Jak dla mnie ideał :)

Brakuje trochę interakcji. Gra jest dużo szybsza niż MiM. Świetne grafiki na kartach, szkoda że karty nie są większe. Rewelacyjna, pod względem graficznym, plansza. Ogólnie przyjemny, dający dużo zabawy tytuł, jeśli ktoś oczywiście lubi się bawić przy plaszówce a nie tylko turlać kostką i liczyć punkty. Czekam na dodatek.


Jak dla mnie ideał :)

Grywam na razie tylko z żoną i jest fajnie. Brak przestojów, każdy wykonuje swoje misje. Brakuje jedynie bezpośredniej walki, osobie z którą gramy możemy przeszkadzać jedynie przy pomocy kilku kart z talii. Ogólnie przyjemny, lekki, nie wymagający nie wiadomo jakich strategii oraz 45 minut przygotowywania rozgrywki tytuł.


Jak dla mnie ideał :)

Gra mnie oczarowała :) Jest mocno przygodowa, mocno losowa (przez co mocno niesprawiedliwa i tym samym zwroty akcji zdarzają się bardzo często), po skończeniu gry chwilę zawsze trwają rozmowy na temat przygód i tego co się działo. Mimo że potrafi wkurzać przez kostki to właśnie paradoksalnie, dlatego mi się podoba. Losowość nadaje tej grze smaczku, czuć przygodę i zmienną fortunę. Jedyny minus podczas rozgrywki to, że przy dużym ferworze działań na morzu często zapomina się ile kto akcji już wykonał :). Zbyt mały jest, pisały też już o tym inne osoby, ruch statków niezależnych, można to zwiększyć rzutem kostką za każdy statek niezależny jeśli np. karta wydarzeń nie przewiduje ruchu statków. Trzeba też kilku rozgrywek żeby poznać mechanizmy i pola na planszy i wtedy można grać płynnie i z pełną satysfakcją (nie ma co się przejmować dłużyzną na początku przygody z tą grą - my dwóch pierwszych rozgrywek nie skończyliśmy ze względu na brak dostatecznej ilości czasu - ale jak się załapie mechanizmy gra się szybko).
Polecam - świetna gra przygodowa - ma wszystko przygody, walkę, różne drogi prowadzące do zwycięstwa i przede wszystkim klimat.


W porządku, bez rewelacji

No cóż, nie jestem, po kilkunastu rozgrywkach, strasznie oczarowany grą, jest bez rewelacji. Stopień trudności mocno uzależniony od liczby graczy, w dwójkę jest bardzo trudno (wręcz niemożliwa wygrana) w czwórkę staje się za łatwo, najoptymalniej gra się w trzy osoby. Mechanika gry jest również niepowalająca, podobnie z klimatem, jakoś nie wyczuwam go podczas rozgrywki.
I tak jak już ktoś pisał, ciekawie jest tylko do momentu przebudzenia przedwiecznego, jak już się przebudzi to jakoś przestaje interesować rozgrywka i często kończymy grę uznając, że przegraliśmy. Grywam w tą pozycję ale przyznam szczerze za często nie powraca ona na stół. Osobom zastanawiającym się nad zakupem doradzam poczytanie opinii na forach bo gra może rozczarować.


Jak dla mnie ideał :)

Bardzo ładne figurki, w tej chwili postanowiłem odświeżyć swoje hobby. Jakościowo i wyposażeniowo super.


Dagna

Liczba recenzji: 79

Sarseth

Liczba recenzji: 23