Noobirus

Weteran

Wodzisław Śląski

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

10 użytkowników

Zobacz wszystkich

Jak dla mnie ideał :)

Po pomalowaniu figurek i zagraniu:
Świetna, ale bardzo prosta gra przygodowa.
Szczególnie polecam fanom staroszkolnych gier i całego ruchu OSR. Wszystko jest tutaj maksymalnie "klasyczne", proste i ze wszystkich planszówek w tej chwili w ofercie, ta jest najbliżej bycia erpegiem - mamy karty postaci, możemy kupować uzbrojenie, jest tylko kilka akcji która działają dokładnie tak jak gracze myślą i sama gra nawet zachęca do... odgrywania postaci.
Po zagraniu dwóch pierwszych przygód, polecam ogarnięcie setki fanowskich materiałów i dodatkowych zasad.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jak dla mnie ideał :)

Piszę po ukończonej kampanii. Świetny system z łatwą do opanowania mechaniką (co jednak nie zmienia faktu, że pojawia się kilka zgrzytów, jeśli gracze chcą zrobić coś bardzo szczegółowego. Szczególnie walka pomiędzy pojazdami nawala). Zwiedzanie strefy i wyprawa do Edenu jest pełna niebezpieczeństw, pokręconych zdarzeń i ciekawych postaci. Jedyne czego mi brakowało podczas gry, to trochę szerszej tabelki z artefaktami - pod koniec kampanii już było "ciasno" i graczom zdarzało się losować te same i konieczne było wybranie z tabelki artefaktu obok. Każda postać do wyboru jest super (chociaż Kronikarz odczuwalnie ma potężną zdolność) i jest sporo dziwnych przeciwników oraz fenomenów na które można natrafić w strefie.
Zanim jednak przystąpimy do prowadzenia, bardzo polecam zakup dwóch lub trzech zestawów k6 do bitewniaków w różnych kolorach. Gra wymaga rzucania kościami sześciennymi w trzech różnych kolorach i im dłuższa kampania, tym więcej tych kości możemy wygenerować. Zakupienie zestawów do bitewniaków jest więc najprostszym i najtańszym rozwiązaniem.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Rozegraliśmy kilka partii.
Solidna i niesmaczna (co dla mnie pozytywne) gra imprezowa z bardzo prostymi zasadami. Zalecam jednak od razu na starcie wykorzystać opcjonalne zasady żetonu Karola Kolejarza + to, że każdy dobiera karty modyfikatorów.
Z tego co widzę, gra najlepiej działa na 5+ osób. Nie trzeba nieparzystej liczby graczy, jednak tak najlepiej działa.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra jakość, duży rozmiar i wszystko po polsku. Świetnie wygląda zarówno na stole jak i ścianie.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Świetna gra karciana dla fanów Marvela i/lub kooperacji.

Kombinowanie nad zagrywaniem właściwych kart we właściwym momencie wciąga. Tworzenie własnych talii jest proste i szybkie. Każdy bohater nie tylko ma unikatowe cechy na swojej karcie, ale też ma własny zestaw kart, które naprawdę fajnie są zaprojektowane - Iron Man musi budować swój pancerz, zanim stoczy walkę ze złoczyńcą, Spider-Man potrafi przewidywać ruchy przeciwnika i na nie reaguje w jakiś sposób (pajęczy zmysł), Czarna Pantera jest strasznie wytrzymała dzięki swojemu pancerzu z vibranium... mało tego - każdy bohater w grze nie tylko musi stoczyć walkę z głównym złoczyńcą, ale również może pojawić się w grze jego nemesis (np. Killmonger w przypadku Czarnej Pantery).

Jedyny minus tej gry dla mnie, to niedopatrzenie ze strony twórców, jeśli chodzi o opakowanie - jest przygotowane pod separatory, które SĄ KONIECZNE w tej grze... ale nie ma w zestawie żadnych separatorów, klient sam musi sobie je skombinować lub zbudować! Dlatego od razu kupcie Toploadery firmy UltraPro (pasują do opakowania i elegancko przedzielą wam zestawy kart).


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jagmin

Liczba recenzji: 69

Red5

Liczba recenzji: 18

Hania

Liczba recenzji: 144

Lioheart

Liczba recenzji: 42

Gabriel_78

Liczba recenzji: 17

Invader

Liczba recenzji: 124

Viluir

Liczba recenzji: 19

Shizzy185

Liczba recenzji: 0

Kubaf

Liczba recenzji: 53

KubaB

Liczba recenzji: 44