Dylemat wagonika

Rozważania filozoficzne i krwawa jatka w jednym!
33 opinie
 • 3 - 13 osób
 • od 16 lat
 • 30 - 90 minut
 • wydanie polskie
Karol Kolejarz nie spodziewał się kłopotów – dzień pracy zapowiadał się spokojnie. Przynajmniej do czasu, gdy kierowany przez niego pociąg nieco wymknął się spod kontroli. Pędząca przed siebie śmiercionośna maszyna zbliża się do rozwidlenia, nasz bohater musi zdecydować, w którą stronę skręcić, a tymczasem na każdym z torów znajdują się niczego nieświadomi ludzie... Dylemat wagonika to imprezowa gra karciana przeznaczona dla osób pełnoletnich. Łączy filozoficzne rozważania z krwawą jatką i zmusza uczestników do podejmowania trudnych moralnie decyzji.  Na czym to polega? W każdej rundzie jeden z uczestników wciela się w maszynistę – to jego zadaniem będzie podjęcie decyzji, po którym z torów przejedzie morderczy pociąg. W tym czasie pozostali gracze, podzieleni na dwie drużyny, będą starali się przekonać go do przestawienia zwrotnicy i uśmiercenia tych, którzy znajdują się na TYM DRUGIM torze.  W tym celu będą wykorzystywali karty nieskazitelnych postaci, plugawych postaci oraz modyfikatorów - dobrych i złych czynów, których dokonali ludzie uwięzieni na torach. Wszystko byleby uratować "swoich".  Ostateczna decyzja należy oczywiście do maszynisty, który, gdy karty zostaną zagrane, będzie musiał odpowiednio przestawić zwrotnicę. Każdy gracz z drużyny, której tor stał się miejscem zbrodni, otrzymuje znacznik śmierci jako przypomnienie o plamie na sumieniu. A następnie zamieniamy się rolami!   Dlaczego pokochasz tę grę? Kto zna internetowy komiks Cyanide and Happiness, ten wie, czego się spodziewać: ciężki humor, morze ironii i nieczyste zagrania będą towarzyszyły każdej kolejnej rundzie. Tu nie ma tematów tabu, a wszystko okraszone jest charakterystycznymi rysunkami. Żaden inny tytuł nie łączy tak sprawnie filozoficznych rozważań o moralności z krwawą jatką. Dokładając na tory kolejne postaci będziemy mieli okazję zastanowić się nad ich domniemaną historią. Przynajmniej do czasu, aż połowa z nich zginie! Karty i podejmowanie decyzji przez maszynistę to jedno, ale w Dylemacie wagonika większość zabawy rozgrywa się nad stołem. Opowieści związane z zagrywaniem poszczególnych kart, nadawanie ich bohaterom indywidualnego charakteru, negocjacje czy wręcz tworzenie własnej opowieści – to właśnie najbardziej lubią uczestnicy tej gry! Jeśli będzie Wam mało brutalnych decyzji, gra oferuje dwa dodatkowe tryby zabawy, które znajdziecie na końcu instrukcji!
Autor:
Scott Houser
Wydawca:
Rebel
119,95

Dostępnych powyżej 50 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Poczta Polska) już od 12 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Karol Kolejarz nie spodziewał się kłopotów – dzień pracy zapowiadał się spokojnie. Przynajmniej do czasu, gdy kierowany przez niego pociąg nieco wymknął się spod kontroli. Pędząca przed siebie śmiercionośna maszyna zbliża się do rozwidlenia, nasz bohater musi zdecydować, w którą stronę skręcić, a tymczasem na każdym z torów znajdują się niczego nieświadomi ludzie...

Dylemat wagonika to imprezowa gra karciana przeznaczona dla osób pełnoletnich. Łączy filozoficzne rozważania z krwawą jatką i zmusza uczestników do podejmowania trudnych moralnie decyzji. 

Na czym to polega?

W każdej rundzie jeden z uczestników wciela się w maszynistę – to jego zadaniem będzie podjęcie decyzji, po którym z torów przejedzie morderczy pociąg. W tym czasie pozostali gracze, podzieleni na dwie drużyny, będą starali się przekonać go do przestawienia zwrotnicy i uśmiercenia tych, którzy znajdują się na TYM DRUGIM torze. 

W tym celu będą wykorzystywali karty nieskazitelnych postaci, plugawych postaci oraz modyfikatorów - dobrych i złych czynów, których dokonali ludzie uwięzieni na torach. Wszystko byleby uratować "swoich". 

Ostateczna decyzja należy oczywiście do maszynisty, który, gdy karty zostaną zagrane, będzie musiał odpowiednio przestawić zwrotnicę. Każdy gracz z drużyny, której tor stał się miejscem zbrodni, otrzymuje znacznik śmierci jako przypomnienie o plamie na sumieniu. A następnie zamieniamy się rolami!

 

Dlaczego pokochasz tę grę?

 • Kto zna internetowy komiks Cyanide and Happiness, ten wie, czego się spodziewać: ciężki humor, morze ironii i nieczyste zagrania będą towarzyszyły każdej kolejnej rundzie. Tu nie ma tematów tabu, a wszystko okraszone jest charakterystycznymi rysunkami.

 • Żaden inny tytuł nie łączy tak sprawnie filozoficznych rozważań o moralności z krwawą jatką. Dokładając na tory kolejne postaci będziemy mieli okazję zastanowić się nad ich domniemaną historią. Przynajmniej do czasu, aż połowa z nich zginie!

 • Karty i podejmowanie decyzji przez maszynistę to jedno, ale w Dylemacie wagonika większość zabawy rozgrywa się nad stołem. Opowieści związane z zagrywaniem poszczególnych kart, nadawanie ich bohaterom indywidualnego charakteru, negocjacje czy wręcz tworzenie własnej opowieści – to właśnie najbardziej lubią uczestnicy tej gry!

 • Jeśli będzie Wam mało brutalnych decyzji, gra oferuje dwa dodatkowe tryby zabawy, które znajdziecie na końcu instrukcji!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 500 kart
 • rozwidlenie torów
 • 26 znaczników śmierci
 • znacznik Karola Kolejarza
 • instrukcja
Waga:
1,04 kg
Instrukcja i inne pliki:
Kod producenta:
LDGTBT01PL
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

3.88
na podstawie 33 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Dylemat wagonikaNajbardziej przydatne recenzje

Svvital

Liczba recenzji: 177

Uwielbiam Cyanide and Happiness ale obawiam się, że nie znajdę dość towarzyszy do gry z równie czarnym i mięsistym humorem


Iwona

Liczba recenzji: 143

W porządku, bez rewelacji

Gra z fajną kreską, małe poręczne pudełko, natomiast sama treść gry mnie nie porwała.


Yinglong

Liczba recenzji: 87

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Grę posiadam w edycji rozszerzonej jeszcze z kickstartera. Jeśli masz grono (tak przynajmniej 4 osoby) znajomych z mrocznym, czarnym jak smoła poczucie humoru. Warto brać w ciemno.
Dobra gra imprezowa, myślę że nie jako główne danie, ale bardzo miły przerywnik do tzw. "Zrycia beretu"Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Wszystkie 1
Z odpowiedzią 1
Oczekujące na odpowiedź 0

Jakiego rozmiaru są karty, bo chciałabym od razu zakupić do nich koszulki?

~ Korek 23.10.2020 08:13

500 classic card game, podaję za boardgamegeek com geeklist 164572 item/7043220#item7043220

Czy odpowiedź była przydatna? 0

~ Marek_J 23.10.2020 09:15

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie


Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również

Morda, szefie!

Morda, szefie!

(Nie)Powinieneś 2

(Nie)Powinieneś 2

Dylematy 3

Dylematy 3

(Nie)Powinieneś

(Nie)Powinieneś