Norbert

Obserwowani

1 użytkownik

Obserwujący

4 użytkowników

Jak dla mnie ideał :)

Naprawdę świetna gra! Łatwa w opanowaniu mechanika, miejscami kojarząca mi się z bitewniakami GW, duża ilość możliwości, świetne wykonanie, fantastyczny klimat.
Kilka wad jednak ma - dość sporo drobnych reguł o których łatwo zapomnieć, troszkę nieintuicyjny (jak dla mnie) ruch potworów, szkoda że brak jest odpowiednich figurek dla obu płci bohaterów :) Ale to tak naprawdę drobnostki w wielkiej beczce miodu jaką jest ta gra!


Gra mechaniką bazuje na poprzednich karciankach IT. Jest ładnie i solidnie wydana, a zasady są proste i jasne. Polecam tę grę zwykle początkującym i parom jako wstęp do planszówek. Nie ma za dużo negatywnej interakcji - w końcu to gra o BUDOWANIU imperium :) jednakże nie mam pojęcia jakim cudem ludzie zdobywają powyżej 100 punktów :)


Dobry, solidny produkt

Gra bardzo prosta i intuicyjna. Wytłumaczenie zasad zajmuje chwilkę i już miżna siadać do gry. W mechanice odrobinę przypomina scrabble - losujemy z woreczka płytki ze znaczkami w różnych kolorach i kształtach i zadaniem gracza jest budowanie "krzyżówki" aby zdobywać punkty. Edycja travel zawiera solidne etui.


Dobry, solidny produkt

Bardzo iciekawa gra. Rozgrywka jest krótka, trwa maksymalnie 10-15 minut, więc można rozłożyć grę dosłownie w parę chwil. Trzeba być spostrzegawczym i przewidywać ruchy przeciwnika. Ciekawy jest mechanizm z wybieraniem pionka dla przeciwnika. Czasem mam wrażenie, że to taki bardziej rozbudowana wersja popularnej gry w kółko i krzyżyk


Jak dla mnie ideał :)

Troszkę obawiałem się tej gry. Koncepcja RPG przeniesionego na karty wydawała mi się prosta i czułem, że jednak Descent (który bardzo lubię) bardziej będzie spełniał swoją rolę zamiennika klasycznych gier fabularnych.
Zacząłem czytać instrukcję i mnie wciągnęło. Gra jest bardzo prosta w rozłożeniu, a zasady intuicyjne. Wypraska w pudełku jedna z lepszych jakie widziałem :) w środku znajdziemy przygodę składającą się z trzech scenariuszy do rozegrania jako wstęp, oraz pierwszą część kampanii. Zapewni to rozrywkę na parę godzin, ale jednak miejsce w pudełku na kolejne części kampanii nie pozostawia złudzeń - trzeba będzie rozsupłać sakiewkę i wydać troszkę pieniędzy... Za to mógłbym odjąć jeden punkt, ale byłem w pełni świadom co kupuję, więc byłbym nie fair fobec gry.
Miejscami instrukcja mogłaby być bardziej czytelna, ale zasady nie są na tyle skomplikowane, żeby nie ogarnąć zasad. Polecam grę fanom fantasy i gier rpg :)


Radzio27

Liczba recenzji: 23

Dungal

Liczba recenzji: 29

Yellow7

Liczba recenzji: 15

Radzio27

Liczba recenzji: 23

Kalasanty89

Liczba recenzji: 0