Osadnicy: Narodziny Imperium

Zostań szefem cywilizacji!
48 opinii
 • 1 - 4 osoby
 • od 10 lat
 • ok. 60 minut
 • wydanie polskie
Cztery światowe potęgi odkrywają nowe obszary obfitujące w surowce i możliwości. Rzymianie, Barbarzyńcy, Egipcjanie oraz Japończycy – wszyscy chcą poszerzyć granice swoich imperiów, obejmując w posiadanie nowe terytoria. Wznoszą budynki, aby zwiększyć swoją potęgę ekonomiczną, eksploatują kopalnie oraz rozwijają farmy, aby pozyskiwać surowce, budują baraki, żeby szkolić swoich żołnierzy. Wkrótce nowy obszar okazuje się być za mały dla nich wszystkich i rozpoczyna się wojna. Osadnicy: Narodziny Imperium to karciana gra, która pozwala graczom wcielić się w role przywódców czterech wspaniałych cywilizacji. W ciągu 5 rund, gracze będą odkrywać nowe tereny, wznosić budowle, wytwarzać i handlować surowcami, najeżdżać wrogów, a wszystko po to, aby zdobywać punkty zwycięstwa. Gra została laureatem nagrody Zaawansowana Gra Roku 2015 - tym samym została uznana za najlepszy tytuł wydany w naszym kraju w 2015 roku.
Autor:
Ignacy Trzewiczek
Wydawca:
Portal Games
159,95

Dostępnych 11 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka jutro


Dostawa (Poczta Polska) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Cztery światowe potęgi odkrywają nowe obszary obfitujące w surowce i możliwości. Rzymianie, Barbarzyńcy, Egipcjanie oraz Japończycy – wszyscy chcą poszerzyć granice swoich imperiów, obejmując w posiadanie nowe terytoria. Wznoszą budynki, aby zwiększyć swoją potęgę ekonomiczną, eksploatują kopalnie oraz rozwijają farmy, aby pozyskiwać surowce, budują baraki, żeby szkolić swoich żołnierzy. Wkrótce nowy obszar okazuje się być za mały dla nich wszystkich i rozpoczyna się wojna.

Osadnicy: Narodziny Imperium to karciana gra, która pozwala graczom wcielić się w role przywódców czterech wspaniałych cywilizacji. W ciągu 5 rund, gracze będą odkrywać nowe tereny, wznosić budowle, wytwarzać i handlować surowcami, najeżdżać wrogów, a wszystko po to, aby zdobywać punkty zwycięstwa.

Gra została laureatem nagrody Zaawansowana Gra Roku 2015 - tym samym została uznana za najlepszy tytuł wydany w naszym kraju w 2015 roku.
Zaawansowana gra roku 2015

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 220 kart (63x88mm)
 • 136 drewnianych znaczników
 • 24 żetony złota
 • 18 żetonów plądrowania
 • 10 żetonów obrony
 • 6 żetonów mnożenia
 • 4 żetony Egiptu
 • 4 plansze frakcji
 • 4 znaczniki frakcji
 • 1 plansza punktacji
 • 1 znacznik rundy
 • 1 znacznik pierwszego gracza
 • 1 instrukcja
Waga:
1,3 kg
Kod producenta:
106IMPSET
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.67
na podstawie 48 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Osadnicy: Narodziny ImperiumNajbardziej przydatne recenzje

Reifield/Bogey

Liczba recenzji: 108

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Pograwszy, pograwszy, przegrawszy (wiele razy) wygrawszy (również wiele razy), a więc stwierdziwszy, że możnawszy :) wystawić opinię:

DROGI PRZYSZŁY NABYWCO:
"Osadnicy - Narodziny Imperium" to gra prosta, nietuzinkowa oraz ślicznie wydana.
Grafiki na kartach są pełne uroku i kolorów. Wszystko jest utrzymane w humorystycznej otoczce. Większość znaczników to znakomicie wyprofilowane i pomalowane "drewienka".
Nie zawiedziesz się.
Zasady są proste i przejrzyste, ich przyswojenie nie zajmuje wiele czasu. Pierwsze partie mogą wydać się zagmatwane, ale wkrótce później szybko "łapiemy" o co chodzi.
Nie zawiedziesz się.
Gra ma swój urok, pazur i klimat, można uświadczyć nieco myślenia i planowania (rozgrywka zostawia naprawdę wiele kombinacji, furtek i "combosów"), a nawet negatywnie integrować się z przeciwnikami ;) (Splądruj go, Splądruj !)
Nie zawiedziesz się.
Dla mnie Must have 5 na 5.

DROGI SKLEPIE:
Jesteś moim Bogiem Wszystkich Sklepów.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Pavel

Liczba recenzji: 28

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Uwielbiam 51 stan oraz wszystkie dodatki do niego. A ponieważ Osadnicy: Narodziny Imperium korzystają z tej samej mechaniki, tak więc zakochałem się w nich od "pierwszego zagrania".

Graficznie jest świetnie. Klimatycznie i z pomysłem. Mechanicznie wiele poprawiono - od czasów pierwowzoru. Tekst (osadnicy) zamiast ikon (51 stan) - często niezrozumiałych - jasno mówi co daną kartą można zrobić. I mimo, że czasem granie w Osadników przypomina układanie pasjansa w kilka osób, to jednak kombinowanie i tworzenie "komobosów' sprawia że gra jest przyjemna. Jeżeli dodamy do tego że gra się szybko, prosto można się nauczyć, dostajemy pozycję idealną na lata, wartą swej ceny.


Yellow7

Liczba recenzji: 11

Moim zdaniem bardzo dobra gra. Szczególnie dla osób chcących zacząć przygodę z grami planszowymi a w szczególności grami typu Board deck. Dla osób grających w poważniejsze i bardziej rozbudowane tytuły może być troszkę zbyt prosta. Chociaż ja grywam regularnie w Race for the galaxy i nie czułem się jakoś pokrzywdzony i znudzony grą.

Świetnie wykonane karty, grafiki są wręcz genialne, to nie jest jakiś jeden powielony wzór gdzie tylko nieliczne elementy na kartach się różnią. Każda karta jest dopieszczona w szczegółach.

Pierwszy raz zagrałem w grę podczas spodkania planszówkowego, zasady wytłumaczono mi w 10 minut po czym bez większych problemów byłem w stanie zagrać w grę z całkiem niezłym wynikiem (drugie miejsce)

Jedyna rzecz którą bym osobiście zmienił w tej grze to wykorzystał obie strony kart na których są cywilizacje ( rasy) obydwie strony wyglądają tak samo pod względem właściwości ( różni się tylko postać gracza na jednej stronie jest kobieta na drugiej mężczyzna) autor mogł pokusić się o lekką modyfikację właściwości/zdolności danej rasy dałoby to jeszcze więcej wspaniałej zabawy.

Grę oceniam jako 9/10


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie

Jeśli podoba Ci się ten produkt, polecamy również