Yellow7

Obserwowani

10 użytkowników

Zobacz wszystkich
Obserwujący

7 użytkowników

Zobacz wszystkich

Super gra ekonomiczna. Bardzo podoba mi się mechanizm licytacji który pozwala na interakcję pomiędzy graczami. Gra dosyć równa trzeba naprawdę dobrze kombinować żeby być na pierwszysm miejsc, bardzo często różnice są niewielkie i wszystko rozstrzyga się podczas ostatnich ruchów.

Fajny rodzimy akcent to dodatkowa plansza z mapą Polski. Dla mnie klasyk.

Co do samego wykonania gry to jest wystarczające, może poza walutą używaną w grze mogłaby być na troszke lepszym papierze.


Prosta i przyjemna gra. Grając z dzieciakami sam się nauczyłem flag kilku państw. Dla dziecka które jest ciekawe świata i lubi sie uczyć poprzez zabawę idealna gra. Zamierzam spróbować inne z tej serii.


Jest to przyjemna i emocjonująca gra imprezowa. Banalna do wytłumaczenia. Gracze z większą zręcznością mają o wiele łatwiej. Liczy się również opanowanie. Jedna rozgrywka trwa od 1-25 minut. Polecam


Od czego zacząć ? Ciężko się zdecydować, tak samo będzie podczas gry, mnóstwo decyzji, wyborów chciałoby się zrobić wszystko, bo każda ze spraw jest ważna i nie cierpiąca zwłoki ale od początku wiadomo, że nie na wszystko wystarczy czasu. To nie jest gra gdzie siedzimy w foteliku i wybieramy sobie co dzisiaj zbudujemy albo jakie surowce zbierzemy, ta gra jest próbą przetrwania i wygrania z żywiołami oraz naturą, która tutaj nie będzie naszym przyjacielem. Wszystko co jest na tej wyspie będzie się starało nas zabić i jeżeli zaczniemy popełniać błedy to zostanie to wykorzystane dość szybko przeciwko nam.

Gra jest grą kooperacyjną więc nie ma co grać bohatera i próbować wszystko zrobić na własną rękę bo tutaj trzeba się dogadać i próbować wspólnie rozwiązać problem, tylko jeżeli wszyscy gracze dotrwają do końca i spełnią warunki scenariusza gra jest wygrana.

Nie dajcie się zwieść że wszystko idzie gładko bo zawsze nadejdzie moment w którym zacznie się zła passa a napewno się zacznie ( jeżeli coś takiego nie następuje przejżyjcie zasady bo pewnie pomijacie jakiś jeden z podstawowych mechanizmów, reguł) ja podczas pierwsze gry wygrałem z moją grupą okazało się że nie do końca zgłębiliśmy zasady i kilka dość istotnych nam umknęło.

Gra jest genialna, mnóstwo opcji, duża regrywalność, za każdym razem można zmodyfikować troszeczkę karty startowe, dodatki w postaci nowych scenariuszy. Jeżeli jesteś tylko fanem gier kooperacyjnych to jest dla ciebie MUST HAVE. Nie da się przejść obojętnie obok tego tytułu.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Chińczyk, tylko że w wydaniu bohaterów popularnej gry.

Czy warto wydać 80 zł za grę którą tak naprawdę można kupić za 20 zł tyle że będą tam zwykłe pionki i plansza bez kolorowych rysunków.


Maciej Skierka

Liczba recenzji: 53

Krzysiek

Liczba recenzji: 388

Borut7

Liczba recenzji: 19

Mario_7

Liczba recenzji: 22

Eshelion

Liczba recenzji: 47

Aneta

Liczba recenzji: 1

GRUSZKA

Liczba recenzji: 24

Giedrojckamil

Liczba recenzji: 27

Norbert

Liczba recenzji: 12

Tomasz

Liczba recenzji: 108

Doris

Liczba recenzji: 267

Zuwal

Liczba recenzji: 9

Dagna

Liczba recenzji: 80

Dawid

Liczba recenzji: 0

Radzio27

Liczba recenzji: 23

Misiuziu

Liczba recenzji: 2

Hostir

Liczba recenzji: 5