Norbert

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

0 użytkowników

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo fajna alternatywa dla klasycznego Dixita. Mniej strachu z myśleniem nad hasłami, więcej samej frajdy z ustalania co pasuje, a co nie. Bardzo niski próg wejścia, wykonanie gry piękne.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Na początek parę słów dla betonowego fanbase'u 4ed. 4ed nie jest dostępna i koniec.
Co do 5ed zmiany są kosmetyczne, trochę boli mniejsza ilość postaci ale pudełko nie jest ogromną kobyłą, doszło do lekkiej kompresji co dla mnie jest na plus przy nie za dużym stole, grę więc można zabrać nawet na wyjazd grę dla wielu graczy. Kolejny aspekt techniczny - zmiana ropuch - mamy żetony i przemodelowane działanie które przyspiesza trochę tę karę. Karty za to są większe i bardziej czytelne - posiadają natomiast nie do końca jednolite arty - słabsze i lepsze ale to już subiektywna opinia, mi się podobają. Jest ich natomiast mniej - tutaj też na plus bo kilka kart z 4ed i wcześniej był bezużyteczne albo placeholderami do odrzucenia, a teraz mają większy sens. Plansza natomiast jest piękna, czytelniej rozdzielona niż 4ed i równie czytelna dla graczy po jej każdej stronie. Bardzo fajny reset, jeśli ktoś tęsknił za talismanem ale przerosło go zbieranie dodatków po tysiąc złotych na rynku wtórnym to jest to idealne wejście w kolekcjonowanie tego klasyka. Co do mechaniki i rozgrywki - jest trochę szybciej, ropuchy tak nie bolą, przyjemniej zbiera się cechy postaci, a jeśli ktoś się uprze może grać na zasadach 4ed. Co do recenzji, którą tu widziałem - zmiany płci mi nie przeszkadzają, dalej da się grać tymi postaciami, niektóre arty bym zmienił ale gra jest spójna i ładna poza paroma wyjątkami w kartach. Nadal jest to turlana planszówka którą tyle osób uwielbia i jest w świeższej edycji. Osobiście polecam szczególnie, że 4ed nie da się praktycznie dostać. Teraz tylko czekać na milion dodatków!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Gra ideał jako prostsza alternatywa dla monopoly jeśli chodzi o niszczenie przyjaźni, związków i przeklinania losowości xD


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Jak dla mnie gra świetna, lekka, przyjemna, szybka, jak ktoś lubi planować to można podejść mocno strategicznie. Bardzo fajna alternatywa dla ogranych do granic szybkich i lekkich tytułów. Jeśli chodzi o zasady, proste, przejrzyste, nie zastanawialiśmy się za długo nad tym jak grać to zdecydowanie na plus. Różnorodność wysp też na plus mamy w sumie 8 rozkładów dla rozbudowy. Jedyne co boli to przy małej ilości graczy trzeba mocno pilnować żeby drugi gracz nie zyskał mocno przewagi więc element konkurencyjności jest. Gra bardzo dobra i warta wyciągnięcia co jakiś czas z półki.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność: