Otton

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

0 użytkowników

Dobry, solidny produkt

Bardzo fajna gra strategiczna. Wymaga sporo zaangażowania i myślenia a jednocześnie nie jest zbyt "ciężka". Elementy losowe ograniczone są tylko do układu startowego co pozytywnie wpływa na regrywalność. Dobrze zbalansowana, wygląda, że nie da się łatwo uzyskać decydującej przewagi, walka pomiędzy graczami trwa do samego końca a ostateczne podliczanie wyników ukazuje naprawdę niewielkie różnice punktowe. Świetnie sprawdza się dla 2 osób. I na dodatek porządnie i ładnie wykonana.


Dobry, solidny produkt

Rewelacyjna mechanika rozgrywki - gra się po prostu świetnie i dałbym 5 punktów gdyby nie to że brak mi trochę w tej grze dawnych klimatu Gwiezdnych wojen.

Nie ma Rebelii i Imperium - są Bohaterowie i Złoczyńcy. Karty neutralne których obie strony mogą używać są naprawdę fajne z punktu widzenia składania talii i kupowania dodatków bo pasują do jednych i drugich ale potem w talii Złoczyńców (dla mnie jednak to ciągle Imperium) możemy używać karty na której jest namalowany Yoda. To tylko może nie najlepszy dobór ilustracji do karty ale takie drobiazgi robią klimat...

To są oczywiście bardzo subiektywne odczucia ale dlatego dla mnie ta gra jest na 4.
.


W porządku, bez rewelacji

Niestety sklejanie skrzyni jest czasochłonne (czułem się trochę jakbym model Sokoła Millenium sklejał a nie skrzynię na karty) i na dodatek problematyczne. Można to zrobić źle a instrukcji w zasadzie brak. Pierwszą tackę na kości udało mi się tak posklejać, że do niektórych przegródek kości się nie mieszczą. Dla przyszłych nabywców - nie należy sklejać wewnętrznych przegródek w tackach na kości tylko włożyć je luźno i już jest dobrze ale do tego musiałem niestety sam dojść.

Sama skrzynia generalnie dobrze spełnia swoje zadanie zakładając, że się ją dobrze poskleja...

Dostałem od razu pomalowaną skrzynię... ciemna zieleń - w sumie ładnie ;)


Dobry, solidny produkt

Gra bardzo przyzwoita choć nie pozbawiona wad. Super sprawą jest możliwość grania w 1 osobę i fajne jest to, że z podstawowym zestawem można grać nawet w 4 osoby (pomimo tego co niektórzy piszą - brakujące liczniki zagrożenia łatwo zastąpić np. kostkami). Karty są ładne choć mogłyby być czytelniejsze - bardzo dużo informacji jest na każdej karcie a te najważniejsze nie koniecznie od razu rzucają się w oczy. Ale sama rozgrywka powoduje sporo emocji więc gra się fajnie.

Podstawowe wady gry jak dla mnie:
Przede wszystkim na początku gra jest dość trudna do opanowania - spora ilość mechaniki, żetonów, symboli i liczb na kartach do tego mało klarowna instrukcja i trochę bałagan na stole podczas rozgrywki (koniecznie po pierwszej rozgrywce trzeba przeczytać FAQ do gry - wtedy się trochę wyjaśnia).
Nie przekonuje mnie wrzucenie tej mechaniki do świata Tolkienowskiego. Z pewnością napędza to potencjalnych kupców ale moim zdaniem nie specjalnie jedno z drugim gra. Dodatkowo nieco mylący jest tytuł - Władca pierścieni nieodmiennie kojarzy się z historią opowiedzianą w książkach zebranych pod tym tytułem - ta gra raczej jest oparta na Tolkienowskim świecie, przynajmniej w podstawowym wydaniu, a nie opowiada historii z książki.
Podczas gry (przynajmniej jak na razie) mam bałagan na stole - przykładowo w grze brakuje kolorowych counterów odpowiadających za różne kolory many - wszystkie countery many są szare a many mamy 4 różne rodzaje - trudno od razu ocenić jakiej many ile mamy (no chyba że gramy talią "jednokolorową").

Mimo wszystko jak już wspomniałem gra fajna i jak ktoś lubi karcianki to na pewno można sobie kupić i mieć z niej kupę radości.

Dostawa i cała obsługa ze strony Rebel - super!


Dobry, solidny produkt

Świetna gra dla dziecka do nauki liczenia. Gram z 7 letnią córką i jest super. Na szczęście gra daje też kupę frajdy tym którzy potrafią już liczyć ;). Same elementy zajmują mało miejsca i łatwo zabrać je ze sobą w podróż nawet przy bardzo ograniczonym bagażu. Jak dla mnie płytki z robalami mogłyby być trochę ładniejsze ale za to na pewno są pancerne i nie zniszczą się przez lata.