Paweł

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Gra po prostu znakomita, a za cenę w promocji naprawdę warta zakupienia.

Zasady są dość skomplikowane. AoC wymaga trochę czasu, dopiero druga, trzecia rozgrywka sprawi, że gracze będą się dobrze odnajdywać w jej realiach. W polskiej wersji instrukcji są dwa drobne językowe błędy (dotyczące przemieszczanie się armii oraz przegranej potyczki) - warto na to zwrócić uwagę, sprawdzając zasady z instrukcją angielską. Mały błąd językowy wypacza całkiem rozgrywkę.

Poza tym raczej wszystko na plus. Największą frajdę będą mieli ci, którzy znają opowieści Howarda. To nie jest tylko luźne nawiązanie do historii z Conanem w tle, ale genialne uchwycenie ich ducha i mistrzowskie wplecenie znanych wątków do rozgrywki. Gdyby Howard sam tworzył planszówkę na podstawie swych opowieści nie mógłby wymyślić nic lepszego. Ale nie tylko fani Conana znajdą satysfakcję. Jest w tym i strategia, i przygoda. Można rzeczywiście poczuć się jak władca dawnego imperium. A sposób, w jaki postać Conana została wprowadzona do gry i jej wpływ na politykę, sukcesy i porażki poszczególnych królestw, naprawdę mistrzowski.

Jak powiedziałem - gra jest jednak dość skomplikowana. Często grałem z nowymi graczami i tłumaczenie od początku zasad bywa uciążliwie. Z drugiej strony mamy pewność, ze AoC szybko się nie znudzi.


Jak dla mnie ideał :)

Za tę cenę nie wypada nie zakupić i śmiało można dać 5 :)

Jedynym minusem może być to, że gra faktycznie nie ma najmniejszego związku z filmem - ale to raczej mało istotne.

Gra jest dość prosta, właściwie już po pierwszej rozgrywce można dobrze odnaleźć się w jej zasadach. Ale wciąga i wymaga sporego kombinowania. Bardzo dobra dla wszelkich klubów fantastyki, czy na konwentowe imprezy, bo zajmie na jakiś czas zarówno tych, którzy w planszówki grają nałogowo, jak i zupełnie początkujących graczy.


Świetna alternatywa dla tych, którzy szukają tańszego odpowiednika klasycznego Go. Gra znakomita na początek, jako wprowadzenie, lub "mini odpowiednik" Go, gdy nie ma dużo miejsca. Niezwykle wciągająca, nie nudzi się szybko - a żeby zorientować się w zasadach wystarczy chwila. Dlla osób w każdym wieku. Zakupiłem ją dla lokalnego klubu fantastyki, gdzie gra się w różne gry i nikt, kto spróbował nie wyraził jakiejś negatywnej opinii, wręcz przeciwnie.


Makarow

Liczba recenzji: 19