Rafał

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

2 użytkowników

Jest to absolutnie mój numer 1 wśród gier planszowych. Z największej wady gier kościanych (losowość) uczyniono największą zaletę tej gry. Dzięki temu mamy ogromną regrywalność, doskonałą skalowalność, no i mechaniczną oryginalność. Świetne, klimatyczne grafiki. Dla miłośników ciężkiego euro pozycja obowiązkowa. Uwielbiam, ubóstwiam, szaleję!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Mimo że grę udało mi się zakupić w ostatnich dniach grudnia zeszłego roku, to dopiero w ostatnim tygodniu zagrałem 3 razy w trzyosobowym składzie. Wszyscy byli zachwyceni i świetnie sie bawili, a dodam, że to gracze oblatani w świecie planszówkowym.
Gra jest przepięknie wydana, cudowne grafiki z autentycznymi postaciami biorącymi udział w prawdziwej ekspedycji Lewisa i Clarka, świetna mechanika, dzięki której czuć klimat w tej grze. Jednakże pomimo tego, że same zasady były łatwe do ogarnięciato już sam przebieg rozgrywek do lekkich nie należał. Strasznie dużo kombinowania, zdarzały się przestoje, gdy np.: ktoś miał 10 kart na ręce i myślał nad optymalnym ich zagraniem (zwłaszcza etap górski potrafi zniszczyć każdą przewagę jaką się wyrobiło na rzece), przez co wydaje mi się że tytuł raczej nie nadaje się dla casuali i początkujących graczy. Dla każdego wielbiciela mózgożerów i cięższych tytułów pozycja absolutnie obowiązkowa.
Dodatkowym plusem jest z pewnością wariant solo (choć jeszcze go osobiście nie wypróbowałem). Nie żałuję ani złotówki wydanej a tę grę, zwłaszcza że trafiła mi się megaokazja przed Sylwestrem :D GRAĆ GRAĆ GRAĆ i jeszcze raz GRAĆ! ;)


Feld w formie. Cięższy kaliber ze stajni Pana Stefana. Doskonale zazębiające się trybiki. Oryginalny pomysł z programowaniem robotów. Dużo planowania (Krótka kołderka jeśli chodzi o ilość możliwych decyzji do podjęcia, a ilość ruchów jakie wykonamy de facto w grze), sporo móżdżenia, wiele dróg do zwycięstwa. Jeśli lubisz Zamki Burgundii (choć mechanika i tematyka zupełnie inna) to musisz koniecznie spróbować Badaczy Głębin. Jedyny minus jakiego się dopatrzyłem to dosyć długi setup, gdyż trzeba odpowiednio porozstawiać mnóstwo pionków, żetonów, kart, etc. Potem rozgrywka już idzie płynnie, a ewentualne przestoje wynikają z zadumy współgraczy. Jakoś elementów fantastyczna. Wysoki poziom wykonania, czytelna instrukcja, bardzo duża regrywalność. POLECAM!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Tomzaq

Liczba recenzji: 17

MacGyver

Liczba recenzji: 9