Rafał K.

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

1 użytkownik

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Wiedźmy są przyjemną grą, aczkolwiek spodziewałem się czegoś lepszego, zwłaszcza przy tej cenie.

Jak już kilka osób wspomniało wcześniej oprawa graficzna jest wyśmienita, oprócz planszy, która przy swoim zgniło-zielonym kolorze i dużej ilości szczegółów jest mało czytelna. W związku z czym sporo czasu spędza się szukając miejsca gdzie ma leżeć kolejny żeton problemów.
Rozgrywka jest bardzo szybka, dla dwóch osób zajmuje od 20 do 30 minut w zależności jak będą wypadać kości. Jednocześnie ma się wrażenie, że choć zasady są logiczne to jednak nie został do końca wykorzystany potencjał, który mogłaby mieć ta gra. Nie wzbudza większych emocji, nie ma interakcji między graczami (choć to w pewien sposób jest uzasadnione Światem Dysku, gdzie wiedźmy w najgorszym przypadku były w stosunku do siebie chłodno neutralne), kończy się zdecydowanie za szybko i cały czas ma się wrażenie "to wszystko?".

Gdyby gra była tańsza przy takiej ilości elementów dałbym 4 a tak jest 3.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Wziąłem tę grę w ciemno, ponieważ jestem fanem twórczości Pratchetta. I był to strzał w dziesiątkę. Obecnie jest to gra, w którą najczęściej toczymy rozgrywki. Proste zasady, które da się przyswoić w przysłowiowe "5 minut" pozwalają zanurzyć się w rozgrywkę praktycznie od razu po rozstawieniu planszy. Przyznam, że nawet gdy nie załapie się wszystkich zasad można się przy niej świetnie bawić, co udowodniliśmy grając tak przez pół roku, dopóki jeden ze znajomych zaproszonych do grania, nas nie uświadomił. Jedyny mankament to losowość wiążący się z faktem, że czasami karty mogą zupełnie nie podejść postaci jaką gramy. Polecam


Uikasai

Liczba recenzji: 24