Sas

Game Master

Częstochowa/Opole

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

3 użytkowników

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo udany produkt! Choć żadna z jego części składowych (poza może ilustracjami) na to nie wskazywała. Bawiliśmy się świetnie i czekamy na więcej!

* Narracyjnie bez fajerwerków - dość pretekstowa historyjka, stylizowana na rozgrywkę z Nemesis - chociaż doceniam kilka zakończeń, upodabniających całość do oryginału.
* Zagadki fajne, chociaż wiadomo - jedne przypadną do gustu bardziej niż inne.
* Komponenty ładne i czytelne. To w jaki sposób gra je wszystkie wykorzystuje zasługuje na order z grubej, kaszerowanej tektury (adekwatny do medium).


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Raczej słaby

Podręcznik kupiłem jakiś czas temu, żeby dołączył do kolekcji. Ostatnio jednak udało mi się go przeczytać i przetestować, więc dzielę się opinią:

Na początek warto podkreślić, że Copernicus jak zwykle odwalił dobrą robotę, szacun i w ogóle.

Podręcznik w twardej oprawie, full color i kreda plus zakładka materiałowa. ALE - ilustracji mało, a te co są to w większości grafiki z gier CDP (niby to nie wada, ale wobec tego podręcznik mógłby być tańszy...). Sam layout przypomina podręcznik do WOSu z zeszłej dekady... Łatwo się czyta, ale dość trudno znaleźć konkretne informacje rozstrzelane po licznych ramkach, marginesach i podrozdziałach. Plus uboga szata graficzna na stronach bez ilustracji - tylko kolorowy pasek u góry jak w starej encyklopedii. Układ graficzny W OGÓLE nie wprowadza w klimat świata.

Mechanika - działa, ale to jej jedyna zaleta. Przesadnie skomplikowana tam, gdzie mogła być prosta, prostacka tam, gdzie mogła wykazać się finezją. Magia i rozwój postaci są bardzo uproszczone. Za to wszystkie testy w walce to testy przeciwstawne z 3 zmiennymi do dodania po obu stronach. I 3 statystyki, których zmniejszanie się musimy śledzić w czasie walki.... Co przy pomocy ołówka i gumki jest bardzo łatwe. Raczej dla masochistów.

Opis świata - dość bogaty, zwłaszcza podoba mi się matrix do określania stanu świata po przejściu gier wideo - bardzo ładny akcent. Tyle, że jak ktoś grał w gry CDP, to i tak wie więcej niż w tej książce zawarto. Solidna robota, ale bez szału.

Sekcja dla Mistrza Gry i scenariusz na plus, bo kilka ciekawostek (jak np. opis czym jest powergaming) to nowinki w branży. Ale to drobnica.

Ogółem w tej cenie podręcznik oceniam na solidne 4/10. Czy 2/5 w przypadku skali Rebela. Jak ktoś jest fanatykiem uniwersum może dodać oczko więcej.
Gdyby był o połowę tańszy, polecałbym każdemu - za 180 zł można jednak kupić o niebo lepsze systemy.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Gra porywa! Wykonaniem, settingiem i... przytłaczająco dużą ilością mechaniki, bardzo jednak dobrze przemyślanej.

Naprawdę szkoda, że nie ukazało się więcej dodatków....


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

W porządku, bez rewelacji

Ładny gadżet w niskiej (jak na GW) cenie. Zgodnie z przewidywaniami, nie jest używany - ot, leży jako ozdoba stołu. Przy okazji warto zaznaczyć, że wbrew intuicji jest on zrobiony z gumy a nie plastikowy (czy to dobrze czy źle, rzecz gustu - mnie się podoba, że nie ślizga si po stole).


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Najlepsza edycja Cthulhu. Kropka. Naprawdę warto zainwestować w wydanie w twardej oprawie - jakość książki powala, a oglądanie jak rozpada się ona na strzępy złamałoby mi serce ;).


Headbanger

Liczba recenzji: 4

Katarzyna

Liczba recenzji: 9

Pilot Eskadry Niebieski

Liczba recenzji: 26