Seancamel

Nocny Marek

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

6 użytkowników

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Xanathar's Guide To Everything to według mnie trzeci po Player's Handbook i Volo's Guide to Monsters obowiązkowy podręcznik dla każdego gracza w DnD 5e.

Podręcznik wprowadza 3 istotne rzeczy.

Pierwszą są nowe podklasy. Wszyscy, którzy brali udział w testowaniu materiałów UA od razu je rozpoznają. Są to bowiem podklasy, które cieszyły się największą popularnością wśród ankieterów. Moi faworyci to Kensei, Ancestral Gurdian, Zealot, Hexblade, Shepherd i Horizon Walker.

Nareszcie Pact of the Blade ma jakiś sens. Miłe, że WotC wsłuchuje się w swoich fanów.

Ranger z możliwością rzucania Haste też jest przyjemną odmianą.

Drugim długo oczekiwanym dodatkiem są nowe czary i inwokacje. Wśród tych pierwszych znajdziemy takie perełki jak Find Greater Steed, Holy Weapon, Dawn, Dragon's Breath czy Charm Monster. Shadow Blade w połączeniu z Booming Blade jest bardzo ciekawą opcją.

Z inwokacji najbardziej podobają mi się Cloak of Flies, Eldritch Smite i Shroud of Shadows.

Trzecią z punktu widzenia gracza interesującą rzeczą jaką wprowadza Xanathar są tabelki pozwalające szczegółowo stworzyć backstory postaci. Mam jednak dziwne wrażenie, że ktoś trochę zbyt mocno inspirował się pod tym względem genialnym Shadow of the Demon Lord...

Podręcznik, jak zawsze w przypadku 5e, kosztuje nie mało, zwłaszcza na polską kieszeń, ale zdecydowanie wart jest polecenia, co też czynię.

Rebel z dostawą jak zawsze spisał się na 5-tkę.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Pewna partia PHB do DnD 5E wydrukowana w 2014 roku ma wadę produkcyjną polegającą na źle sklejonym grzbiecie książki. W rezultacie po pewnym czasie podręcznik zaczyna się rozpadać. Dobra wiadomość jest taka, że Wizards of the Coast bez problemu wymienia taką książkę na nową. Ja mój podręcznik zakupiłem w Rebelu na początku lutego 2015 roku. Po pół roku zaczęły wypadać pierwsze strony. Sprawę zgłosiłem do Wizards of the Coast na początku września - i w ubiegły wtorek otrzymałem nowy podręcznik, który zawiera już erratę. Dodatkowo dostałem też Cathedral of Chaos - Dungeons Tiles w ramach zwrotu kosztu wysyłki starego podręcznika do USA (za przesyłkę musiałem zapłacić 55 zł). Zatem jeśli komuś z Was podręcznik zacznie się rozpadać - śmiało piszcie do Wizards of the Coast.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Czekałem ponad trzy tygodnie na realizację zamówienia, ale było warto!

Wreszcie w moje łapki trafił PHB do nowej edycji DD-ków. Jestem z niego w 100 % zadowolony. Wysokiej jakości wydanie (papier kredowy) i przepiękne ilustracje sprawiają, że aż chce się grać.

Według mnie główną zaletą nowych DD-ków jest ich prostota. Postać gracza tworzy się bardzo szybko (wprowadzenie backgrounds to dla mnie strzał w dziesiątkę) - a sam system nastawiony jest na dobrą zabawę, a nie wyższą matematykę jak np. Pathfinder ;) Walki są przyjemne i dzięki wprowadzeniu mechaniki advantage / disadvantage nie trwają zbyt długo. Klasy i rasy są ciekawie przedstawione - do gustu przypadł mi zwłaszcza ranger oraz leśne elfy.

Z czystym sumieniem polecam zarówno PHB jak i DnD 5E.

Rebel - czekałem na paczkę ponad 3 tygodnie - ale rozumiem, że to wina dystrybutora, a nie samego Rebela. Podręcznik dotarł do mnie następnego dnia rano po wysłaniu w stanie idealnym :)


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Kostki są ładnie wykonane i mają ciekawe kolory - podobają mi się zwłaszcza fioletowe i blado niebieskie. Stanowią niezbędne akcesoria do gry w Star Wars Edge of the Empire - bez nich nic się nie da zrobić (można ewentualnie zaopatrzyć się w symulującą je appkę na smartphony - ale to jednak nie to samo...)

Problem polega na tym, że do komfortowej gry potrzeba dwóch kompletów (sam posiadam w tej chwili dwa - więc wiem, co piszę). Aż prosi się, żeby FFG zaczęło sprzedawać swoje kostki na sztuki - dotyczy to zwłaszcza czerwonej challenge dice, która jest tylko jedna w całym zestawie.

Rebel jak zawsze spisał się na medal - paczka dotarła rano następnego dnia po wysyłce w idealnym stanie.


Jak dla mnie ideał :)

Jestem pozytywnie zaskoczony. Słyszałem, że podręcznik wygląda wspaniale. Tak dobrego wykonania się jednak nie spodziewałem. Przypomina album z art workami. Wielkie brawa dla Fantasy Flight Games.

System ma świetną mechanikę, która pomaga budować narrację. Zarówno granie w EotE, jak i prowadzenie to czysta przyjemność.

Możliwość wykupywania specjalizacji z innych karier pozwala na stworzenie praktycznie dowolnego bohatera. Obecnie testuję połączenie złodzieja z zabójcą i jak na razie bardzo mi się ono podoba :)

Prawdopodobnie skuszę się na Age of Rebellion, kiedy pojawi się w sprzedaży.

Wysyłka:

Rebel znów spisał się na medal. Doręczenie paczki odbyło się bez problemu następnego dnia po wysyłce. Podręcznik dostałem w bardzo dobrym stanie - zauważyłem jedynie dwie małe rysy z tyłu okładki (prawdopodobnie powstały podczas pobytu w magazynie)

Jedyne czego żałuję - to brak informacji (wysłałem zapytanie mailem, który został zignorowany), że w poniedziałek będą dostępne kostki do EotE. Zamówiłbym je razem z podręcznikiem. A tak zamówiłem je wcześniej w innym sklepie. Szkoda.


Lorienjo

Liczba recenzji: 1

Elebril

Liczba recenzji: 5

Red5

Liczba recenzji: 5

Bartosz Mroziński

Liczba recenzji: 98

Pawel

Liczba recenzji: 26

Nelthar

Liczba recenzji: 1