Skarpianka

Toruń

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

0 użytkowników

Celem gry jest zdobycie 5 rubinów (grając w 2 osoby - 6 rubinów). Gracze wraz ze swoimi „pomocnikami” wędrują po tureckim targu, zdobywając towary zgromadzone w składach bądź na czarnym rynku, sprzedając je na targu, a w herbaciarni grając w kości zdobywają pieniądze. Podczas wędrówki gracze spotykają burmistrza, przemytnika oraz członka swojej rodziny, a każde spotkanie przynosi dodatkowe korzyści. W Pałacu Sułtana za towary, a u Jubilera za pieniądze gracze zdobywają rubiny. Klejnoty można też uzyskać po dwukrotnej wizycie w meczetach. Karty bonusowe oraz żetony meczetu dają graczowi dodatkowe pieniądze, towary czy inne korzyści.
Gra jest pięknie wydana, kolorowa, przyciąga wzrok. Zasady nie są zbyt skomplikowane. Gra zdecydowanie warta polecenia.


Miniaturowa wersja Wsiąść do pociągu z małą planszą, niewielkimi kartami i autobusami zamiast pociągów oraz instrukcją przypominającą broszurkę turystyczną. Zasady znane wszystkim graczom w Wsiąść do pociągu, realizujemy połączenia, a dodatkowe punkty uzyskujemy za każdą „ukończoną” dzielnicę tj. połączenie wszystkich punktów w dzielnicy. Polecam nie tylko fanom serii Wsiąść do pociągu :).


Pięknie wydana gra, barwne karty pomieszczeń, dodatków i wyposażenia. Wypraska w kształcie domku, także znacznik pierwszego gracza ma kształt mini domu. Proste zasady. Gracz otrzymuje planszę domku, w którym należy umieścić pokoje i inne pomieszczenia nie zapominając o garażu. Świetna gra dla dzieci ale i dorośli chętnie do niej zasiądą (zdarza się, że mama chętniej zagra niż córka…).


Takenoko czyli panda w akcji. Budujemy pola, nawadniamy, sadzimy bambusy czyli ogrodnik sadzi, panda zjada bambusy, my realizujemy zadania z wylosowanych kart. Zasady nie są skomplikowane, gra jest pięknie wydana, podoba się zwłaszcza dzieciom. Polecam!


Splendor to 40 żetonów imitujących klejnoty, 90 kart rozwoju i 10 kafelek arystokratów. W sumie niewielka ilość elementów a super zabawa. Rozgrywka szybka, dynamiczna. Gra znana od wielu lat, godna polecenia nie tylko dla początkujących graczy.