Sławek

Obserwowani

0 użytkowników

Obserwujący

0 użytkowników

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Dobry, solidny produkt

Bardzo fajna gra rodzinna. Niewiele negatywnych emocji i bezpośredniej walki, chociaż i ta się znajdzie. Rozgrywka szybka, chociaż pod koniec (gdy obliczenia przy rozwoju sieci się utrudniają i jest więcej możliwości) zwalnia. Dużo główkowania, jednak zasady wręcz banalne. Bardzo ładnie wykonane grafiki kart i samej planszy oraz "klocki", niestety pieniądze zrobione z papieru niewiele lepszego od toaletowego.


Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Bardzo dobra, szybka gra. Zasady są na tyle proste, że można zacząć grę po 30 minutach. Później ofc przydaje się instrukcja do przypadków szczególnych, ale to standard.
Sama gra jest szybka, średnio 1h na bitwę. Same bitwy są nieźle zbalansowane, zdarzają się lepiej i gorzej, ale źle nie jest. Przy odpowiedniej dozie szczęścia da się wygrać wszystko.
Proste zasady da się łatwo przetłumaczyć na "realne" bitwy. Jak ktoś już napisał, słonie potrafią być zabójcze także dla Twoich jednostek ale odpowiednio użyte dosłownie miażdżą :)
Atmosfera starożytności dobrze oddana. Piechota (szczególnie ciężka) jest tutaj dominująca, kawaleria (jak w rzeczywistości - nie używali strzemion, więc nie było takiej siły uderzenia jak w średniowieczu) mniej, bardziej do okrążania i pościgów niż przełamania.


Jak dla mnie ideał :)

Opinia po dwóch grach (6 i 5 osób):
Gra bardzo fajna. Każdy znajdzie w niej coś dla siebie, są walki i strzelanina, polityka, strategia, trudne decyzje i "wątek detektywistyczny".
Wygranie ludźmi jest bardzo trudne. Za pierwszym razem udało nam się zrobić 2/8 dystansu. Po grze okazało się, że admirał i prezydent byli zdrajcami, więc ciężka sprawa.
Za drugim razem znowu admirał i prezydent wylosowali karty zdrady, jednak po przekroczeniu połowy dystansu. Skończyło się na przegranej zaraz przed metą, jednak graliśmy z ułatwieniem dla ludzi (+2 do każdego zasobu).
Nie wiem jak gra się spisuje w przypadku mniejszej liczby osób.