Szczudel

Kraków

Obserwowani

4 użytkowników

Obserwujący

5 użytkowników

Reedycja zawierająca rozszerzenie klasycznego już Heimlochn&Co. Łatwo sprawdzić, że to Spoel des Jahres '86.

Wspaniała gra, gdzie aby zmylić przeciwników możemy poruszać się wszystkimi pionkami na planszy - a tych jest więcej niż samych graczy. Istnieje wariant gdzie każdy z graczy może prowadzić dziennik w którym będzie notował ruchy pozostałych graczy, jest to o tyle ważne że za zostanie zdemaskowanym dostaje się dużo minusowych punktów. Tyle, że wygrana jest praktycznie niemożliwa.

Także pełna konspiracja :)


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Ta gra to ocean. Można grać i grać.

Osobiście gramy z żoną w wariant "na wypasie" :). Tzn. gramy zawsze na setupie o jedną osobę więcej plus nasz startowy dom ma 3 izby. Dzięki temu gra jest bardziej relaksujaca i czuje się ogrom możliwości. Małym minusem jest to iż pod koniec gry już nie ma co robić.

Polecam na wieczory kiedy chce się przyjemnie spędzić wieczór z 2 osobą.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Uwielbiam tą grę - to jest prawdziwy pojedynek intelektu nad planszą. Co za tym idzie to nie jest relaksacyjna gra. Wymaga pełni skupienia. Ciekawostka - pierwsze wydanie Ravensburgera oznaczało grę jako 3-6. Tu widzę, prawidłowo jest oznaczone od 2. Wtedy to istna intelektualna wojna. Nie ma tu losowości za grosz. Wygrywając, wygrywasz swoimi siłami, nieważne po której stałeś stronie.

Z tego co zaobserwowałem wygrać Mr X-em można tylko jeśli się umiejętnie wykorzysta przeprawę promową. Także przyszły graczu - zostałeś poinformowany. Nie będzie już wykrętów.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Niektórzy zarzucają pierwszej pozycji z rodziny T2R prostotę. Nie zgadzam się z tym, to co zawiera USA to esencja tejże gry:
-względnie symetryczna mapa,
-bilety 20-tki łączące wschód i zachód jakże możliwość łączenia ich.

Mam w planach zakupić plansze Europa, do tej pory grałem online na stronie producenta. Nie będę ukrywał, że dużym czynnikiem wpływającym na moje uwielbienie tej gry jest to, że dostałem ją po wakacjach na których przejechałem pociągiem z Seattle do San Francisco.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Grałem 2 razy. Po 1 razie bylem oczarowany,,po 2 juz go nie lubie. Dodano tylko losowosci tym dodatkiem, wiec teraz trzeba sobie zadac pytanie czy chce sie ten efekt otrzymac.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

MattBodz

Liczba recenzji: 9

NerAlgert

Liczba recenzji: 56

Dagna

Liczba recenzji: 53

Khuuki

Liczba recenzji: 2

Dagna

Liczba recenzji: 53

Jahvanny

Liczba recenzji: 26

Madzia17

Liczba recenzji: 0

Borsook

Liczba recenzji: 40

Konrad

Liczba recenzji: 72