To.dizzer

Obserwowani

1 użytkownik

Obserwujący

4 użytkowników

Zasady gry są banalnie proste - bardzo łatwo można je wytłumaczyć nowym graczom w dosłownie kilka minut.

Najbardziej obleganą rolą w grze jest oczywiście Duch - każdy chce spróbowac swoich sił jako niejako "Mistrz Gry".

Wydaje się, że gra nie ma dużej regrywalności i przy zbyt dużej częstotliwości grania może się szybko znudzić. Niemniej talia "snów" może świetnie służyć jako dodatkowa talia do Dixita - co jest dużym plusem.

Przydałaby się inna wypraska - umiejscowienie wszystkich elementów w pudełku pozostawia wiele do życzenia. Baardzo dużo różnych elementów jest po prostu wrzuconych do kartonika, karty z różnych talii się mieszają - bardzo trudno utrzymać porządek.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Gra co prawda jest bardzo prosta, ale zasady są spisane źle. Każdy może je interpretować inaczej i więcej wprowadzają zamętu niż porządku.

Plansza jest brzydka, pionki są brzydkie - jak z chińczyka z wczesnych lat 90tych. "Klepsydra" to brzydka plastikowa rurka z metalowymi kulkami w środku (toczą się w dół po plastikowej sprężynce). Karty są wykonane dobrze, jest ich sporo (są malutkie), ale można wpaść schemat odpowiadając na niektóre pytania. Część pytań nie nadaje się do tej gry - w zasadach jest napisane, że nie można powtórzyć słowa/odpowiedzi przeciwników, a przykładowe pytanie może brzmi "Wymien trzy miasta w Holandii" - jeżeli pierwsza osoba się myli (bo zazwyczaj ludzie znają tylko trzy miasta z tego kraju) to pozostali po prostu odwracają rurkę żeby kulki przeleciały.

Jeżeli masz wiele gier imprezowych i szukasz odmiany to ta gra jest dla Ciebie. Jeżeli kupujesz pierwszy, drugi, ..., dziesiąty tytuł - NIE KUPUJ, będziesz zawiedziony.


Czwarty już dodatek zaskakuje poraz kolejny zmianą klimatu obrazków. Czy to znaczy, że jest gorzej niż poprzednio? Zdecydowanie nie! Obrazki są dalej na wysokim poziomie! Jeżeli lubisza DIXIT to ten dodatek tylko utwierdzi Ciebie w przekonaniu, że to świetna gra imprezowa. Nowe karty to nowe skojarzenia, a co za tym idzie wiele godzin świetnej zabawy.

Jeżeli ktoś nie jest pewien co do tego, czy gra mu się spodoba to może zacząć od tego dodatku - dodatek jest tańszy, oferuje również 84 karty, a punkty można liczyć na kartce papieru.

WARTO!


Wszystko to za co kochamy dixit mamy też w dodatku. Mi osobiście obrazy z tego dodatku do dixita podobają się najbardziej. Trochę inny styl kart tylko pomaga urozmaicać rozgrywkę! Więcej skojarzeń!

Jeżeli ktoś nie jest pewien co do tego, czy gra mu się spodoba to może zacząć od tego dodatku - dodatek jest tańszy, oferuje również 84 karty, a punkty można liczyć na kartce papieru.

WARTO!


Wszystko to za co kochamy dixit mamy też w dodatku. Jeżeli ktoś nie jest pewien co do tego, czy gra mu się spodoba to może zacząć od tego dodatku - dodatek jest tańszy, oferuje również 84 karty, a punkty można liczyć na kartce papieru.

WARTO!


Kerowianka

Liczba recenzji: 37

Brockton

Liczba recenzji: 2

Borus87

Liczba recenzji: 27

Piotr

Liczba recenzji: 5

KamC

Liczba recenzji: 5