zasvid

Obserwowani

5 użytkowników

Obserwujący

3 użytkowników

Niewiele się zmieniło w podstawce Magii i Miecza od edycji wydanej w Polsce przez Sferę na początku lat 90. Moim zdaniem nieco zbyt tradycyjna jest ta gra, bym rozważył update do nowej wersji. Szczególnie, że szacie graficznej zdecydowanie brakuje do Sferowej. Chociaż, oczywiście, bije na głowę tę z oryginalnej Games Workshopowej wersji.


Twilight Struggle jest godne swej pozycji (1.) w rankingu boardgamegeeka. Być może kiedyś zostanie zdetronizowane, gdyż nie jest niedoścignionym ideałem gry planszowej, ale na pewno zawsze warto będzie w nią grać, szczególnie jeśli ma się stałą 2gą osobę do planszówkowej rozgrywki.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Twilight Struggle zdecydowanie zasługuje na najwyższe pochwały. Sam mam polską trzecią edycję, ale zdjęcia planszy Deluxe sugerują, że warto wybrać ją, jeśli będzie dostępna.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Z tego co widziałem na żywo, te kości w przeciwieństwie do wersji z oczkami nie mają zaokrąglonych rogów i w związku z tym nieakceptowalnie słabo się turlają.


Jak dla mnie ideał :)

Świetny dodatek, który czyni rozgrywkę 4osobową nie tylko równie dobrą jak inne warianty, a wręcz lepszą pod pewnymi względami. Moja żona w zwykłą Grę o Tron po paru partiach nie chciała już grać, ale na spróbowanie Uczty dla Wron dała się namówić i z chęcią zagra znowu. :)

Szkoda tylko, że tokeny Arrynów trzeba samemu sobie zrobić, jeśli chce się mieć klimatyczne.


Tomasz

Liczba recenzji: 0

Mtnw

Liczba recenzji: 4

Paweł

Liczba recenzji: 1

Tomasz

Liczba recenzji: 0

Radosław Michalak

Liczba recenzji: 385

Bartosz Mroziński

Liczba recenzji: 187

Tomasz

Liczba recenzji: 0

Mtnw

Liczba recenzji: 4