Komentarze do produktu: Kości Zombie

Pożeraj mózgi... nie daj się zastrzelić! Polskie wydanie "Zombie Dice"


Pinky94 [ dodano: 20.02.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Towar zgodny z opisem, gra jest świetna :) A realizacja zamówienia i jej szybkość wzorcowa.
0
Nocny Marek
Kolibergfx [ dodano: 11.01.2017 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Kto tego nie ma, ten ciapa.
Szybka jako przerywnik, lub do pogrania w podróży, czy biwaku. W połączeniu z plastikową tubą - niezniszczalne.
1
Bard
Radosław Michalak [ dodano: 02.01.2017 ]
Szybka i prosta gra kościana. I oczywiście bardzo losowa, ale w takich tytułach nie przeszkadza.
Nie ma w niej klimatu, ot po prostu gromadzimy symbole na kościach i szacujemy, czy opłaca się jeszcze dalej ryzykować.
0
Poszukiwacz
Hellowtine [ dodano: 12.12.2016 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Świetna łatwa i szybka gra. Obowiązkowa pozycja dla fanów zombie.
0
Triskel [ dodano: 02.10.2016 ]
Tym razem w moje ręce wpadła niewielka gra kościana wydawnictwa Black Monk. Wcielimy się w spragnionego mózgów i świeżego mięsa zombie, który walczy o przetrwanie. Będziemy musieli się nieźle napracować jeżeli chcemy nie dać się zastrzelić. "Kości zombie" to szybka i nieskomplikowana gra, polegająca na zebraniu większej ilości mózgów niż twoi przeciwnicy. Uważaj! Musisz zdążyć pożreć mózg, zanim ktoś wpakuje Ci kulkę w łeb.

Przystępując do rozgrywki mamy trzynaście specjalnych kości, które są naszymi ofiarami. Gra skierowana jest co najmniej dla dwóch graczy i nie posiada maksymalnej ich liczby. Do dyspozycji mamy również krotką i klarowną instrukcję, która w łatwy i szybki sposób pozwoli nam zaznajomić się z zasadami gry. Przy użyciu sporej tuby mieszamy kostkami, które są w trzech kolorach. Będziemy mieli za zadnie wyrzucić odpowiednią liczbę mózgów, znajdujących się na ścianach kostek. Gracze kolejno rzucają kostkami, zliczają punkty i podejmują decyzję czy rzucać w kolejnej turze, czy może pominąć kolejkę. Wygrywa ten gracz, który uzyska największą liczbę punktów.

Gra jest prosta i szybka, rewelacyjnie nadająca się na przerwę w szkole lub przerywnik między bardziej skomplikowanymi tytułami. Pozycję tą wykonano starannie, a grafiki dobrano trafnie, sprawiają posępny i mroczny klimat. Z pozoru prosta gra wymaga również pewnej dozy strategi i planowania. Podczas gry możemy systematycznie, lecz powoli zbierać mózgi lub postarać się zebrać większą ich ilość podczas jednej tury. Po mimo wielu tur, gra nie nudzi. Czym więcej graczy, tym rozgrywa staje się ciekawsza, co za tym idzie doskonale sprawdza się na imprezach.

"Kości zombie" mile mnie zaskoczyła i dostarczyła sporą ilość śmiechu i dobrej zabawy. Grę mogę polecić osobą zaczynającym swoją przygodę z grami tego typu oraz miłośnikom zombie. Rozgrywa w dużej mierze opiera się na losowości, co nie oznacza, że nie będziemy musieli trochę pogłówkować. Z pewnością jeszcze nie raz po nią sięgnę, w szczególności w przerwach między większymi tytułami. Pora zatem znów wyruszyć, po kolejne mózgi...Arrgh!
1
Poliglota
Maxio1982 [ dodano: 16.04.2016 ]
4/5 OCENA. "Kości Zombie" - to gra kościana wydana w 2010 roku przez Steve Jackson Games, w której uczestnicy wcielają się w wygłodniałe żywe trupy i polują na ludzi. Wygrywa gracz, który jako pierwszy pożre 13 mózgów. Lecz warto spojrzeć na plusy i minusy tej gry przed zakupieniem.

Plusy:
- krótki czas rozgrywki,
- wysoka jakość wykonania,
- bardzo proste zasady.

Minusy:

- bardzo wysoka losowość,
- niewygodne losowanie kości.

Na koniec pozostaje decyzja czy gra do was przemawia czy też nie. Mnie osobiście fajnie się w nią zagrało.
2
Hipke [ dodano: 21.12.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Proste, szybkie i... pożerające móóóózgiiii! :) A tak poważnie, to myślenia tutaj zbyt dużo nie ma, ale nie o to przecież w tej grze chodzi... W sumie niepozorna gierka, a dostarcza całkiem sporo frajdy, a to w grach jest dla mnie najważniejsze. Można zagrać w nią wszędzie- no... może poza ławką kościelną, bo sporo hałasu robią kości :) no i ta tematyka hehe... Polecam!
2
JediPrzemo [ dodano: 30.11.2015 ]
Świetna gra na 10 minut, polecam w czasie rozgrywki skandować hasło "idź na całość! idź na całość!" ;)
1
Skryba
Neoptolemos [ dodano: 26.10.2015 ]
Bardziej ciekawostka, niż gra. O ile bardzo polubiłem kościanki i mechanizm push-your-luck, o tyle za te 13 kości (ładnych, nie powiem) i bardzo niewygodną (za małą) tubę nie warto dawać więcej niż 20 zł. Przy czym pomysł - jak na swoją prostotę - naprawdę zacny.
3
Informator
Wazka [ dodano: 18.09.2015 ]
Przyzwoita gra, bardzo króciutka, więc stanowi jedynie wprowadzenie do innych gier ;) Wizerunki mózgów mogłyby być bardziej dopracowane.
1
Piterno [ dodano: 16.09.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo łatwa i szybka gra z wręcz trywialnymi zasadami, jednak ich prostota to wielka zaleta. W sam raz na rozkręcenie wieczoru i sprawdzenie czy szczęście akurat nam dopisuje.
Sama tematyka (mózgi i zombie) schodzi na drugi plan i raczej nie wpływa w żaden sposób na przyjemność z zabawy. Gra się dzięki temu świetnie i to z każdym, nawet wrogiem gier planszowych.
2
Nocny Marek
Kolibergfx [ dodano: 31.07.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Doskonała gra! Temat, który może trudno będzie przełknąć niektórym rodzicom, ale właśnie z dziećmi zabawa jest świetna. Zabija tylko cena wyjściowa, ale teraz, przy obniżce należy brać i się nie oglądać! Nam podoba się tak bardzo, że dokupiliśmy sobie jeszcze dodatek :)Kubek, wbrew obawom wcale nie jest taki delikatny i sporo już wytrzymał.Za 35zł to gra na 5!
2
Nocny Marek
Kolibergfx [ dodano: 31.07.2015 ]
Oceniam produkt na: 5 - dla mnie ideał :)
Doskonała gra! Temat, który może trudno będzie przełknąć niektórym rodzicom, ale właśnie z dziećmi zabawa jest świetna. Zabija tylko cena wyjściowa, ale teraz, przy obniżce należy brać i się nie oglądać! Nam podoba się tak bardzo, że dokupiliśmy sobie jeszcze dodatek :)Kubek, wbrew obawom wcale nie jest taki delikatny i sporo już wytrzymał.Za 35zł to gra na 5!
2
Pien [ dodano: 24.07.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Dobra gra na początek wieczoru. Wesoła i wciągająca. W promocji za 35zł bardzo dobry zakup.
2
Bożyszcze
Jim65 [ dodano: 19.06.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Bardzo ciekawa pozycja, szybka rozgrywka.
System Push-your-luck daje możliwość szybkiego wygrania gry lub wyśmiania kogoś ... ewentualnie słuchać śmiechów i chichotów na siebie.
Kości świetnie wyglądają. Jedynym niedociągnięciem wydania jest tekturowa tuba która z czasem zaczyna się wyrabiać. Doskonały przerywnik od dłuższych tytułów !

Dłuższy opis znajduje się na Mystery of Dice :)
5
Tost [ dodano: 16.06.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Nadspodziewanie fajna zabawa, szkoda, że dodatki drogie i trudnodostępne, Banalne zasady, solidne wykonanie. Polecam
2
Makarow [ dodano: 11.06.2015 ]
Przyjemne kości dla zabicia czasu. Cena trochę wysoka w porównaniu do tego co owe kostki oferują. Jeśli masz znajomych z poczuciem humoru i masz dużo szczęścia w kości - bierz śmiało na promocji. :)
1
Gwiazda
Immi [ dodano: 25.05.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
bardzo prosta i zabawna gra, mieszczaca sie do plecaka. Po obnizce ceny autentycznie godna polecenia. Wczesniej byla troche za deoga, ale urocze mozgo-liscie salaty, wybuchy i stopki sa warte nowej ceny. No i hej! Mozg, mozg, ja mozgi zre i nie wstydze sie - cytujac piosebke z popularnej bajki z lat '90 :)
2
SaszaPL [ dodano: 29.04.2015 ]
Klasyczna gra typu push-your-luck. W Polsce nie są to szczególnie popularne gry, mimo iż są szybkie, bywają zabawne i dają niespodziewaną dawkę emocji - szczególnie, gdy ktoś nie gra przesadznie zachowawczo. Jakość opakowania pozostawia sporo do życzenia, w odróżnieniu do kostek, które są bardzo przyjemne.
1
Pavel [ dodano: 20.04.2015 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Szybka i bardzo losowa gra (choć czego można oczekiwać od kości). Lepiej kupić po przecenie, gdyż może znudzić się po kilku partiach.
2
Poliglota
Ellinde [ dodano: 11.04.2015 ]
Oceniam produkt na: 4 - dobry, solidny produkt
Daję czwórkę.

Gra jest fajna, prosta, i do wytłumaczenia w 3 minuty.
Co do wykonania, to kości są dobrze wykonane i całkiem ciężkie - co mi się podoba. Tuba może faktycznie w przyszłości wyrobi się i będą wypadać wieczka, a taśma "mcGuyver'ka" będzie musiała pójść w ruch - ale przynajmniej zaklei się to paskudne zombie :).

A tak na marginesie: Człowiek człowiekowi wilkiem, a zombi zombi zombi.
3
Pionier
Yokes [ dodano: 19.11.2014 ]
Rzeczywiście, kiepsko rozwiązano temat liczenia zjedzonych mózgów. Tak samo kiepsko jest z kartonową tubą, służącą za kubek do gry. Z czasem wam się zużyje i denko zacznie wypadać podczas wstrząsania :c(
Za to sama gra to bardzo przyjemny tytuł z elementem szacowania ryzyka (push your luck). Reguły do ogarnięcia już przez sześciolatków, ehom... i ahom... zawsze nie ma końca. W końcu truposz na pseudokubeczku i pierwsza poważna gra... ho ho ho mózgi, shotguny i jesteśmy tymi złymi na dodatek. instrukcja do wytłumaczenia w kilka minut.
Do gry wyszły już dwa dodatki (oba warte kupienia), utrudniające gre oraz brain case- zastępujący badziewną tekturową tubę i mający wewnątrz klimatyczny notesik do zapisywania wyniku. Na BGG do wysznupania są scenariusze i chyba nawet jakaś kampania :c) wplatająca w zombi kości elementy opowieści.
I jeszcze małą dygresja. Po zakupie BRAIN CASE, nastąpiło kolejne rozczarowanie: nie ma opcji, by wszystkie dodatki z notesem upchać do środka, ale to już inna historia.
1
Schatan [ dodano: 19.11.2014 ]
Bardzo mi się spodobało stanięcie po drugiej stronie tj. wczucie się w rolę zombie. :)
Punktacja niestety liczona jest na kartce długopisem lub na k20 jak w moim przypadku.
Pudełko mogło być lepszej jakości. Kostki są w porządku.
Mechanika prosta i przyjemna. Gra dobra podczas rozkładania takich pozycji jak BSG lub Arkham Horror. :P
3
Człowiek o wielu twarzach
Maciej Skierka [ dodano: 17.09.2014 ]
Oceniam produkt na: 3 - w porządku, bez rewelacji
Sama gra to sympatyczny, szybki filler zasługujący na 4, ale - jak wszystkie chyba produkty Steve Jackson Games - ma kosmicznie zawyżoną cenę, za którą punkcik zbijam. 40 ziko za gołych 13 kości trudno nazwać okazją, ale ludzie jednak to biorą (niżej podpisany również) i w tym tkwi najwyraźniej marketingowy geniusz Jacksona. Trochę gryzie brak jakichkolwiek żetonów/counterów do zaznaczania punktów, a kartonowa tuba nie jest najbardziej fortunnym rozwiązaniem do losowania kości - sakiewka byłaby moim zdaniem dwa razy lepsza.
7
dodaj swój komentarz
© 2003-2020 REBEL.pl
sklep@rebel.pl