2019: The ARCTIC

Polityka i inwestycje w arktycznym klimacie
6 opinii
  • 2 - 4 osoby
  • od 12 lat
  • ok. 120 minut
  • wydanie angielskie
Akcja tej planszowej gry ekonomicznej toczy się w niedalekiej przyszłości na obszarze mroźnej Arktyki. Uczestnicy rozgrywki zarządzają potężnymi korporacjami rywalizującymi na rynku minerałów i starającymi się o jak największe udziały w eksploracji regionu Arktyki. Kluczowe na drodze do zwycięstwa jest osłabianie pozycji konkurentów i podejmowanie działań, dających naszej firmie konkretne korzyści. Ważna w osiąganiu przewagi nad konkurecją jest przemyślana polityka inwestycyjna i wpływanie na politykę wewnętrzną oraz zagraniczną państw regionu Arktyki (Rosji, Norwegii, Unii Europejskiej, Kanady i USA). Gra uwzględnia także udział Chin w wyścigu o dostęp do arktycznych zasobów. Polityczne wpływy pozwalają zagwarantować sobie dotacje z budżetu danego kraju. Ostateczny wynik rywalizacji uzależniony jest w głównej mierze od posiadanych na koniec rozgrywki platform górniczych do eksploatacji poszczególnych złóż. Na liczbę zgromadzonych punktów składają się również zgromadzone przez naszą firmę fundusze oraz polityczne wpływy w kraju, który na końcu gry kontroluje biegun północny.
Autor:
Andrzej Kurek
Wydawca:
Alchemicus.pl
15995
8000
-50%

Dostępne 3 sztuki w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Wysyłka w poniedziałek


Dostawa (Paczkomaty 24/7) już od 10 zł.
Sprawdź opcje dostawy


Opis

Akcja tej planszowej gry ekonomicznej toczy się w niedalekiej przyszłości na obszarze mroźnej Arktyki.

Uczestnicy rozgrywki zarządzają potężnymi korporacjami rywalizującymi na rynku minerałów i starającymi się o jak największe udziały w eksploracji regionu Arktyki.

Kluczowe na drodze do zwycięstwa jest osłabianie pozycji konkurentów i podejmowanie działań, dających naszej firmie konkretne korzyści. Ważna w osiąganiu przewagi nad konkurecją jest przemyślana polityka inwestycyjna i wpływanie na politykę wewnętrzną oraz zagraniczną państw regionu Arktyki (Rosji, Norwegii, Unii Europejskiej, Kanady i USA). Gra uwzględnia także udział Chin w wyścigu o dostęp do arktycznych zasobów.

Polityczne wpływy pozwalają zagwarantować sobie dotacje z budżetu danego kraju. Ostateczny wynik rywalizacji uzależniony jest w głównej mierze od posiadanych na koniec rozgrywki platform górniczych do eksploatacji poszczególnych złóż. Na liczbę zgromadzonych punktów składają się również zgromadzone przez naszą firmę fundusze oraz polityczne wpływy w kraju, który na końcu gry kontroluje biegun północny.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Waga:
1 kg


Recenzje


Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie