Altaria Starcie Wymiarów

Walcz o kontrolę nad trzema portalami
  • star
  • star
  • star
  • star_border
  • star_border
  (6)
 • 2 osoby
 • od 12 lat
 • ok. 45 minut
 • wydanie polskie
Altaria jest dryfującą w przestrzeni kosmicznej wyspą, na którą prowadzą portale z innych wymiarów. Na wyspie tej, znajdują się trzy potężne ołtarze, których kontrolowanie daje władzę nad wszystkimi wymiarami. Każdy gracz, z pośród 10 dostępnych bohaterów losuje 3 i za ich pomocą usiłuje zdobyć wszystkie znajdujące się na środku planszy ołtarze lub zająć portal należący do przeciwnika. Rozgrywka składa się z 7 tur, z których każda podzielona jest na 3 fazy. W każdej fazie gracz otrzymuje określoną ilość Punktów Akcji, które przeznacza na wykorzystanie umiejętności jednego ze swoich bohaterów. Za pomocą tych punktów, gracz może przemieścić swojego bohatera, zaatakować wroga lub postawić na planszy unikatowy żeton mocy. Każdy żeton mocy w znaczny sposób może zmienić przebieg wydarzeń. Plansza gry jest modularna i posiada wyjmowane elementy terenu, dzięki czemu gra oferuje olbrzymią ilość kombinacji startowych i sprawia, że każda rozgrywka staje się od samego początku unikalna. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w Altarii jest przemijalność żetonów mocy, które po kilku fazach same znikają z planszy, dzięki czemu rozgrywka jest dynamiczna, a sytuacja na planszy stale się zmienia. Postaraj się jak najlepiej wykorzystać umiejętności swoich bohaterów, przechytrz przeciwnika i okaż się lepszym taktykiem!
Autor:
Piotr Kubicius, Paweł Siemek
Wydawca:
Axel
10995

store

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Altaria jest dryfującą w przestrzeni kosmicznej wyspą, na którą prowadzą portale z innych wymiarów. Na wyspie tej, znajdują się trzy potężne ołtarze, których kontrolowanie daje władzę nad wszystkimi wymiarami. Każdy gracz, z pośród 10 dostępnych bohaterów losuje 3 i za ich pomocą usiłuje zdobyć wszystkie znajdujące się na środku planszy ołtarze lub zająć portal należący do przeciwnika.
Rozgrywka składa się z 7 tur, z których każda podzielona jest na 3 fazy.
W każdej fazie gracz otrzymuje określoną ilość Punktów Akcji, które przeznacza na wykorzystanie umiejętności jednego ze swoich bohaterów. Za pomocą tych punktów, gracz może przemieścić swojego bohatera, zaatakować wroga lub postawić na planszy unikatowy żeton mocy. Każdy żeton mocy w znaczny sposób może zmienić przebieg wydarzeń.
Plansza gry jest modularna i posiada wyjmowane elementy terenu, dzięki czemu gra oferuje olbrzymią ilość kombinacji startowych i sprawia, że każda rozgrywka staje się od samego początku unikalna.
Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w Altarii jest przemijalność żetonów mocy, które po kilku fazach same znikają z planszy, dzięki czemu rozgrywka jest dynamiczna, a sytuacja na planszy stale się zmienia.
Postaraj się jak najlepiej wykorzystać umiejętności swoich bohaterów, przechytrz przeciwnika i okaż się lepszym taktykiem!

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Waga (kg):
1.3

3.00
na podstawie 6 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Altaria Starcie Wymiarów


Najbardziej przydatne recenzje

Blog gra.wstepna.pl

Liczba recenzji: 55

Altaria wydaje się być grą z potencjałem. Pojawiło się w niej kilka ciekawych pomysłów. Niestety nie przełożyły się one u nas na radość z rozgrywki – za mało było tu klimatu, a przede wszystkim za mało emocji nad planszą. Dlatego też Altaria nas nie zauroczyła, a nawet całkiem nie przypadła nam do gustu. To jeden z tytułów zupełnie nie dla nas.


Mariusz

Liczba recenzji: 7

W porządku, bez rewelacji

Ciekawa gra która wymaga zastanowienia i planowania. Trochę mało sprecyzowana instrukcja, rozgryzienie jej zajęło mi trochę czasu. Ogólnie polecam dla lubiących strategie.


Rarianna - Immi

Liczba recenzji: 110

Dobry, solidny produkt

fajna jest plansza, ktora dzieki heksowym puzzlom moze przybierac rozne formy. Calkiem sympatyczna strategia, cos jak dota tylko, ze na planszy. Klimat troche ubogi, ale nie byl dla mnie priorytetowa potrzeba. W koncu gra kupiona w ramach promocji i za te cene jak najbardziej polecam :)

Pytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie