Bright Future (edycja polska)

Witajcie w napromieniowanej przygodą przyszłości
7 opinii
 • 1 - 5 osób
 • od 12 lat
 • ok. 120 minut
 • wydanie polskie
No i stało się... Szalony Generał wcisnął czerwony guzik. Wystrzelenie pierwszych rakiet rozpoczęło wojnę nuklearną, która obróciła Ziemię w zgliszcza. Aby przetrwać, ludzkość została zmuszona do ukrycia się głęboko pod ziemią. Nowym schronieniem stały się przeróżne podziemne budowle, tunele oraz bunkry i schrony z okresu Zimnej Wojny. Ludzie spróbowali odbudować społeczeństwo jakie zapamiętali sprzed upadku cywilizacji, wykorzystując do tego celu ocalały sprzęt i resztki technologii. Siły uwolnione przez atomowy kataklizm sprawiły jednak, że część ocalałych zaadoptowała się do nowej rzeczywistości w inny sposób... przekształcając swoje ciała i umysły w coś nowego, zupełnie wcześniej nieznanego... w mutantów. Zaraz też rozpoczęły się walki pomiędzy rozproszonymi grupami. W Nowym Świecie są na szczęście także i miejsca, gdzie potrafią oni żyć razem w zgodzie, tworząc wspólne Kolonie.Tylko czy rozbitkom ze starego świata uda się przetrwać na dłużej w nowej rzeczywistości? Czy może są skazani na porażkę, a w nowym porządku znajdzie się miejsce tylko dla nowych form życia? Bright Future jest rozbudowaną grą planszowo-karcianą, w której wcielasz się w rolę Bohatera ocalałego po nuklearnej apokalipsie. Zawartość pudełka umożliwia zabawę na trzy różne sposoby. Dzięki temu możesz się dobrze bawić w każdej sytuacji - gdy masz ochotę na rywalizację z innymi graczami, gdy masz więcej czasu i chcesz wspólnie z nimi spróbować uratować ludzkość, albo gdy po prostu wyzwiesz kogoś na szybki i brutalny pojedynek na arenie.
Autor:
Radomir Gadina Mirchev
Wydawca:
Ogry Games
109,95

Dostępnych 0 sztuk w magazynie wysyłkowym

Pokaż dostępność w sklepie stacjonarnym

w CH Metropolia

Możesz otrzymać automatyczne powiadomienie, gdy tylko produkt będzie dostępny. Wystarczy, że wpiszesz poniżej swój adres e-mail.Opis

No i stało się... Szalony Generał wcisnął czerwony guzik. Wystrzelenie pierwszych rakiet rozpoczęło wojnę nuklearną, która obróciła Ziemię w zgliszcza. Aby przetrwać, ludzkość została zmuszona do ukrycia się głęboko pod ziemią. Nowym schronieniem stały się przeróżne podziemne budowle, tunele oraz bunkry i schrony z okresu Zimnej Wojny.

Ludzie spróbowali odbudować społeczeństwo jakie zapamiętali sprzed upadku cywilizacji, wykorzystując do tego celu ocalały sprzęt i resztki technologii. Siły uwolnione przez atomowy kataklizm sprawiły jednak, że część ocalałych zaadoptowała się do nowej rzeczywistości w inny sposób... przekształcając swoje ciała i umysły w coś nowego, zupełnie wcześniej nieznanego... w mutantów.

Zaraz też rozpoczęły się walki pomiędzy rozproszonymi grupami. W Nowym Świecie są na szczęście także i miejsca, gdzie potrafią oni żyć razem w zgodzie, tworząc wspólne Kolonie.Tylko czy rozbitkom ze starego świata uda się przetrwać na dłużej w nowej rzeczywistości? Czy może są skazani na porażkę, a w nowym porządku znajdzie się miejsce tylko dla nowych form życia?

Bright Future jest rozbudowaną grą planszowo-karcianą, w której wcielasz się w rolę Bohatera ocalałego po nuklearnej apokalipsie. Zawartość pudełka umożliwia zabawę na trzy różne sposoby. Dzięki temu możesz się dobrze bawić w każdej sytuacji - gdy masz ochotę na rywalizację z innymi graczami, gdy masz więcej czasu i chcesz wspólnie z nimi spróbować uratować ludzkość, albo gdy po prostu wyzwiesz kogoś na szybki i brutalny pojedynek na arenie.

Rozgrywka

Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Podstawowe informacje

Zawartość pudełka:
 • 12 Dwustronnch Kart Bohaterów
 • 6 kart Ludzi i 6 kart Mutantów
 • 48 Kart Sprzętu
 • 24 karty broni
 • 24 karty pancerza
 • 36 Kart Lokacji
 • 16 Kart Tuneli
 • 16 Kart Mapy
 • 106 żetonów
 • Podręcznik z zasadami gry
Waga:
1 kg
Pasujące koszulki:


Dodatki i akcesoria


Recenzje

4.71
na podstawie 7 ocen

Masz? Grałeś? Używałeś? Oceń Bright Future (edycja polska)Najbardziej przydatne recenzje

M4rcin_K

Liczba recenzji: 15

Jeżeli chodzi o wykonanie - rewelacja. Grubość i jakość kartonu z którego zrobione są żetony bije na głowę FFG. Niestety karty są trochę słabszej jakości - koszulkowanie obowiązkowe. Grafiki klimatyczne i zachęcające do wskoczenia w postapokaliptyczne kanały pełne zmutowanych stworów i zdegenerowanej ludzkości. Instrukcja zawiera dużo niejasności - tu z pomocą przychodzi FAQ zamieszczony na BGG.


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

0szaman0

Liczba recenzji: 36

Recenzja klienta, który nabył ten produkt
Recenzja klienta, który nabył ten produkt

Jak dla mnie ideał :)

Gra o świetnym klimacie.
Plusy:
1. Grafiki
2. Mechanika
3. Wykonanie kart (bardzo dobre ale warto zainwestować w koszulki) i żetonów
4. Tryb gry ko-op, pvp oraz solo.
5. Klimat
6. Różnorodność bohaterów, przeciwników i lokacji
Minusy:
1. Tryb areny
Gra wprowadza w klimat jak mało która (proponuję puścić klimatyczną muzykę). Wciąga i zachęca do powrotów w otchłań epidemii i postapokaliptycznego świata podziemi. Polecam a grę oceniam na 8/10


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:

Jaqb

Liczba recenzji: 3

Tytuł, który zapewniam, że będzie często wyjmowany z szafy. Gra nie należy do łatwych więc jest to moim zdaniem, jej dodatkowy atut. Wykonanie - kupuję tylko gry, które są dobrze wykonane pod względem materiałowym i graficznym (choć to kwestia gustu) tutaj grafika pięknie współgra z klimatem gry. Karty oczywiście, że wymagają koszulek, a które nie? Zachęcam do spróbowania kooperacji i zapewniam, ze zwycięstwo smakuje wyśmienicie. Plusy - wiele (klimat gry, grafika, wykonanie, różne drogi do osiągnięcia zwycięstwa, trzy tryby gry). Minusy - może rzeczywiście trzeba tytuł parę razy ograć, aby logicznie zinterpretować parę niejasności, ale zupełnie nie przeszkadza to w dobrej zabawie. Słowem polecam!


Losowość:
Interakcja:
Złożoność:


Wszystkie recenzjePytania i odpowiedzi

Masz wątpliwości lub pytanie co do gry?

Zapytaj naszej społeczności.

Zadaj pytanie